30.7.2021 | Svátek má Bořivoj


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 6.6.2021 10:32

Islám je svinstvo. Jeho nebezpečí ale nespočívá v Islamizaci Evropy. K té nedojde. Jakmile bude vládnout, tak tady pomrznem a pochcípem hlady.

Jeho nebezpečí spočívá v tom, že nedovoluje reformovat stávající model Sociálního Státu na kterém se etablovali současné elity (od politiků, jejich korporátních sponzorů až po byrokraty a aktivisty). Šáhněte na sociální výdaje a shořej vám města.

Proto je tady chtěj a potřebujou. Rozděl a panuj.

Zmiňuje to jako motiv i Peter Hitchens, která začínal jako Trockista.

J. Urban 6.6.2021 10:51

Ano, souhlas. Pomalu, velmi velmi pomalu, si nekteri lide zacinaji uvedomovat, ze s islamem to v Evrope dale nepujde. Viz nesmele pokusy Macrona (on ale asi chce jenom vzit vitr z plachet Le Pen), viz pocin rakouske vlady, viz vzestup AfD...

L. Písařík 8.6.2021 9:27

Dost podobné s jistou sociální menšinou v ČR: Sáhněte nám na sociální dávky a donutíte nás opět krást.;-€

D. Bowman 8.6.2021 11:13

Výpalné, které se nazývá 'sociální smír'.

Je to ale lež. Naše jistá sociální menšina není příčina, jen záminka pro elity (politické a akademické), které z toho tyjou.

Jejich zneužití pro politické účely není tak jednoduché jako s BLM nebo Islámem. Jsou nepočetní a jejich filosofie není nijak agresivní relativně k gang culture nebo džihádu.

Šlohnou vám slepici ale do vašeho domu se nastěhovat nechtěj a manželku vám taky nechaj na pokoji. Až na vyjímky je s nima rozumná řeč, když by mělo dojít na konflikt.

L. Písařík 8.6.2021 15:43

Máte pravdu, ale když se setměním vytáhnou na ulici Cejl, nemám ten nejlepší pocit, sedám do šaliny a raději mizím.

M. Mařák 6.6.2021 6:52

Jediný relevantní konzervatismus je v dnešní době islám. Tak to prostě je.

P. Hák 6.6.2021 8:28

Ještě pravoslaví. Ale v zásadě souhlasím. Pokud bude Západ pokračovat v rozvíjení svých šíleností, je možné, že islám bude pořád ještě ta lepší varianta, než bílí muži nastrkaní do pracovních táborů.

P. Dvořák 6.6.2021 11:26

Konzervatismus, jistě. Trvat na hodnotách horších než ve středověku.

M. Mařák 6.6.2021 13:00

Jedině islám je schopen zvítězit nad angloamerickou lavinou gender-boj-za-práva-menšin-politicko-korektní-cancel-culture progresivismu.

Islám je spásou a nadějí každého skutečného konzervativce. Nemám na mysli ty naše komedianty, kteří si na konzervatismus jen hrají, jářku, nebo co.

M. Mařák 6.6.2021 13:02

Nebo ty britské "konzervativce" brexitklauny a jejich zelenou industriální revoluci a podobně.

V. Církva 6.6.2021 22:22

Máte zvláštní pojetí konzervatismu. Něco mezi lidojedy a lidskými obětmi ne?!

Chápu že Vám ve Frankistánu takto konzervatismus připadá. Saudskoarabští nebo francouzští konzervatisté jsou možná to, co popisujete.

Jenže evropský konzervatismus to je Křesťantví, manželství muže a ženy kteří s rodinou tvoří děti. Práce a sounáležitost s národem ale i evropskými Křesťany, a nějak i Židy.

No a liberalismus, to je to nekonzervativní sebedestruktivní :-) a komunistické :-) co nám toleruje Islám, lidojedy a další hrůzy.

L. Písařík 8.6.2021 9:29

Mařák, a jste zdráv na těle i na duchu v mezích svých schopností a možností???

J. Farda 5.6.2021 9:55

Evropa byla před islámem poprvé zchráněna 1683 porážkou Turků před Vídní. V současnosti fanatičtí islámci kontaminovali již celou Evropu, a boj o záchování zdejší židokřesťanské civilizace bude - pokud navzdory dobroserům zvítězí - nejspíš trvat po generace. :-(

K. Zangl 5.6.2021 11:04

Ano, to byla záchrana střední evropy před Turky. Poprvé to ale bylo v bitvě u Tours v roce 732. Charles Martel zastavil araby na poslední chvíli, vrátili se tedy za Pyreneje, odkud je vypráskali Španělé až koncem 15.století.

J. Farda 6.6.2021 13:10

Děkuji za upřesnění ... :-)

V. Církva 6.6.2021 22:23

Ano.

D. Bowman 6.6.2021 10:14

Naše civilizace je tak maximálně Řecko-Římsko-Křesťanská.

Židovství se ostře vyhranilo (Talmudický rabinický Judaismus) proti Křesťanství a ten filosofický průnik je tam minimální.

V. Církva 6.6.2021 22:30

Většinou s Vámi celkem souhlasím. Ale Křesťanství založil Žid a Křesťané čtou i Starý Zákon. Myslím, že tedy můžeme mluvit o židokřesťanské kultuře. Ale souhlasil bych že je tu, třeba v právu i vědě, skoro stejně silný světský vliv Římský a tedy i Řecký. K tomu je ale odkaz Magna Charty, ale i osvícenství. To jsou asi nejpodstatnější záležitosti, které formovaly evropskou kulturu.

D. Bowman 7.6.2021 10:57

Křesťanství založili židé (Pavel, Petr), kteří ale odmítli kmenový charakter (Židovskost). A Nový Zákon tj. Ježíšův upgrade byl naprosto zásadní a v zásadním sporu s Farizeji.

Judaismus (rabinický, Talmudický) je vlastně pozdější invence právě těch Farizejů, kteří se vyhraňovali proti Křesťanům a obecně proti helénistickému vlivu (Saducese, Essénům.) a upřednostňují orální tradice (dnes již kodifikované v Talmudu, jenž se ostře vyhraňuje proti Křesťanství).

Původní "Judaismus" dnes jakžtakž vyznávají jen Karaitští židé, kteří byli v minulosti často perzekuováni, tím hlavním proudem.

Řečtí filosofové měli i dost velký vliv na původní Křesťanství (Tomáš Akvinský - Aristoteles, a Platón), jako na pozdější osvícenství a renesanci.

Židovští filosofové, kteří přispěli do vínku Evropské civilizace byli např. Spinoza, kterého ale židé vyobcovali.

A Marx, který byl ale spíš Satanista, ikdyž z rodiny velmi vlivných rabínů.

V. Chrastina 5.6.2021 9:46

Zemanovy bonmoty jsou promyšlené a k dané věci, zatímco Novotný blábolí nesmysly, to jen pro vaši informaci, pane Kurasi. Zdá se, že vy raději Novotného než Zemans. Bude si třeba o vás upravit dojem.

J. Farda 5.6.2021 9:49

Když Pámbu rozdával smysl pro humor, ergo ironii, Vy jste, pane Chrastino, evidentně pauzíroval ... ;-)

Š. Hašek 5.6.2021 8:31

Ten článek sedí. Naši afrolidskoprávaři si zahrávají.

Pozn.: někde jsem četl, že existuje přímá souvislost mezi rozvojem Alzheimera (to je k tomu Bidenovi) a množstvím konzumovaných umělotin tukových (typ margarin z Göringwerke v Litvínově). Tyhle mazadla mají tak složitý a dlouhý uhlíkový řetězec, že se to prý v mozku šprajcne. USA jsou hodně moderní a jedí tohleto na tuny, v Německu také.

Budu rád za další informace. Momentálně zůstávám u másla a sádla.

D. Bowman 6.6.2021 10:19

Obecně všechny ty "másla" a oleje z zatepla presovaných semen - rostlinné tuky.

Je to levná a nezdravá potrava, za jejíž propagací stojí marketing a výmysl kolem cholesterolu a srdečních chorob.

J. Urban 6.6.2021 10:53

Jj. Nikdy jsem nastesti margarinu nepropadl, kdyz nemam maslo, mazu sadlem. Veskere vareni a smazeni dtto. Pritom mam cholesterol v cajku.

J. Hovorka 6.6.2021 16:28

Hasku ty zustan radeji u kunerolu co bastis celej zivot RvRv

K. A. 5.6.2021 8:08

Zajímavé je vystoupení Peksy. Peksa evidentně lže. Působí to dojmem, jako by hlásal čísla a argumenty, které ho naučili na nějakém marketingovém školení. A možná na tom samém školení řekli Bartošovi, aby prohlašoval, že změnil názor a už si nemysli to, co před 12 lety. Každopádně Bartoš neřekl, že by mu dnes islamizace vadila, že není pro otevřené hranice. Řekl pouze, že "některé věci" z těch, co si myslel před 12 lety, si už nemyslí - zejména ty, které se týkají "globálních záležitostí".

Je divné, že Peksa suverénně hází čísly o počtu muslimů, o nichž si lze snadno ověřit, že jsou podhodnocená. Zřejmě tedy vychází z logiky: Je potřeba tato čísla říci a zmást tak tu většinu lidí, která si informace neověřuje.

P. Milan 5.6.2021 9:20

Ruský styl desinformace ...

J. Jurax 5.6.2021 21:59

Ale no tak ... to je internacionální způsob dezinformace. Přisuzujete Rusům - jistě nezáměrně - přílišnou genialitu, že by byli jediní co na tohle přišli ... :-)

P. Hák 6.6.2021 8:30

Já věděl, že se Vám nějak podaří tam ty Rusy dostat ;-DR^R^

V. Církva 6.6.2021 22:34

Ruský styl u západoevropských progresivistů? To ani ne. Lhalo se už za Říma a komunismus vymyslel Žid z Německa.