17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


BEST OF HYENA: Pes na stromě

17.2.2020

V typologii povah bychom mohli stanovit dva krajní stavy. Jeden by mohl dostat charakteristiku mouchy, snězte si mě. Druhý stav by dostal stručné pojmenování Gari. Je to průzkumník, tahle Gari. Jakmile se dá někam vlézt, vleze tam, i kdyby pak do toho nebo z toho spadla.

Tak se stalo, že vylezla i na strom… Pravda, není to strom rostoucí svisle, je to hodně nachýlená vrba, nicméně: je to strom stromovitý a Gari na něj vylezla.

Nora jen přihlížela. Ne, ani Nora není žádná mouchy snězte si mě. Prostě, ona neleze po stromech.
I to máme společné.

200212gari

Spadnu? To je jedno, hlavně že lezu.

Pejskové na sněhu

Ani se ničemu nedivili. Běhali, jako kdyby byla normální zima s normálním sněhem a ledem. Tedy, led znají a nemají ho rádi. Zvláště pak Nora. Ta si oblíbila pití z louže a naučila se led prackou rozbíjet.

Sníh vcelku ignoruje. Jak ho vnímá Gari, to ani moc nevím. Vždycky má něco na práci buď dvacet metrů přede mnou, nebo dvacet metrů za mnou. Jisté je, že když se o těch čtyřicet metrů přemísťuje, sníh jí za tlapkami víří, jako by to byl písek nebo prach.

Kutil Tim

Pejskové nebyli mému kutilskému počínání přítomni: šlo o vrtačku a tu oni neradi. Když mě vidí s vrtačkou, zalezou.

Šlo o přivrtání nové lampy ke stropu v kuchyni. K výkonu jsem přistoupil za asistence své ženy. Měla starost, že se bude prášit. Ujistil jsem ji, že jsem viděl na internetu video s návodem, jak na to. Vezme se kelímek, ten se natáhne na vrták – samozřejmě dírou vzhůru. Pak se vrtá do stropu a prach padá do toho kelímku.

Postup schválen, přistoupil jsem k výkonu. Vrtám díru, prach usedá na dno kelímku. Přistoupím k druhé díře. Vrtám, prach už vytváří slušnou kupičku. Povzbuzen dosavadními úspěchy zatínám třetí díru. Žena drží dole palce. Tajně doufám, že obdivuje moji obratnost a důvtip.

Tuším, že tušíte. Ano, stalo se to. Vrták se smekl, vrtačka ječí, kelímek se točí zběsilou rychlostí a prach vymetán ven cenrtifugální silou a rozptyluje se v pravidelné vrstvě po celé kuchyni.

Vrtačka umlká. Pejskové se přicházejí podívat, proč najednou ten jekot. To nic, pejskové. To jenom maminka tatínka rdousí.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaHledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó
Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó

Ochutnejte s námi lahodné polévky Prestó. Stačí je jen otevřít a ohřát, takže jsou na stole raz dva. Přihlaste se do velkého testování a poznejte...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.