5.10.2022 | Svátek má Eliška


Předvolební rozjímání

23.9.2022

Komentátoři se vyjadřují o nastávajících volbách pohrdavě jako o volbách béčkových. Do nebe volající křivda! Ty „velké“ čili áčkové volby o ničem nerozhodují. V našem státě činí mandatorní výdaje 80% rozpočtu a dále je vše nastaveno tak, aby se nedalo nic prosadit, takže se parlamenty a z nich vygenerované vlády střídají, ale v podstatě dělají totéž, v podstatě nic, takže ve výsledku to, co je státní, po 30 letech funguje stejně blbě nebo ještě hůř než za bolševika. na čtyři roky Béčkové to jsou volby jen v očích profi komentátorů, kteří je vnímají jako divadlo a samozřejmě se jim snáze sleduje jedna celostátní scéna než sedm tisíc scén lokálních. Takže žádné béčkové volby, jsou to volby důležité a je dobře si rozmyslet, komu to tam hodím.

Další mé rozjímání nevede k žádnému jednoznačnému závěru. Bydlím ve Zvoli, obci nedaleko Prahy. Máme tu dvě soupeřící sestavy, ve výsledcích je rozdíl pár desítek hlasů. Jedna tedy vyhraje a tu druhou utře. To není dobré.

Mám kamaráda z nedaleké obce. Tam mají pět sestav, vzájemně se přou, uzavírají spojenectví a protispojenectví. Kamarád pak chodí a říká, jak nám to v té naší Zvoli závidí. Postavila se u nás školka, udělaly se chodníky, vyasfaltovaly se silnice, postavil se nový obecní úřad. V té druhé obci nic, tam se jenom hádají. A to není dobré.

Co z toho plyne? Raději nic, protože žádný pozitivní závěr v tom nevidím, protože je to jaksi ve prospěch diktatury a do není dobré.

No a pak je tu Praha. Mé rodné město, pořád ho mám rád, Žižkov, kde jsem se narodil i Smíchov, tam jsem žil pětatřicet let. Dnes je to mrtvé město bez perspektivy, idioty vedené odnikud nikam. Ještě v pátek dopoledne budou žvanit o dálničním okruhu a o lince metra D a železnici z Ruzyně a taky o chytrém městě a o zeleni. Za čtyři roky neudělají nic, protože to nejde. Tak je to v naší zemi nastaveno, čím větší město, tím je ta rdousící pavučina těsnější a více smrtící. Ono je to možná nakonec dobře. Tím, že nic s Prahou nedělají, aspoň ji nedokurví. Onehdy, v souvislosti s pohřbem Alžběty II., jsem viděl fotku Londýna. Ježišmarjá, řekl jsem si, chtěl bys, aby Praha vypadala takhle? Jako Manhattan? To raději ať Hřib dál maluje cyklopruhy po dálnici. Ty se dají umejt.

Závěrem zmínka o grotesce této volební sezóny, utkání Nagyová Vystrčil, podpořená třemi mušketýry ANO ve složení Babiš – Schillerová – Havlíček s heslem Všichni za jednoho, Nagyová za všechny.

Jako malý děti, chce se mi povzdechnout. Ale aspoň je to zábavné.

Aston Ondřej Neff