20.9.2021 | Svátek má Oleg


GLOSA: O byznysu s epidemií

23.7.2021

Za poslední měsíc (do 19.7.2021) průměrně více než dvě třetiny těch testy zjištěných pozitivních na infekci SARS- CoV-2 u nás nemělo žádné příznaky. Nejinak tomu bylo samozřejmě i včera.

A za ten poslední měsíc se zjistilo průměrně 58 příznakových případů denně, to znamená dohromady 1737 příznakových pozitivních za měsíc.

A byli zjištěni průměrně 27 677 PCR a 77 635 antigenními testy denně.

Dohromady za tu dobu 315 9354 provedenými testy.

A těch 1737 je mimochodem číslo, které se velmi blíží množství nemocných s virózami na 100 tisíc obyvatel, kolik jich bylo dříve potřeba na vyhlášení epidemie hygienou.

Z těchto pozitivních skončilo v nemocnici za ten poslední měsíc 128 lidí a 14 jich tam „s covidem“ zemřelo a pak ještě 4 někde jinde. Dohromady 18.

Mezitím u nás za stejnou dobu stářím a na jiné choroby zemřelo kolem 9 tisíc lidí.

Na testování tak vydaly zdravotní pojišťovny za ten měsíc, podle zpráv z médií, kolik na to prý platí (prý 201 Kč za antigen a 350 Kč za PCR), zřejmě nejméně 758 milonů Kč.

Pokud jsou ta čísla správná, tak to znamená, že náklady jen na zjištění jednoho skutečně nemocného, který potřeboval do nemocnice a měl pravděpodobně stejně nějaké příznaky tak jako tak, byly za ten poslední měsíc průměrně přes 5,9 milionů Kč a je to stále přes 436 tisíc na zjištění jednoho příznakového pozitivního, z nichž drtivá většina prostě vyleží nemoc doma, jako je tomu i u jiných viróz.

Tyto peníze, vyváděné takto masivně a denodenně ze systému veřejného zdravotního pojištění do zcela určitých kapes pod záminkou epidemie, která z definice skončila bez týdne před pěti měsíci, samozřejmě asi budou chybět na léčbu skutečně nemocných.

Kolik lidí kvůli tomu ještě zbytečně zemře?Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.