Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

ROZHOVOR: Hrajeme si s ohněm. A muslimů je víc

diskuse (33)

Nové vědecké potvrzení, že covid je umělý laboratorní produkt, který nemá přírodního „předka“. Další podivnosti prezidenta Bidena, od státních peněz pro Hamás po podezření z přijetí úplatku za mávnutí rukou nad rusko-německým plynovodem. Irán obohacuje uran podle jaderných odborníků OSN na výlučně zbrojní účely. Facebook zavřel proizraelský server se 77 miliony účastníků. Imigrační krize exploduje po Itálii a Španělsku také na Kypru. Britští muslimové v ulicích Londýna otevřeně žádají židovskou krev. Rakouští muslimové žalují vládu za zveřejnění islámských institucí s extrémistickými konexemi. Náš pirátský europoslanec Peksa se nebojí islamizace, od níž nás dělí „stovky až možná tisíc let“, protože muslimové tvoří „jen 2 % evropské populace“. Začněme tím posledním. Vy sledujete islamizaci Evropy už dvacet let, jaké tedy jsou ty skutečné statistiky?

Sleduju to přes třicet let a mám to skoro jako koníčka, sbírání známek nebo brouků, od roku 1989. Tehdy pokojní britští muslimští hokynáři a řidiči autobusů se najednou rozzuřili, vyšli do ulic britských měst a žádali smrt pro spisovatele Salmana Rushdieho za kapitolu, v níž si nepřímo utahuje z Mohameda. Tehdy se evropský islám začínal měnit z klidného náboženství v agresivní politiku, jíž instituce ustupovaly, až dnes věští občanskou válku ve Francii a pogromy na Židy v Británii. Pan europoslanec si mohl skutečné statistiky snadno nagooglovat a možná by se ho měl někdo zeptat, proč to neudělal.
Jedna z nejspolehlivějších rešeršních agentur Pew Reseach uváděla muslimskou populaci Evropy na 4,9 % už v roce 2016. Za těch 5 let se nejen imigrací, ale i početnější porodností posunula k šesti procentům. Ve Francii a ve Švédsku se blíží 10 %. Británie, Německo, Rakousko, Řecko, Belgie, Nizozemsko jsou někde na 8 %. A protože mají větší porodnost než domorodí Evropané, poroste to rychleji, i kdyby se zastavila další imigrace, jako že se hned tak nezastaví. Pan europoslanec to může najít zde.

Covid-19 podle nejnovější vědecké studie pochází z laboratorní produkce. Co to je za studii a na čem stojí?

Vychází v odborném časopise „Quarterly Reviewof Biophysics Discovery“ a stručnější shrnutí už zveřejnil britský Daily Mail. Autory jsou britský onkolog Angus Dalgleish a norský virolog Birger Sørensen. Podle nich jej vyrobili čínští vědci ve Wu-chanu v procesu zvaném „Gainof Function“, čili asi něco jako zesílení infekčnosti. Nebudu předstírat, že těm vědeckým detailům rozumím, ale je to zřejmě přeměna virů neškodných ve viry smrtelné a vysoce infekční. Autoři to zjistili podle jakési „série čtyř pozitivně nabitých aminokyselin, jaká je podle zákonů fyziky nemožná“. Čínští vědci na rozkaz komunistické vlády se pak snažili ten proces zamaskovat zničením záznamů, retro přeměnou na něco vypadajícího jako by to pocházelo z netopýrů. A taky umlčením kolegů, kteří to chtěli zveřejnit, v několika případech jejich zmizením. Takže možná ani moc nefantazíroval jeden z vrchních čínských ekonomů, profesor pekingské univerzity Pching-čen, když v TV vítězoslavně prohlásil, že Čína „vyhrála nad USA biologickou válku“.

Zbytek příběhu přenechejme vědcům. Kromě napínavé zápletky, v níž jakousi podivnou roli hraje vrchní americký zdravotník doktor Fauci, který před lety schválil wuchanské laboratoři americké granty. V roce 2012 tento proces obhajoval jako riziko, které stojí i za nějakou tu pandemii, ale v roce 2014 americká vláda proces zakázala a byl tedy přesunut do Číny. A v roce 2015 Fauci s Obamovou vládou schválil Wu-chanu grant 3,7 milionu dolarů. Skvělý námět na konspirační teorie a vědecký thriller.

Co na to Biden?

Nic. Dr. Fauci je stále v jeho administrativě šéfem zdravotnictví, údajně nejlíp placeným byrokratem. Trochu se to podobá těm našim doktorům ve vládě, akorát s většími dimenzemi a mezinárodním dopadem.

Ale na Bidena vycházejí i další podivnosti…

V těchto posledních týdnech hlavně dvě. Jednou je odhalení deníku New York Post, že přijal úplatek za to, že zruší sankce proti rusko-německému plynovodu Nord Steam 2. Bývalý diplomat a nynější lobbista pro Nord Stream Richard Burta přispěl na Bidenovu volební kampaň. Bylo to jen několik mizerných tisícovek, takže přímý úplatek za zrušení sankcí je ze strany deníku možná spíš fantazírování. Ale fakt je ten, že Biden se nakonec opravdu Nord Streamu poddal.

Horší už je to s Bidenovým tvrzením, že nově uvolněné miliony pro palestinskou správu se zaručeně nedostanou do rukou Hamásu. Těch milionů je 235, plus další nevyčíslené částky na „znovuvybudování zničených obydlí v Gaze bez možnosti obnovení zbrojního systému Hamásu“, slovy Bidenovými. Jenže deník New York Post – který zjevně Bidenovi moc nefandí – cituje „vysoce postaveného činitele ministerstva zahraničí“, že „neexistují žádné záruky, že něco z finanční pomoci Palestincům neskončí u teroristické organizace Hamás“. Jméno ministerského informátora v deníku uvedeno není, neboť američtí novináři ctí krytí svých informátorů, ale představovat si, že se Hamásu do rukou nic z toho nedostane, je hodně naivní. Írán už oznámil, že Hamás opět dozbrojí dalšími raketami.

