27.1.2023 | Svátek má Ingrid


MOBY DICK: Defenestrace se blíží

1.8.2009

Aféry pražského magistrátu rozněcují hněv lidu

******************************************************************

Neděle 26. července 2009, před 15 lety Boris Jelcin ohlásil stažení ruských vojsk z Estonska

Čeští komunisté si domlouvají další „omluvu“ - jako krok k „úspěšné spolupráci levice“.

Ministr financí Eduard Janota novelizoval velikost sekyry státního rozpočtu na příští rok. Před měsícem to vypadalo na max 170 miliard. Teď to vypadá na něco přes 200 Jardů. Letos zaplatíme za dluhy na úrocích 50 Jardů, příští rok už 65.

Demokratická zelenooranžová poslankyně Olga Zubová šetří přírodu – do práce jezdí z Kutné Hory zásadně vlakem (jako zákonodárce to má zadarmo). Šetří tak benzin – i peníze. Za rok dostane od Sněmovny na benzin čtvrt melouna.

Jezdec Ferrari Felipe Massa bojoval na Hungaroringu nejdříve o kvalifikaci, pak o život. V rychlosti 200 km/hod mu prořízla přilbu a kůži nad levým okem upadlá osmicentimetrová pružina, uvolněná z jiného vozu, načež havaroval.

Pondělí 27. července 2009, před 460 lety dorazil jezuitský misionář (sv.) František Xaverský do Japonska

Pavel Bém prohlásil, že jeho (bývalý) přítel Roman Janoušek nemá vůbec nic společného s kšefty pro magistrát. Pravda je, že společnost Navatyp, spravující 10.000 městských bytů, je ovládána mlhavou společností MIST, kterou prý napůl se zastupitelem Prahy 10 Tomášem Hrdličkou ovládá Roman J. Navatyp toto propojení popírá.
Navatyp také figuruje v korzárské záležitosti nezákonných „modrých zón“ ve třech městských částech. (Nezákonné jsou proto, že jsou vytvořeny vyhláškou a parkuje se i na místech, která zákon zakazuje; korzárské proto, že strážníci, město, unašečská firma a firma, která zóny „spravuje“ vymáhají výpalné s glejtem a podílem města.) Navatyp svůj pacht prodal Vinci Parku – ale až poté, kdy získal jisté zakázky ve výši asi půl miliardy korun na deset let...

Manažeři Mostecké uhelné si koupili Mosteckou uhelnou z peněz, které byly vázány na účtu pro rekultivaci. Uvedla to mluvčí Úřadu generálního prokurátora Walburga Bur, tedy švýcarského úřadu. Proto byly podezřelé účty s deseti Jardy zmraženy...

To Janotovo nedělní „něco“ přes 200 Jardů v sekyře státního rozpočtu se jeví býti ve výši 9 miliard.
Nemělo by se místo slova „rozpočet“ užívat raději „odpočet“?

Úterý 28. července 2009, před 80 lety se narodila Jackie

Narodila se jako Jacqueline Bouvierová, zemřela jako Onassisová, ale nejznámější byla jako Kennedyová. Její manžel byl nejoblíbenějším americkým prezidentem, přítel mafiánů a lehkých děvčat. Jenže média mu to tenkrát tolerovala.

Roman J. nemá nic společného s firmou, která magistrátu za 20 milionů ročně vydává novinářsky neetické Listy hlavního města Praha. V řídících orgánech té firmy jenom sedí jeho žena...

Časopis AHA uveřejnil fotky z letní dovolené v Toskánsku. Místo nahých hereček zde jsou na palubě jachty společně přistiženi bývalý ministr a současný poslanec Milan Urban (ČSSD), Vladimír Johanes (syn předbývalého ministra a současný lobbista ČEZ). Milan Urban se dle vyjádření Johanese u něj - jako jeho známý - při dovolené v Itálii jenom zastavil.
Sociální demokracie se hodlá v předvolební kampani chlubit, že vyrazila z ČEZ 25 Jardů na financování obecních ekoelektráren. Na což bude ČEZ mít – poté, co poslanci odpustili firmě zhruba 60 Jardů, které by musela vydat (tedy její odběratelé) za (neekologické) emisní povolenky.

