28.11.2021 | Svátek má René


PAMĚTNÍKŮM: Za řidičákem v Arizoně

22.10.2021

Pamětníci, ale musí to být opravdu pamětníci, se rozpomenou na vyprávění Steva Proška, jak bojoval v deltě Mekongu proti Vietcongu. Byl to seriál psaný podivuhodnou češtinou a šíleným pravopisem člověka, který žil od šedesátých let v Americe a s českým prostředím se potkal, až když začal internet a objevil na něm Neviditelného psa. Na mé naléhání sepsal své postřehy z Vietnamu, a tak ten seriál vznikl. Je dodnes v původní verzi i s tou šílenou češtinou ke čtení na mé Hyeně, tedy zde.

Tak me napada.....

Antoz jako necechoslovakovi je mne jedno kdo je tam prezidentem, tak jako i jinde, tak radeji sdelim sel jsem si obnovit „ridicak“ zde v Arizone ... - na dverich prizemni budovi napis, - zbrane zanechte v autech nebo v bocnich sedlech .... parkoviste deleno na postavani koni a vedle aut. Jdu dovnitr.... trnu, daji me to? prede mnou dva dedci, jeden o holy druhy cisti brejle snuptychlem. Nastupuju, pani vystekne - ctete treti radku a ukaze na pismenka v dalce na zdi, rousku, predepsanou, mam na hube a huhlam, pani rekne co ze? Vytahnu zpod rousky falesny zuby, pani vyvali oci, dedek vedle „nevideli jste moji hul?“ Baba za mnou - „sakra to je doba, a to za to mam jeste platit“ - pani za prepazkou .... jooo vy jste veteran? ja ano, byl jsem tak smely, pani me podava novy ridicak a zasveholy - tak za pet let naschle. Ja zamrucim - treba na krchove, vzadu slysim dedka jak nadava ze chteji 20 dolaru za blbej kus plastiku. Venku je hezky, kun nejakeho zadatele me prave pochcal kolo u Jeepu. Krasny den!

Steve z Kotehulek pod horamaAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.