5.3.2021 | Svátek má Kazimír


GLOSA: Současná krize

6.1.2010

Prosím vás, ukažte mi, kde je ta naše současná ekonomická krize! V hernách, v kasinech, na diskotékách ji nevidím. Vypalování ohňostrojů při každé příležitosti mi rovněž připadá netypické. Umělé zasněžování hor - proboha, hor! - je přece výstřelek nadměrně nacpané kapsy!

Ty tlačenice na různých fotbalových, hokejových, sociálně-politických happeninzích (prosím, jaké je výstižné české slovo?) ukazují, že lidé mají stále dost financí na hry a o chléb se starat není třeba. Billboardy (jak se to řekne česky?) a reklamy na ulicích, cpoucí se až do domovů, samozřejmě v tisku - ano, proč kupříkladu mají LN půl- nebo i celostránkové reklamy na LN, když se dostanou na oči jen zase těm, kdo je stejně kupují – a vůbec. Stačí jen v té naší (stále méně) krásné zemi sledovat hory odpadků, které obyvatelstvo vyprodukuje: může si to dovolit krize? Moje generace krizi zažila, tu jednu z nejkrutějších, válečnou. Ovšemže se odpad třídil, papír zvlášť, kovy zvlášť, stejně toho bylo málo, plasty tenkrát nebyly a i jogurty byly pouze ve vratném skle.. Pro kuchyňský odpad si přijížděly povozy a sbíraly se jak slupky od brambor, tak ve vegetačním období léčivé byliny. Čaj na příděl se nechával nemocným a pili jsme čaj z plicníku, bezinek a co dala příroda, kamž jsme šlapávali ochotně těch 10 km pěšky. Auta nebyla (pro Čechy), pohonné hmoty nebyly, taneční kapely nebyly (Češi nesměli veřejně tanovat) a strava na příděl jen tak k holému bídnému přežití. Zajímavé: nebyly drogy, nebyl ani ten tabák, nebyly infarkty, nebyla obezita, nebylo sebevražd - lidé měli spíš snahu přežít.

To byla krize s velkým K- ale ta dnešní? Při všem tom veřejném plýtvání? K smíchu.

Mimochodem: slouží-li reklamy pro odpis z daní, co takhle zrušit odpisy z daní pro ty reklamy?Staňte se jednou ze 30 testerek a vyzkoušejte novinku HiPP 2 BIO Combiotik®
Staňte se jednou ze 30 testerek a vyzkoušejte novinku HiPP 2 BIO Combiotik®

Už žádné odměřování správného poměru instantního mléka, převařování vody a čekání na její zchladnutí. Tekuté mléko HiPP 2 BIO Combiotik® je...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.