Neviditelný Pes

GLOSA: Dostanou svět bez výstřelu...

24.3.2020

... nebo je to fantasmagorie?

Život člověka, lidí je, jak známo, častá změna. A světových poměrů. Pokud vezmene v úvahu jen čas od srpna 1914 dodnes, jen tak v neúplnosti: první válka světová, druhá válka světová, hitlerismus, stalinismus, maoismus, fašismus, nacismus, válka v Koreji, válka ve Vienamu, teror na OH v Mnichově, rozpad sovětské říše, ideologie politické správnosti, globalizace, tragédie 9/11, islámský terorismus, imigrace, multikult, migrace, SARS, zvolení Donalda Trumpa... a pandemie COVID-19.

K tomu ale nutno přidat varování sdělené před dávnými lety - o žlutém nebezpečí, které hrozí ostatnímu světu.

V čínském městě Wu-chan vypukla epidemie koronaviru (dnes COVID-19). Během tří měsíců se z epidemie stala pandemie, jejíž důsledky, jak se zatím zdá, budou dalekosáhlé. Na lidských obětech, stejně jako na dramatické proměně normálního života, a vážné budou důsledky hospodářské.

Dávno již není tajemstvím, jak se Čína ode dne, kdy nastoupila cestu komunistickou stranou řízeného kapitalismu (a po neddomyšlených investicící světových oligarchií), její ekonomická a mocensko-vojenská síla mohutněla a stále mohutní, začalo několik let již trvající drancování afrického nerostného bohatsví a skupování zlata, expanze po moři, nic vzdáleného touze po stále větší moci ve světě, u vědomí svého počtu obyvatelstva 1,3 miliardy.

Nedávno bylo sděleno v tisku, že v Číně, místa původu viru, už se život navrací k normálu, nových případů onemocnění nepřibývá, zatímco v ostatním světě dle zprávy Světové zdravotní organizace se ve dvou týdnech počet onemocnění zvýšil 13krát!

Co tedy by se mohlo stát, není-li tato úvaha fantasmagorií? Ani snad jeden milion obětí viru v Číně pro tu zemi by nic neznamenal, mnoho milionů zdravých a schopných zůstane při silách a pod trvajícím vedením komunistické strany a se stále rostoucí ekonomickou silou, zatímco Evropa i USA možná hospodářskou krizi v rozumném čase nezvládnou.

Zmocní se Maovi následovníci světa bez jediného výstřelu?

Nedošlo snad už ve světě k nejedné neuvěřitelnosti, která se ale stala skutkem?

Samozřejmě doufám, že to je skutečně jenom fantasmagorie... ale co když není?zpět na článek