26.5.2022 | Svátek má Filip


GLOSA:Další kuriozní snaha našich úředníků

22.3.2008

Na idnes psali, že prý se radní v Ústí nad Labem budou snažit o to, aby se z revizorů v autobusech stali exetutoři. Doufám, že to je trénink na 1. duben, jinak by to bylo smutné, k pláči a obyvatel Ústí a poději i nás by mi bylo líto...

Je zvláštní vědět, že statut veřejného činitele nebo nějaký podobný dostávali a možná dál dostávají lidé, kteří nejsou ve službě státu nebo veřejné správě, ale jsou prostě privátními subjekty.

Podle mého skromného soudu je autobusouvá doprava zajišťována buď soukromou společností, nebo soukromou společností vlastněnou městem. Ale součástí města ani státu nejsou. To je obecný model, který již funguje plošně po celé republice a myslím, že se mohu spolehnout na to, že v Ústí to bude stejné.

Takže na základě toho, že někdo někde nebude mít lístek, tak mu někdo s průkazkou vytrhne mobil a poděkuje a půjde někam do sídla společnosti? To asi těžko. Musel by vědět, co to je za mobil, umět ho odhadnout, mít legální možnost a právo na toho člověka sáhnout, aby to nebylo omezování osobní svobody, musel by sepsat jistě velmi složitý protokol, pokud by to byl třeba ten mobil, musel by zajistít bezpečnost údajů na něm zanesených... Těch "musel" by bylo.

A co mě napadlo jako první: Co zabrání obratem roztrhat podaný lístek s tím, že to je velice lehký způsob, jak vybírat různé úplatky, všimné apod.?

Napadá mne souvislost - každý rok mi nezaplatí jedna společnost. Tedy skoro každý. Myslím, že by bylo spravedlivé, abych po měsíci šel do té firmy a zabavil jim nějakou část vybavení. Co říkáte? Nebo mám jít před soud? Proč?

Přece máme možnost zabavovat.

PS: Doufám, že to někde ve vládě, parlamentu nebo kdekoli by podobnou snahu předložili - shodí ze schodů!

Převzato z http://vild.bigbloger.lidovky.cz se svolením autoraHledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...