15.6.2021 | Svátek má Vít


Nečasův pád II.

17.6.2013

Předvídali jsme to ve čtvrtek, nastane to dnes. Petra Nečase, tedy politika, který se upřímně zasazoval o nezbytné reformy a nezáludně se pokoušel o očistu své strany a s ní i o očistu české politiky, tohoto Petra Nečase se podařilo sestřelit. Byl načapán na vlastní slabosti pro Janu Nagyovou. Její aktivity mu nakonec zlomily krk.

Nečasovo citové angažmá je jedna stránka případu. Druhá je rázu obecnějšího. Mirek Topolánek měl svého Dalíka, Petr Nečas měl svoji Janu Nagyovou. Kdyby to byl Jan Nagy vybavený stejnými schopnostmi, dělal by v podstatě totéž, ale Nečasovo manželství by zůstalo v pořádku. Politik v čele státu potřebuje Šloufa nebo Tvrdíka nebo Dalíka nebo Nagyovou, aby se zabývali svinskou stránkou politiky. Nagyová možná půjde do basy, Dalík vyvázl. Dělali svoji práci: politiku v České republice. Chyba není osobní, je systémová. Vše ukazuje na to, a naznačoval to i Rath, že hlavní politické strany jsou financované z černých fondů a ty jsou korupční povahy. Bez nich by strany chcíply. Vždyť nemají dohromady žádné členy a členské příspěvky nehrají roli. Sponsoring? Jen něžné označení korupce. Oživená horlivost pro předčasné volby možná souvisí s povodněmi: při financování následků záplav je ruka páně otevřená a méně kontrolovaná. Cynické?

Nikoli. České politické.

Petr Nečas vyslovil přání, aby nový premiér byl z řad ODS, a pan Kuba se už odpoledne hlásil. V pozadí je ale rozkolísaná figura Miloše Zemana. Je tu článek 62 ústavy odstavec a), kde se praví, že prezident jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi.

Zeman snil o tom, že by Nečase mohl dle tohoto článku vyhodit. Chtělo by to ale "extenzivní výklad", rozumějte "znásilnění ducha" ústavy. Teď ale nic znásilňovat nepotřebuje.

Nastala jeho chvíle.

Stručný výklad situace:

Na facebooku ji vyjádřil nick Jan Pilar. Závidím takovou schopnost stručně vyjádřit podstatu. Než text uvedu, připomenu, že současná politická sestava bere boj proti korupci zcela vážně: začala zavírat sama sebe. A ještě dodám, co mě potěšilo: policie zabásla exposlance Šnajdra. To proto, aby nemohl ovlivnit výslech ministra financí Kalouska. A tihle chtějí, abychom na ně platili daně.

Slovo má Jan Pilar:

"Takže shrňme si to: prezident se na ruské ambasádě ožírá tak, že nedokáže stát. Ministr financí není schopen ani mluvit. Ministr zahraničí ani zůstat vzhůru. Sekretářka předsedy vlády řídí vojenské zpravodajství. Generálové armády ČR se bojí odporovat jedné úřednici a sledují manželku premiéra. Stát má rozvědku, která ani sama neví, že je sledována. Její velitelé netuší, že budou zatčeni, zatímco vůdci mafie to ví předem a dekují se na připravené jachty na Jadranu. Korupční síť se roztahuje po celé zemi a policie zabavuje stovky milionů a desítky kil zlata ukrytého v bankovních schránkách. Vládu k odstoupení vyzývá klinický psychopat, který sledoval, nahrával a uplácel všechny svoje poslance. Část sněmovny již úřaduje z vězení. Vedení opozice působí jako partička, která právě unikla z Bohnic, a budoucí vývoj státu oznamuje na facebooku prezidentova sotva zletilá dcera. Pro alespoň trochu reálné scénáře je Hollywood. Na všechno ostatní je tu česká politika.:)"Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.