16.4.2021 | Svátek má Irena


GLOSA: Dostanou svět bez výstřelu...

24.3.2020

... nebo je to fantasmagorie?

Život člověka, lidí je, jak známo, častá změna. A světových poměrů. Pokud vezmene v úvahu jen čas od srpna 1914 dodnes, jen tak v neúplnosti: první válka světová, druhá válka světová, hitlerismus, stalinismus, maoismus, fašismus, nacismus, válka v Koreji, válka ve Vienamu, teror na OH v Mnichově, rozpad sovětské říše, ideologie politické správnosti, globalizace, tragédie 9/11, islámský terorismus, imigrace, multikult, migrace, SARS, zvolení Donalda Trumpa... a pandemie COVID-19.

K tomu ale nutno přidat varování sdělené před dávnými lety - o žlutém nebezpečí, které hrozí ostatnímu světu.

V čínském městě Wu-chan vypukla epidemie koronaviru (dnes COVID-19). Během tří měsíců se z epidemie stala pandemie, jejíž důsledky, jak se zatím zdá, budou dalekosáhlé. Na lidských obětech, stejně jako na dramatické proměně normálního života, a vážné budou důsledky hospodářské.

Dávno již není tajemstvím, jak se Čína ode dne, kdy nastoupila cestu komunistickou stranou řízeného kapitalismu (a po neddomyšlených investicící světových oligarchií), její ekonomická a mocensko-vojenská síla mohutněla a stále mohutní, začalo několik let již trvající drancování afrického nerostného bohatsví a skupování zlata, expanze po moři, nic vzdáleného touze po stále větší moci ve světě, u vědomí svého počtu obyvatelstva 1,3 miliardy.

Nedávno bylo sděleno v tisku, že v Číně, místa původu viru, už se život navrací k normálu, nových případů onemocnění nepřibývá, zatímco v ostatním světě dle zprávy Světové zdravotní organizace se ve dvou týdnech počet onemocnění zvýšil 13krát!

Co tedy by se mohlo stát, není-li tato úvaha fantasmagorií? Ani snad jeden milion obětí viru v Číně pro tu zemi by nic neznamenal, mnoho milionů zdravých a schopných zůstane při silách a pod trvajícím vedením komunistické strany a se stále rostoucí ekonomickou silou, zatímco Evropa i USA možná hospodářskou krizi v rozumném čase nezvládnou.

Zmocní se Maovi následovníci světa bez jediného výstřelu?

Nedošlo snad už ve světě k nejedné neuvěřitelnosti, která se ale stala skutkem?

Samozřejmě doufám, že to je skutečně jenom fantasmagorie... ale co když není?Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.