23.9.2023 | Svátek má Berta


MÉDIA: Hanychová, Soukup a další „influenceři“

5.9.2023

Být tak zvaným „Influencerem“ je zdá se docela zajímavý byznys sociálních sítí. Hvězdy toho byznysu mají obrovskou sledovanost a slušně prý vydělávají.

Mám jako vstupní obrazovku nastaven web msn.com. Občas i na některé odkazy kliknu a nestačím se divit progresivnímu myšlení tohoto webu. Propagována je tu zejména pozice eurozpráv, tak zvaného „hlídacího psa“ a dalších webů vesměs nestranně vládě stranících webů. Takže jsem se například dozvěděl, že se Marián Jurečka na prezidenta Petra Pavla „nezlobí“, i když jeho (ne)podpis novely důchodového zákona údajně ještě může způsobit nárůst dluhu penzijního účtu až o 4 miliardy. Proč se kvůli „pakateli“ na Pavla zlobit, že ano.

Dokonce i jinak normální média, která se jako bulvární netváří, však zaregistrovala rozchod „významné“ dvojky Hanychová-Soukup. Právě o této dvojce msn.com informoval tak často, že to nešlo přehlédnout. Hanychovou nesleduji ani omylem, Soukupa jsem si sem tam poslechl na „jeho“ TV Barrandov. Jak se ukazuje, Soukup své názory na vládu i opozici vykládá do světa v televizi, která je již léta totálně zadlužená a naposledy jsem zaregistroval „přepadení“ Soukupa policií. Byl podezírán z pašování drog.

Agáta Hanychová (38) svým sledujícím na sociálních sítích oznámila, že se rozešla s otcem jejího třetího dítěte Jaromírem Soukupem (54). Bývalá modelka a šéf televize Barrandov byli spolu rok a půl. Rozchod proběhl i kvůli dceři přátelsky.

Ukazuje se tak plasticky pouze jedna věc. Všechny ty „nádherné“ a „romantické“ vztahy, které fungují tak, že bychom my neinfluenceři měli jen tiše závidět, jsou jen pózou bez jakéhokoliv vnitřního obsahu a už vůbec nejsou o propagaci lásky a štěstí.

Tečka