23.9.2021 | Svátek má Berta


SPOLEČNOST: Krev krve

10.10.2007

Dvěma matkám před 10 měsíci vyměnili v porodnici děti. Teď se na to přišlo a rodiče si budou děti měnit. Psychologové varují před náhlou změnou, takže nejspíš budou rodiče spolu muset nějakou dobu bydlet. Jedni už si spočítali újmu na milion měsíčně.

Podle toho, co jsem četl, je otec jednoho dítěte, ten, který na to přišel a který hořekuje, jak je z toho špatný, normální primitiv. Nezdálo se mu, že dítě má blond vlasy, když on i partnerka jsou tmavovlasí, kamarádi ho hecovali. Tajně si nechal udělat genetické testy. Přítelkyni oznámil, že s ní zůstane, ale požádá o zbavení otcovství. Opravdu velkorysé. Ta se dušovala, že ona nic, nechala si udělat taky testy a bylo jasno. To vše ovšem až v posledním měsíci, dvou.

Když všichni deset měsíců vychovávali cizí dítě jako svoje a nic - žádný rodičovský (mateřský či otcovský) cit - jim neřeklo, že není jejich, je touha mít to pravé v podstatě jen iracionální. Jestli mají nějaký vztah, mají ho k tomu, co mají doma. To je jejich, to druhé je "jejich". Jistě, ten pocit, že geneticky vlastní dítě má někdo jiný, může být hodně nepříjemný. Ale to si musí vyřešit oni sami v sobě.

Ten, co si tajně dělal testy, aby o nich zbaběle pomlčel, kdyby dopadly dobře, ten otevřel Pandořinu skříňku. Má, co chtěl a musí nést následky, bohužel i ti další. Takový už je úděl dospělých - odpovídají za své skutky. Jablko poznání vyhnalo Evu s Adamem z ráje. Pravda je stejná jako lež - bolí a škodí.

Poslední vývoj ukazuje, že to bolí a bolet bude. Matkám dochází jako prvním, že "nevlastní" dítě může být víc než krev krve. Otče, který jsi toužil po tom pravém dítěti - co teď uděláš?Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.