Íránu Biden také uvolnil finance, které Trump zablokoval. Stejně tak vyzbrojuje libanonský Hizballáh, který teď vyhlásil „válku o Jeruzalém“. Navrácení zablokovaných fondů a zrušení sankcí by Írán obohatilo až o miliardu dolarů. Na účely zcela mírové?

Že něco z toho nepůjde na obohacení uranu, je taky představa hodně naivní. Do toho přichází zpráva dozorčího orgánu OSN International Atomic Energy Agency, že Írán obohacuje uran na 60 %, což „činí jen země vyrábějící jaderné bomby“. Obnovu jednání s Íránem a uvolnění sankcí podporují i hlavní evropské země, takže Západ si skutečně hraje s ohněm, a měl by vědět, že je namířen i proti němu celému.

Facebook si zase pěkně zacenzuroval, tentokrát proti Izraeli, shodil celý velký server. Co to bylo?

A nebyl to server izraelský a dokonce ani židovský, ale křesťanský. Jmenoval se „The Jerusalem Prayer Team“. Se 77 miliony účastníků to byl na Facebooku největší křesťanský portál. Stal se prý obětí až milionu agresivních islamistických, antisemitských a Hitlera citujících diskusních komentářů a následných anonymních žádostí o jeho vypnutí. Podle Facebooku prý „porušil naše pravidla spamu a neautentického chování“. A že „proti tomu není odvolání a rozhodnutí je konečné“.

Poměrně dost se informovalo o sílících počtech ilegálních imigrantů připlouvajících na Lampedusu, kde si s nimi těch několik tisíc Lampedusanů už neví rady. Lampedusa není jedinou bránou do Evropy. Jak to vypadá jinde?

Do španělské enklávy Ceuta v severní Africe před dvěma týdny během jednoho dne vtrhlo šest tisíc afrických svalnatců. Internetové snímky svědčily o fyzických potyčkách s policií, která je shazovala zpět do moře. Pak zprávy nějak utichly, většina prý byla vrácena do Maroka, uvedla jedna zpráva.

Nově je přívalu ilegálů vystaven Kypr, kde byl vyhlášen stav nouze po každodenních masových příjezdech plavidly ze syrského přístavu Tartus, v počtech převyšujících kapacity ubytování. Většina nesplňuje podmínky azylu a téměř 4 tisícům od začátku roku byl zamítnut.

Rakouskou vládu berou k soudu muslimové za to, že vydala publikaci zveřejňující lokality institucí islámského extremismu. Co to vlastně vláda vydala?

Jmenuje se to „Národní mapa islámu“ a zobrazuje popisy a lokality více než 620 mešit a organizací podezřelých z extrémistických kontaktů v zahraničí. Rozhodla se k tomu po loňském listopadovém útoku na synagogu, který zabil čtyři lidi a zranil dvacet. A ustanovila nový trestný čin zvaný „politický islám“, aby bylo možné „stíhat ty, kdo sami nepáchají terorismus, ale vytvářejí pro něj živnou půdu“.

Už jen stručný dodatek k pokračujícím protižidovským akcím muslimů v Londýně. Ještě před pár týdny to bylo jen ježdění automobily po židovských čtvrtích s heslem „Fuck the Jews“. Tentokrát demonstrující příslušníci náboženství míru na jedné demonstraci už žádali „židovskou krev“. Provázející policisté nezasáhli. Množí se muslimské fyzické útoky na Židy jen tak pro nic za nic, nebo za takový „akt agrese“, jakým je procházka se psem. Je to, pravda, pořád jen nepatrná menšina, chlácholí se londýnští Židé. Ale mnozí si už sundávají s portálu „mezuzu“ (tu malou schránečku, identifikující židovské příbytky), sděluje mně kamarád, londýnský rabín.

Dá se mezi tím vším najít ještě něco k smíchu?

To se najde vždycky. Biden (který prokazuje známky Alzheimerovy choroby) varoval, že jestli se s alzheimrovkou něco neudělá, za 15 let bude každá nemocniční postel v celé Americe obsazená alzheimerovskými pacienty. A v Česku je nejlepší fór víra Pavla Novotného, že půjde nahradit Feriho do Parlamentu. Větší mrhání politickým talentem si těžko představit. Pavel Novotný by přece měl být prezidentem. Nikdo jiný nedokáže líp překonat Zemanovy bonmoty.

Nové knihy Benjamina Kurase naleznete zde

Ptal se Jaroslav Polanský, PL, 3.6.2021

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Robert Kotzian
15. 7. 2024

Šetření, které ukončila Evropská komise s provozovatelem sítě X, je především vydírání, jehož cílem...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

bur Vítězslav Bureš
16. 7. 2024

Česko má za sebou další tropickou noc. Podle meteorologů na přibližně osmině měřicích stanic...

hej Adam Hejduk, bur Vítězslav Bureš
16. 7. 2024

Cestující pražskou městskou dopravou už více než tři čtvrtě roku nenastoupí ve stanici metra Zličín...

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Americký prezident Joe Biden znovu odmítl pochybnosti ohledně své schopnosti ucházet o...

kop Josef Kopecký
16. 7. 2024

Na společné jednání s českou vládou přijíždějí do Prahy členové ukrajinské vlády. Tématy budou...

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Bývalý americký prezident Donald Trump se poprvé od sobotního pokusu o atentát objevil na...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz