10.12.2023 | Svátek má Julie


EVROPA: Veto je v pořádku a je na čase

25.11.2020

Polsko a Maďarsko podle mého názoru velmi správně použily právo veta, které koneckonců není přece jen tak pro nic za nic zakotveno v Maastrichtské pasmlouvě. Prostě je tam pro všechny případy, například zrovna pro tento. Z mnohých vyjádření Věry Jourové, tohoto našeho ANO dárečku v EK, ale také z různých vyjádření holandského premiéra Marka Ruuteho, německého ministra zahraničního vměšování Heiko Maase a dalších mnohých je zřejmé, že pojem „zásady právního státu“ se bude uplatňovat kaučukově tak, jak si usmyslí pseudodemokratická věrchuška v Brusele a vůbec v blahoslaveném Západu.

Obě země mají veškeré demokratické parlamentní instituce a soudní systém včetně ústavních soudů vybudovány a tvrdit, že když přesvědčivě vyhraje jejich politická reprezentace volby a ta nemá stejné názory na právní stát jako například německý Verfassungschutz, že je třeba sledovat politické partaje zastoupené v Bundestagu, anebo nemá stejné názory na práva homosexuálních a já nevím jakých všech pseudosexuálních menšin a podmenšin, anebo například na lákání, distribuci a redistribuci afrických a asijských lidských produktů za peníze evropských daňových poplatníků, je třeba jim zašmiknout dotace, je prostě neuvěřitelná arogance. A je správné hodnocení jak Mateusze Morawieckého, tak i Viktora Orbána, že jde o zásah do suverenity členského státu a že na to v žádném případě nepřistoupí.

Trvalý útok na Polsko a Maďarsko, který je veden Západem s vydatnou pomocí George Sorose, který se ani netají tím, že mu jde o změnu systému v Maďarsku, ale i v jiných neposlušných zemích, je součástí kampaně proti východní části EU. Soros, který doslova před sebou drsně tlačí tuto agendu v EU díky svým penězům cpaným do kapes nejrůznějších agresivních darmožroutských neziskovek, jednoduše pase evropské západní politiky jako pasák holky v Perlovce. Je to jak v Hostovského Všeobecném spiknutí. Náš premiér farizejsky drží lajnu a jeho chování jen ohavně ukazuje, jak je kvůli závislosti agrofertího konglomerátu na prokrmování dotacemi slabou figurou a nedokáže se zachovat ani jako slovinský premiér. Drží prostě čuňu, ačkoli i naše země se může stát předmětem tohoto vydírání. Přitom je to tak jednoduché: země, která přijímá imigranty, může dělat, co chce, a má klid, třeba pozavírat opoziční politiky na desetiletí a nějaké právo na sebeurčení může jít k šípku. Důležité je držet hubu a krok a pak už si můžete dělat, co chcete. Do řady!, to je téma dne.

Náš Senát i Sněmovna mlčí rovněž a dělají mrtvé brouky, jako by tenhle útok na dva nejbližší sousedy z V4 byla nějaká přihlouplá paintballová střílečka, která se nás netýká. Je to naprostá ostuda. Jak by mohli v tomhle punktu zaujmout nějaký podpůrný postoj, když se Senát v těžkém rozechvění musí zaobírat smrtelně ohroženou Českou televizí, kterou se teď před Vánoci chystají definitivně zničit radní Luboš Xaver Veselý a Hana Lipovská. Přitom do ČT rypák strkat Senát vůbec nemá a nic mu není ani do činnosti Rady ČT. Není to jeho agenda - to už je lépe, když se zaobírá Tchaj-wanem, v tom je opravdu skvělý. Sněmovna zase musí exhibovat ve věci nouzového stavu a má naprosto vytěsněno agendou Babišových svěřeneckých fondů.

Jedno se ukazuje, a už jsem to v minulosti psal: Jediným tmelícím prvkem Evropské unie jsou dnes prachy a potom ještě, abych nezapomněl, prachy. To nikdy v dějinách státních a nadstátních útvarů k jejich přetrvání nestačilo. Sledujeme tak pozvolný rozpad EU v příjemném přímém přenosu.