25.5.2022 | Svátek má Viola


FEJETON: Paranormální výzva

26.1.2022

Pozorně poslouchejte, protože možná právě vy jste ten člověk, kterému poradím, jak si velice jednoduše vydělat tři a půl milionu. Nemusíte mi posílat číslo své karty a datum expirace a ta tři čísílka na opačné straně, ani po vás nechci, abyste mi poukázali sto tisíc na notářské poplatky. Má nabídka je naprosto kulantní, jak se kdysi říkávalo.

Už pět let spolupracuju se spolkem, který se jmenuje Paranormální výzva. Tenhle spolek je součástí jiného spolku, ten se jmenuje Sysifos. Už svítá? Ano, Sysifos funguje na půdě Akademie věd a jestli si ho spojujete s Jiřím Grygarem, děláte správně. Ta Paranormální výzva vypsala cenu tří a půl milionu korun pro toho, kdo prokáže paranormální vlastnost. Kdo umí chodit po vodě. Vidí skrz zeď. Ale pozor, musí se to nad všechnu pochybu prokázat. Paranormální výzva adepty podrobí objektivní zkoušce a jen ten, kdo obstojí, cenu získá.

Spojil jsem se s Paranormální výzvou a upozornil na jev, který mi pro ni připadá jak dělaný. Hlásí se lidé, kteří na sobě po očkování drží magnet. Místo vpichu je prý magnetické. Nikdo neví proč. Někde čtu roztomilé vysvětlení. Místo je magnetické proto, že ve vakcíně je práškový hliník. Na to mohu říct jen aha. Zkrátka, magnet by tam měl držet. Podle mého názoru je to čistě paranormální jev. Ujme se toho Paranormální výzva? Už jsem jim o tom řekl a čekám, jestli se ozvou. Jde totiž o velké peníze, poskytli je sponzoři, lidé z masa a krve se sídlem v Česku, nikoli na Kypru. Možná si vzpomenete na jednu jejich akci, to byl na Novém Smíchově v obchoďáku trezor a prémii měl získat ten, kdo paranormálním zrakem zjistí tři předměty uvnitř trezoru zavřené. No, nikdo s milionem v kapse z obchoďáku tenkrát neodešel. Třeba bohatství čeká na vás. Nechali jste se naočkovat a magnet na vás visí? Paranormální výzva je na internetu, snadno si ji vygooglíte. Za trochu námahy taková příležitost přece stojí.

Možná tedy, že na pandemii zbohatne ještě někdo jiný než ten, kdo kšeftuje se zdravotním materiálem. Bude ale třeba si pospíšit. Balík tří a půl milionu je jenom jeden. Kdyby se měla vytvořit stometrová fronta a v ní očkovanci s magnetem na rameni, ranec si odnese jenom ten první. Pokud mu magnet bude na kůži držet magneticky a nikoli lepidlem Herkules či jiným lepem. Takže pozor. V té Paranormální výzvě nejsou žádná ořezávátka. Jsou mezi nimi manipulátoři a kouzelníci a ti se nenechají oblafnout. Oblafnout, jako se to stalo tisícům a tisícům spoluobčanů, kteří skáčou na špek šiřitelům bludů a nesmyslů.

Vysíláno na ČRo Plus, publikováno na www.rozhlas.cz/plus

****************************************
ULTIMUS
Nový román Ondřeje Neffa

Na odvrácené straně Měsíce stojí Ultimus, vězení pro nejhorší zločince obydlených světů. Sem přijíždějí Kuba Nedomý a Dědek Čuchák, starožitníci se sídlem v Arkádii, v roli robotických specialistů.
Měl to být nejlepší kšeft jejich života. Vyklubala se z toho bouda, kterou jim nastražil jejich dávný kamarád, policejní hlavoun Mantella. Spadli tam do spárů nejmocnější zločinecké organizace Lunárního společenství. Stojí proti všem - proti zločincům i dozorcům, proti robotům i proti zmutovaným paraorganismům i proti toxickému šrotu, který se vymknul kontrole.
Když pak se do toho vloží africká vražedkyně Kombopi, dá se čekat, že bude hodně dusno...

Ultimus

Nový román z cyklu Arkádie je napínavý i humorný, jak už dobrodružství obou nehrdinských hrdinů bývají. Příběh volně navazuje na předchozí svazky Měsíc mého života, Rock mého života a Hvězda mého života. Vydal Myster\ Press, k dostání všude včetně Alzy.