Ve stejném místě a ve stejném čase trávila dovolenou jiná známá dvojice – expremiér Topolánek a jeho věrný druh Dalík. Nebylo to ale v Dalíkově vile – ta by stála 140 milionů. Dům byl jen pronajatý – což vyjde jen na 140 tisíc na týden.

Prezident Klaus radí „paušální řešení“ – totiž plošné rozpočtové škrty.
Ale jestli se něco v sestavování rozpočtu nezmění, bude v něm chybět 200 miliard – každý rok!

Středa 29. července 2009, 55 let od prvního vydání prvního dílu Pána Prstenů

Ve firmě Taiko, která v Praze např. provozuje vánoční a velikonoční trhy, taky Roman J. nefunguje. Jen jeho žena. Když chtěl kolega Ambrož v jednom z těch stánků prodávat textárenské produkty firmy Mrtvá Kočka, měl za pronájem stánku platit 10.000 Kč, ačkoli ofiš bylo vyhlášeno 3.000. Tedy za den – ne za celé trvání trhu! Taiko za každou akci odvádí asi dva miliony do obecní pokladny...

"Vyšehradskou výzvu", kterou vydali nespokojení členové ČSSD, podepsal i Jiří Paroubek...

Šokující zpráva prolétla světovými médii: Michael Schumacher se vrací do kokpitu monopostu F1 (což bylo „vyloučeno na 200 procent“), aby nahradil zraněného kolegu Massu. Novináři to prohlásili za „návrat století“.

Čtvrtek 30. července 2009, před 590 lety proběhla první pražská defenestrace

Rozhněvaný pražský lid vtrhl na Novoměstskou radnici, konšely vyházel z oken. Na dlažbě pak byli dobiti.

Roman J. nemá také nic společného s firmou Grand Princ, která za 50 melounů vytvořila „komunikační strategii“ pro magistrátní propadák OpenCard. (Poté, co pražští radní zjistili, že vyhodili tři čtvrtě miliardy za průkazku do knihovny, donutili předplatitele ročního jízdného v MHD k pořízení si této záležitosti – za velkých front a nadávání.) Velký princ patří Michalu Voráčkovi – který má s Romanem J. společnou jinou společnost, Tardus – a ta nemá s Prahou nic společného! Podíl Grand Prince na „komunikačněstrategických“ 50 milionech nelze zjistit, neboť tento specialista na komunikační strategie zvolil z mnoha strategii tuto: Mlčet.

Na fotkách z Toskánska, uveřejněných v MfD, se společně s Topolánkem objevil i Martin Roman, šéf ČEZ. Mluvčí ČEZ Eva Nováková k tomu vydala prohlášení , podle kterého Roman do Toskánska jezdí pravidelně už spoustu let.
“Pro jeden ze dnů využil nabídku Aleše Řebíčka na výlet na jeho lodi. Aleš Řebíček ho k lodi doprovodil, ukázal mu, kde parkuje a představil ho řidiči, výletu se již neúčastnil. Při nastupování na loď krátce potkal Mirka Topolánka a další známé, kteří nastupovali do sousedních lodí...
To, že navštívili stejnou oblast, není až tak překvapující, neboť se jedná o velmi příjemné místo u moře, které je v dojezdové vzdálenosti od Prahy (podobně jako se lidé v zimě schází ve Špindlerově Mlýně, aniž by se dopředu domlouvali).“

To je fakt, ve Špindlerově Mlýně se Moby potkal i s Klausem – aniž bychom se předem domlouvali.
(Akorátže mezi námi netečou miliony a miliardy za státní, polostátní a obecní kšefty...)

