29.4.2024 | Svátek má Robert


DILEMA: 3. světová válka a bezpečné země

24.1.2024

Naprosto skandální je to, co se objevilo na webu DOTYK, kde se podle údajných vědců nechá přežít 3. světová válka. Píše to podle fotografie mladá žena. Je vidět, že tomu fakt „rozumí“!

To je úlet jako hrom. Posuďte sami, co vyprodukovala jistá slečna Lenka Bělská na stránkách DOTYK.

3. světová válka a bezpečné země

Vědci se shodli, že mezi nejbezpečnější destinace patří ty nejodlehlejší. V seznamu proto nesmí chybět Antarktida a Grónsko, které se zároveň pyšní minimální populací obyvatel. Problémem je pouze extrémní zeměpisná šířka, jež zaručuje krutou zimu, a tedy problém sehnat potraviny.

Ti, kteří preferují teplo a moderní život, by měli zamířit spíše do Jihoafrické republiky. V zemi najdete úrodnou půdou, bohatý podmořský život a zásoby pitné vody. Podobný komfort nabízí také jihoamerické Chile nebo Argentina. Tyto státy mají navíc rozvinutou infrastrukturu a rozsáhlý zemědělský systém.

Mezi TOP země patří také Indonéské ostrovy, zachovávající neutralitu ve světových politických otázkách a nezávislost na dovozu a světovém obchodu. Nestranným postojem ke konfliktům a soběstačností je proslulý také Nový Zéland. Jeho hornatá krajina navíc nabízí nekonečné možnosti k úkrytu.

Co říci na takové bláboly? Je to neuvěřitelně směšná zpráva, která jen dále deklasuje již tak deklasovaný stav „vědy“, tedy vlastně pavědy. Obhajovat takové bláboly tvrzením, že jde o vědecké doporučení, je skutečně trestuhodné. Celé to má navíc formu blízkou poplašné zprávě, která se v určitých případech, pokud je tak zvaná politická „vůle“, trestá podle zákona.

Z výše uvedené citace je zřejmé, že se údajní vědci ani neobtěžují zmínit o tom, že je svět nabitý jadernými zbraněmi a pokud by snad vypukl konflikt mezi USA, Ruskem s Čínou, ten, kdo by cítil, že je „u konce s dechem“, by mohl použít jaderné zbraně. Je velmi „inspirativní“, když se v USA dnes řeší, že je jejich jaderný arsenál v horším stavu než ten ruský, a i v našem tisku se občas objeví zpráva, že má Rusko více jaderných zbraní než USA. Jak je to možné, když se léta tvrdí, že je mezi USA a Ruskem parita v těchto typech zbraní, sice není vysvětleno, ale asi to zase bude „o penězích“.

Pro dnešní mladou generaci je pak psaní na téma 3. světové války možná docela „zajímavým“ rozptýlením „NUDY“, když už všechny drby a pomluvy o hercích živých i zesnulých nezabírají a je třeba „přitáhnout“ čtenáře k něčemu „novému“.

3. světová válka by s velkou pravděpodobností skončila použitím jaderných zbraní . Obě největší jaderné mocnosti mají dnes přes 12000 jaderných hlavic. Rusko je s 6255 hlavicemi jadernou velmocí, na paty mu ovšem šlapou Spojené státy, které mají 5550 hlavic. Tyto dvě země tak kontrolují naprostou většinu z aktuálně uváděných 13 080 jaderných hlavic na planetě. V pohotovosti je vždy jen část arzenálu. Mezi další státy, které se otevřeně hlásí k vlastnictví zbraní, patří Velká Británie, Francie, Čína, Indie, Pákistán a Severní Korea.

Doposud byly použity 2 jaderné pumy na konci II. světové války proti Japonsku. Hirošima a Nagasaki jsou tak poslední místa, kde byla jaderná zbraň použita. V prvních dvou až čtyřech měsících po shození bomb zemřelo v Hirošimě 90 000 – 166 000 lidí a v Nagasaki 60 000 – 80 000, z toho v každém městě téměř polovina zemřela během prvního dne. Zdravotnické oddělení Hirošimy odhaduje, že lidé, kteří zemřeli v první den, v 60 % zemřeli na ozáření nebo uhořeli v plamenech, ve 30 % zahynuli pod padajícími troskami a v 10 % z ostatních příčin. Během dalších měsíců vzrostl počet úmrtí na popáleniny a nemoc z ozáření způsobenou radiací. Z pozdějších pravděpodobnějších výzkumů vyplynulo, že 15-20 % zemřelo na ozáření, 20-30 % na popáleniny a 50-60 % z ostatních příčin. Většina lidí, kteří v obou městech zahynuli, byli civilisté.

Představme si, že by všechny současné bomby měly účinek bomb v Hirošimě a Nagasaki, a je jich tak dnes k dispozici 13000. Pokud by tyto bomby byly použity proti civilním cílům měst a metropolí, mohli by najednou usmrtit 100000 krát 13000 = 1,3 miliardy lidí (tolik lidí dnes žije v Evropě, USA a Rusku), a tyto země by tak byly zcela zdevastovány. Uvědomíme-li si, že mezikontinentální balistické střely mohou nést hlavice s mnohonásobně ničivějšími hlavicemi než ty, které byly použity v Hirošimě a Nagasaki, byly by schopny zahubit možná až dvojnásobek lidí, samozřejmě včetně vyhubení vegetace a všech živočichů. Následovala by otrava jaderným spadem, která by postihla celý svět včetně Arktidy a Antarktidy. Nebyl by jediný metr čtvereční na Zemi, který by nebyl postižen. Lidé by pak umírali na nemoci ze sekundárního ozáření jaderným spadem. Navíc by došlo ke skutečně závažné změně klimatu díky tisícům tun radioaktivního materiálu, který by se dostal do stratosféry a o této době se pak hovoří jako o jaderné zimě.

Při explozi je do atmosféry vymrštěno velké množství aerosolu, který následně brání průchodu slunečních paprsků na zemský povrch, což má za následek, že se teplo odráží již ve stratosféře, či troposféře a nedopadá na zemský povrch. Zmenšený příkon energie od Slunce má za následek ochlazování planety. Předpokládá se, že částice by mohly v atmosféře setrvávat několik měsíců až let. V případě jaderné války by bylo největší množství aerosolu soustředěno mezi 30° a 60° rovnoběžku severní šířky, jelikož v této oblasti se nachází většina strategických cílů (největší počet měst).Podle studie z roku 2019 by při použití arzenálu USA a Ruska došlo k ochlazení o necelých 10 °C a návrat k teplotnímu normálu by proběhl po zhruba deseti letech.

V podstatě by to byla doba ledová a na celé Zemi by tak vlastně nebylo možné nic vypěstovat i proto, že by nesvítilo Slunce a zavládl by hlad a lidé by umírali nejen na nemoci z ozáření ale doslova a do písmene hlady.

Tato fakta všechny velmoci dobře znají a pokud chtějí přežít, použití jaderných zbraní se vyhnou tím, že se navzájem respektují. To pozorujeme i dnes při válce na Ukrajině i v Izraeli a bylo tomu tak i dříve ve válkách v Koreji, ve Vietnamu i v Afghánistánu. Přestaňme proto plkat o 3. světové válce slovy slečny Bělské.Slečně Bělské proto radím naprosto vážně, aby o „bezpečných zemí“ během 3. světové války už nikdy nepsala.