Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KORONAVIRUS: Najděte už odvahu

diskuse (67)

Jestli v Česku existuje entita opravdových demagogů a myšlenkových eunuchů, jsou to lidé a přívrženci iniciativy Chcípl pes. Žádný pes nechcípl, ale rozum určitě. Jejich poslední pochod Prahou s plamennými projevy plnými demagogie a opravdové nefalšované koncentrované zloby a nenávisti je důkazem, že středověk anebo divná léta třicátá nejsou zas tak daleko. Vyřvávat „Zrádci národa“ a současně nosit vedle sebe na transparentu Ruth Tachezy, Andreje Babiše, Pavlu Svrčinovou, prof. Prymulu, Klementa Gottwalda, ale také Pol Pota, Kim Ir-sena nebo dokonce doktora Mengele, dávat si žluté Davidovy hvězdy, to už opravdu vyžaduje silný deficit zdravého rozumu, slušnosti a úsudku. Jestli toto není dav fanatických ovcí v protisměru, tak už opravdu nevím. Svět vzhůru nohama v přímém přenosu.

Situace se opakuje jako už loni a jak bude i příští rok, tedy covid si od konce dubna se sluníčkem dal a zase dá oraz, podstoupil a zas podstoupí pečlivou letní přípravu, vybrousil si a vybrousí mutace a s koncem září vyrazil a zas za rok vyrazí opět mezi lidi, a to i mezi chcíplé psy a všechny antivaxery, jakož i mezi očkované. Bylo temu tak, je temu tak a bude temu tak i za rok, o tym žádná. Kdo to nechce vidět a nechce si to přiznat, je hlupák, anebo naiva.

Očkování pochopitelně sehrává vysoce pozitivní roli a všechna dostupná seriózní čísla to prokazují u nás i jinde, i když třeba v Asii hraje svoji kladnou roli i jiná genetická výbava tamní populace. Očkování ale není všelék a neochrání zcela před onemocněním. Že ale dává vysokou šanci přežít atak viru, to myslím je prokázáno dostatečně vysokými statistickými čísly a výzkumy. Neodsuzoval bych slovo Tečka, protože svým způsobem to tečka je, pokud ale budou antivaxeři všech zemí spojení v proud demagogie a hloupostí dále prosazovat, jejich vliv bude stoupat. A budou se nabalovat blbci i s jinou motivací, až nakonec dorazí nějaký zmetek v naleštěných holínkách a ukáže všem, zač je toho loket, protože za jeho píšťalkou půjdou ochotně. Dav už to tak má ve své psychologii (už věříme oslovi, jen když nás ten osel hlučně osloví).

A tady, avšak zcela na jiném pólu názoru na téma vakcinace, s lidmi z Chcíplého tmářského psa souhlasím, byť jejich forma je odporná, demagogická a nactiutrhačská, protože za nic nenesou odpovědnost. Vidím to v opačném gardu. Když tato ani budoucí vláda nedokážou najít rakouskou průlomovou odvahu a šlápnout do toho natvrdo změnou vyhlášky a vsunout očkování proti koronáči do očkování povinného, pak žádný lockdown už nedělat, ani ve společnosti, firmách, ve školách, ani jinde.

Vidím to takto: stálým zavíráním a oddělováním populace se problém jen posouvá o další rok na další podzim, protože se (neočkuje-li se povinně) jen o rok oddaluje promoření populace a za rok v tom budeme s nižší mírou vakcinace zase stejně. A zase s lockdownem. To ani náhodou. Je čas, aby se umíralo s hlavou pěkně vztyčenou, a zubatá bude kosit v řadách neočkovaných podstatně více (jako dosud), ale i v řadách očkovaných, a to hlavně těch s dalšími komorbiditami. To je prostě život, ale naše civilizace nebo společnost chcete-li bude prostě fungovat dál relativně normálně. Jen s povinnými rouškami uvnitř budov, úřadů a jinde, kde se lidé shlukují, a v prostředcích hromadné dopravy - a s tresty za porušování.

Jděte k šípku s lockdowny. Vy, co nyní vládnete, i vy, co se na to chystáte a udělili jste si bobříka mlčení v koalici SPOLU, najděte odvahu k jednomu nebo druhému, ale zbavte nás už nekonečných tirád těch poučených trotlů a jejich nekonečných ataků proti vakcinaci opřených o bludy a nesmysly. A zbavte nás řečí o zotročování, které musíme dokola poslouchat. To druhé je důležitější efekt, protože neustále lockdownování je opravdu už v dnešní době eine ekelhafte Sklaverei.

Jan Kovanic
24. 7. 2024

Mince snad skutečně vydává Republika Kongo, avšak nabízejí je nám chytráci z provařené firmy ČESKÝ...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Petra K.
24. 7. 2024

Jedno ze dvou letošních překvapení. Kalendář! Sláva veliká!

Jan Ferenc
24. 7. 2024

Je nutné chápat zvolení Ursuly z Leyenů také jako rozhodnutí za plynulé pokračování dosavadní...

Lubomír Stejskal
24. 7. 2024

Za americkým prezidentem zamířil 22. července premiér Netanjahu. Na novou situaci reagoval slovy:...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

žof Žofie Nováčková
24. 7. 2024

Za loňské vlámání se do soudní síně při líčení v případě bývalé novinářky Jany Peterkové padly...

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

Polostátní energetická společnost ČEZ zahájila ve středu jednání s korejskou firmou KHNP o smlouvě...

kh Kateřina Havlická
24. 7. 2024

Komisař policie v americké Pensylvánii Christopher Paris během úterního slyšení v Kongresu...

Josef Kopecký
24. 7. 2024

Na jednání vlády překvapivě dorazil prezident Petr Pavel. Jednal s ní o zprávě o zajištění obrany....

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

V pátek večer bude kvůli zahájení olympijských her vyhlášena nad Paříží a okolím bezletová zóna....

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz