21.1.2021 | Svátek má Běla


Tanec mezi vajec

4.12.2019

Tak tomu říkala moje italská tetička Cezarina svou mile pokroucenou češtinou. My bychom to označili jako tanec mezi vejci, co předvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. 

Coby nominantka ANO musí držet krok, a tak tedy se na úterní tiskové konferenci držela teze, že audit Evropské komise nezná a že respektuje diskrétnost úředníků, kteří tajný dokument obdrželi. Její hlavní sdělení tedy bylo, že dokument není konečný.

Je to akt zoufalství, protože dokument zjevně konečný je. Dále pak se dá logicky usoudit, že dopadl pro Andreje Babiše nepříznivě, protože v opačném případě by Babiš i ministryně zářili jak sluníčka. A logika taky napovídá, že by v Bruselu museli být padlí na hlavu, kdyby se nechali opít rohlíkem a podezření ze střetu zájmu by rozptýlil fakt, že Andrej Babiš přepsal svoji firmu na manželku.

Soud Evropské unie je tedy velmi pravděpodobná perspektiva a Dostálová se tím netajila. pravděpodobně to bude znamenat vrácení dotačních peněz ve výši 450 milionů. Což je v podstatě pakatel ve srovnání s tím, co musel český daňový poplatník zaplatit za trik Vladimíra Železného ve věci TV Nova. Žaloba se dá čekat podle informovaných zdrojů do osmi měsíců. Nepůjde jen o peníze. Podlomena bude i vyjednávací pozice Česka v nadcházejících dohadech stran dotační politiky v období 2021 až 2027.

Dopady nepochybně budou i na českou politickou scénu. Babiš o svých třicet procent nepřijde, dokud bude z čeho rozdávat. Jeho koaliční potenciál už bude definitivně v záporných číslech. Těžko se vyvarovat dojmu, že skutečným spielmeisterem se stanou Piráti. Pokud se to stane, pánbu s námi a zlý pryč.

Tak to dopadá, když někdo chce jezdit na dvou kobylách najednou.

Aston Ondřej Neff


SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu
SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu

Zapojte se do soutěže o prémiové členství a cvičte tak po celý rok zcela zdarma. Výherci navíc dostanou jako bonusový dárek speciální cvičební diář...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.