Fotky novinářům předal Karel Randák, který to nejprve popíral. Nyní neskrývá radost z jejich uveřejnění. Nejde o fotky paparazziů - autora Randák uvést nechtěl: "Nespekuluji už ovšem, jak snímky vznikly. Fotky jsem pouze předal," pravil bývalý šéf české civilní rozvědky. Tento pán již dříve prohlásil:

“Potíž je v tom, že řada lidí žije v bludu, že pracuji jako bezpečnostní expert pro sociální demokracii. Já pro nikoho nepracuji, jsem soukromá osoba a užívám si důchodu.“
To si tedy skutečně užívá. Ovšem bludu je se těžko zbavit, zejména když Topolánkovy fotky z Toskánska byly zveřejněny den po fotkách stínícího ministra ČSSD Milana Urbana...

Pátek 31. července 2009

Paláci Blaník se přezdívá „druhý magistrát“. Sídlí zde firmy s magickým vlivem Romana J. Nějaký podobný magický vliv přiměl pražské zastupitele, aby bleskově změnili územní plán pozemku, na němž leží Masarykovo nádraží. Budou se tu stavět byty! A obchodní pasáže, a další správnosti. Pod tím magickým vlivem dojde k náramnému rozkvětu. Že dříve schválili radní, že zde bude končit rychlodráha z Kladna? A co má bejt – tak se může přesunout do entého podzemí pod Hlavním nádražím, České dráhy (též s magickým vlivem) to přece zaplatí – tedy přesunem ze státního odpočtu, ne?

Pavel Bém vloni slavil narozeniny, čtyřicáté páté. A to ve Žlutých lázních. Ty má od města na 20 let v pronájmu fa Taiko (magická žena Romana J.) a platí za ně 750 tisíc - ročně! Pavel Bé. za pronájem zaplatil 186 tisíc – za celý areál. Normálně se platí milion – za půlku areálu. (Je magistrát tak blbej, že areál pronajal za tak málo?) Bé. dostal od Romana J., tedy jeho ženy, tedy Taiko, přátelskou slevu.

Ona ta sleva nejspíš nebyla zadarmo, že. Ale ani kontrolní komise magistrátu se o to nezajímá. Možná i proto, že její předseda František Hoffmann (KSČM) se podle svých slov s Janouškem také přátelí. Prý „má štěstí“ - protože se u něj "sbíhají zajímavé informace“.

Ódéeska „řeší“, kde se vzal "policejní" spis o Romanu J. na stránkách novin, v němž se třeba píše:
“Objekt se nadstandardně stýká s osobami z politického života, se kterými realizuje nezákonně obchody, jejichž předmětem bývá zejména úspěch vybraných firem při veřejných soutěžích“.
Kde se spisek vzal? Tu se vzal! “My jsme takový dokument nesepsali – od nás není“ dušuje se ředitel protikorupční policie Libor Vrba a dokazuje podvrh podle nepatrných, ale zřejmých odchylek. Materiál je napsán na hlavičkovém papíře protikorupčníků. Oficiálně "potvrzuje" informace, které už proběhly médii – že Roman J. „se snažil ovlivnit“ privatizaci ruzyňského letiště, či spolupracoval i s (Topolánkovým) Markem Dalíkem, i další informace, obsažené v tomto dílku výše. Vypadá to, jako by kdosi - opisoval drby z novin...
Někdo, kdo pracuje tak, jak StB kdysi... A pro koho? Pro ODS? Pro ČSSD? Pro jednotlivé bratrovraždené frakce uvnitř nejsilnějších partají?

Anebo pro mafiána v pozadí, který chce nahradit padlého velikána Romana J.?

V pět hodin odpoledne byli korupční konšelé vyhozeni z oken radnice na dlažbu. Podle pořadatelů defenestrace šlo především o “příležitost, jak strávit příjemný podvečer v duchu historických slavností“. Z oken totiž nepadali konšelé, ale kaskadéři...

Sobota 1. srpna 2009

Zcela nemagická a realistická žena Moby Dicka hledí na ty hochy, co spolu mluvěj a kšeftujou - a naříká: "Takhle se ti komunisti na podzim vrátí – a lidi je budou vítat jako osvoboditele!"

********************************************************

Co si zapsal Moby Dick
minulý zápis: Dovolená Moby Dicka
předminulý zápis: Kdo cestou k moci vraždil, vraždí a bude vraždit dál

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Případně si poslužte komentářem.
Předem dík! >>:)) Moby Dick -----------------------------------