22.6.2021 | Svátek má Pavla


GLOSA: Zásadní změny nebudou

8.4.2021

S nadcházející nedělí nám snad skončí nouzový stav. Máme to alespoň slíbeno. Co to pro nás znamená? Navzdory tomu, že vláda populisticky mluví o rozvolňování, žádný velký zvrat se nekoná.

Ano, radujme se z maličkostí. Opět budeme moci cestovat mezi okresy a zrušen bude zákaz nočního vycházení. Snad se také (hodně pomalu) začnou postupně vracet školáci do lavic. To je ale prakticky vše. Jiná nesmyslná opatření totiž budou platit dál.

Živnostníci, malé obchůdky a služby budou mít stále stopku, přestože je jejich uzavření od začátku absolutním a nic neřešícím nesmyslem. V malých provozovnách, kde jde nejlépe korigovat počet osob a dbát na dodržování bezpečnostních opatření, se virus opravdu nešíří. Ekonomika tedy bude i nadále skomírat.

Lidé se nevrátí do sportovních areálů, děti do sportovních kroužků. Nikdo si nekoupí spodní prádlo či boty, případně pastelky dětem. A co kultura a další volnočasové aktivity?

ZOO v celé zemi zoufale volají SOS a zvažují prodej zvířat jiným zemím, divadla jsou na tom obdobně - začínají propouštět herce. Tahle situace není udržitelná.

Dochází někomu, že tato nesmyslná opatření jsou při veškerém respektu k COVIDU likvidační pro nás všechny a zatíží i další generace?

Převzato z profilu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.