17.6.2021 | Svátek má Adolf


DOKUMENT: Svědectví o rvačce na schůzi zelených

16.5.2006

Členka Strany zelených vypovídá o tom, co se stalo v sídle sdružení Vita v Ostravě:

Původně jsem se nechtěla zúčastnit žádné diskuse na toto téma, právě z důvodu, ať se nepoškodí celá SZ, již tak dost poškozená současnými událostmi v rámci republiky, ale když čtu nemístné a lživé výroky paní Věry Jakubkové, musím reagovat a zvažuji i podání trestního oznámení pro pomluvu z její strany.

Její tvrzení, o údajných pomluvách - za to by se měla pí Jakubková stydět, pokud se doposud nestydí za chování svého manžela. Je vůbec s podivem, že vůbec hovoří o poškozování Strany zelených, neboť právě V. Jakubková celou situaci médiím zveřejňuje a záměrně mlží a vysvětluje situaci zcela opačně, ve svůj prospěch, z obavy, aby se pravdivé vylíčení situace nedostalo na veřejnost dříve, než její verze.

Tak jako ona, nebyla jsem ani já přítomna celé situaci, pouze jsem viděla zcela jednoznačně potlučeného, pohmožděného a poškrábaného Jiřího Blahutu na krku, rukou po škrcení panem Zdeňkem Jakubkem. Byl zcela v šoku, a proto vyběhl po odemknutí dveří Jakubkem ihned ven, kde zkolaboval na ulici. Byla jsem právě na cestě na volební štáb, když jsem ho našla bezvládného ležet a křísila ho - jeho jediná slova byla: "Zbili mě lídři." Ihned jsem ho odvážela na pohotovost do nejbližší nemocnice.

J. Blahuta měl otřes mozku, byl zkoumán neurochirurgem, zřetelné modřiny na těle a krku. Co se stalo útočníkovi, panu Jakubkovi?

Připadá mi zcela nechutné chování V. Jakubkové, konkrétně, že ji údajně členové kandidátky pomlouvají. Význam slova pomluva je zcela jiný a nelze takto označovat oprávněnou kritiku nejen z mé strany vůči ní, kterou jí vyjádřím při osobním styku s ní, a to tehdy, kdy mi zcela bezdůvodně a bez skrupulí již dvakrát zakázala účast na tiskových konferencích Strany zelených MSK, aby se náhodou o mně nepsalo. Konkrétně se jednalo o tiskovou konferenci v Českém Těšíně a na dole Paskov. Dále např. do dnešního dne nemají kandidáti dodány slíbené vizitky, ani foto na společný plakát minimálně prvních osmi kandidátů, dále rovněž velmi pozdě po termínu byly vytištěny letáčky, ovšem téměř bez možnosti jakýchkoliv korekturních zásáhů.

Metodami, které vyvolávají reminiscenci komunistické minulosti, je i např. nařízení V. Jakubkové kandidátům podepsat prohlášení, že se nebudou kriticky vyjadřovat k SZ, M. Bursíkovi a volebnímu štábu.

J. Blahuta ihned podával trestní oznámení pro ublížení na zdraví a bránění ve svobodě pohybu. Vážení, stal se trestný čin!

Chování jedničky kandidátky a jejího muže je krajně neslušné a v rozporu s dobrými mravy. Pí Jakubková, tím, že dala své lživé vyjádření médiím, už celou SZ evidentně poškodila. Je zarážející, že p. Jakubka vůbec směl být jako nestraník přítomen jakýmkoliv schůzím volebního štábu, kde se řeší strategie volební kampaně a další vnitrostranické věci, přísně před veřejností utajovanými.

Dále jsem, bohužel, nucena konstatovat, že občané na mítíncích a zejména po jejím vystoupení na otázkách V. Moravce, se mě ptají a vyjadřují podiv, co je ta pí Jakubková zač, zda nemáme schopnější lidi na volebního lídra.

členka Strany zelených

Simona Pavlicová Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.