7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brich 25.11.2021 16:07

Koronavirus mutuje podobně, jako mutuje virus chřipky. Říkali nám, že mutuje daleko rychleji, takže vzal začátek řecké abecedy fofrem: alfa, beta, gama, delta. Delta je tu už od jara. Přestal mutovat?

Na každou novou mutaci chřipky se musí vyrobit nová vakcína podle předpokladu, kam se vrtne nová mutace. Někdy předpoklad nevyjde a pak účinnost vakcíny je nízká až diskutabilní.

Na koronavirus byla fofrem vyvinuta vakcína a další už netřeba vyvíjet? Nebo až do vyprodání zásob?

Od samého počátku se na očkování dělá reklama jako na výprodej prošlé tlačenky. Polopravdy, sem tam pravda a většinou desinformace. Např. očkováním uděláme za kovidem tečku. Nebo očkování je průkazem bezinfekčnosti. Atd.

Od samého počátku špatně. K čemu testování lidí bez příznaků. Jen mrhání penězi. Neměl by PCR test být používán jen k prokázání kovidu u lidí majících zdravotní problémy? K čemu jsou výsledky PCR testu pro lidi bez příznaků, když se mezi odebráním vzorku a po jisté nikoliv v krátké době obdržením výsledku může testovaný nakazit a roznášet dál. Atd.;-€

S. Rádl 25.11.2021 16:22

Chřipková vakcína obsahuje usmrcené viry chřipky 4 kmenů, které se předpokládají na daný rok jako nejčastější.

mRNA vakcíny používané proti covidu obsahují mRNA, která kóduje tvorbu části virového proteinu na "tykadlech" viru. Pokud tedy nová mutace není pozměněna přímo v této části virového proteinu (což zatím není), tak funguje i na nové mutace. Přesto se pracuje na nových vakcínách, které by i tuto teoretickou možnost minimalizovali. Zřejmě budou příští rok, ale slavní antivaxeři budou opět vykřukovat, že nejsou dostatečn+ vyzkoušené...

J. Vintr 25.11.2021 16:45

Jak je vidět, tak nefunguje na žádné mutace.