29.1.2023 | Svátek má Zdislava


SPOLEČNOST: Pád Pavla Černockého

23.7.2021

Kandidát do Rady České televize zrůdně zneužil smrt Milana Lasici

Kromě dřívějších antisemitských výpadů, kterými se již dostatečně zdiskreditoval, zneužil Pavel Čerrnocký ještě náhlého úmrtí vynikajícího slovenského herce Milan Lasici k útokům proti očkování proti covidu.

Myslel jsem si, že hlouběji už klesnout nelze, avšak mýlil jsem se. Člověk, který se uchází o křeslo radního pro Českou televizi šíří na svém twiterovém účtu nehorázné nesmysly. Napsal:

Lékaři varovali, že vakcinace může způsobit závažné problémy se srdcem, zvláště u starých lidí. Milan Lasica byl očkovaný a byl tváří vakcinační kampaně na Slovensku, údajně v dobré kondici bez problémů se srdcem...a pak najednou bez varování srdeční kolaps na pódiu… Tak to asi bude jenom náhoda...RIP, býval to výborný herec.

Takže už je jasné, odkud vítr věje, není to od Buchlova, ale příšerné prokazatelné lži šíři na svém twiteerovém účtu Pavel Černocký, který by se rád stal členem Rady České televize a postoupil do užšího výběru mezi dvanáct uchazečů na čtyři volná místa.

Upřímně, čekal jsem, že takové nesmysly mohou šířit jen velmi prostoduší lidé. Z dřívějška vím, že pan Černocký sice moc rozhledu nepobral, ale tohle je ještě horší, než jsem si myslel. Napadá mě titulek jistého českého filmu: „Ještě větší blbec, než jsme doufali.“ Na Twiteru už autor tohoto blábolu dostává od rozumných lidí pořádnou sodu. Na jeho adresu padají velmi silná slova, z nichž „darebák“ patří k těm nejslušnějším.

Jaká je tedy pravda? Web Novinky.cz v článku „Odpůrci zneužívají smrti Lasici“ uvedl.

„Můžeme vyloučit jakoukoli souvislost s očkováním,“ řekl přední slovenský patolog Michal Palkovič, který je ředitelem sekce soudního lékařství a patologické anatomie úřadu pro dohled nad zdravotní péčí Slovenské republiky. „Pan Lasica byl očkovaný 3. února 2021. Se souhlasem nejbližší rodiny můžeme zveřejnit, že byl dlouhodobě léčen na srdce a zemřel na jevišti z důvodu selhání srdce,“ dodal patolog.

Slovenské ministerstvo kultury už také vyzvalo odpůrce očkování, aby nezneužívali Lasicova skonu k pomluvám. Černocký tedy prokazatelné lhal, protože vynikající slovenský umělec měl dlouhodobě problémy se srdcem a léčil se na ně. Těžko také mohlo být proticovidové očkování příčinou úmrtí, když herci aplikovali vakcínu zdravotníci už před několika měsíci.

Herec, režisér zpěvák, textař a komik Milan Lasica zemřel v neděli večer na jevišti svého bratislavského divadla L+S., kde vystupoval se svým oblíbeným orchestrem Bratislava Hot Serenaders. Na konci vystoupení se po děkovačce sesunul na zem a na místě zemřel. Pro herce - a v celkem požehnaném věku 81 let - je to nejkrásnější smrt, jaká může být.

Být na místě rodiny pana Lasici, tak Černockého zažaluji pro pomluvu. Ten se uchází o post radního, který by měl dohlížet mimo jiné na objektivitu a vyváženost České televize. Jak však tohle může činit člověk, který šíří prokazatelné hoaxy a lži? Odpověď je jasná: nemůže. Doufám, že tato Černockého nehoráznost dostatečně přesvědčila naše poslance a poslankyně, aby jeho kandidatuře vystavili stopku, pokud nechtějí mít z ostudy kabát.

tweet P.Č.