23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Malá domů

27.1.2020

Lidovci sněmovali a volili nového předsedu před nadcházejícími krajskými volbami – a volby parlamentní jsou za humny. Šli do jistoty, zvolili Mariana Jurečku, zkušeného to činovníka, někdejšího ministra zemědělství. 

Ten delegátům slíbil, že dosáhne luxovské mety devíti procent v parlamentních volbách a že lidovci se znovu stanou klidnou silou, jako byli dřív. Tedy, on se dnes předseda Lux prezentuje jako výlupek všech ctností, ale dokud lavíroval v turbulentních vodách polistopadové politiky, říkalo se mu Plaz na tři… tedy had = Lux. Co je třeba kvitovat pozitivně, je to, že Jurečka jasně definoval programové cíle, konkrétní a snadno pochopitelné. Týkaly se především rodiny. Potíž je v tom, že rodinám nadbíhají i socdem, stejně jako ANO. Nicméně ať je to, jak je to, Jurečka nabízí jasný program. Chce do vlády. Neodvážil se toho, co před týdnem Petr Fiala, když proklamoval, že ODS vyhraje volby a stane se dominantní vládní stranou. Na tak vysoké chůdy si neposkočil. Ale stejně jako Fiala se nevyjádřil k tomu, co se stane, když volby vyhraje zase Babiš a odmítne se nechat vymést ze scény.

Velkou neznámou se stalo odstoupení Tomáše Zdechovského z klání o předsednické křeslo. Zdechovský je nejzajímavější a možná i nejznámější figura lidovecké sestavy. Kdyby se stal předsedou, měl bych škuby lidovce volit (až se mi tmí před očima, když to po sobě čtu). Zdechovský jde proti proudu, angažuje se na evropské scéně - a tam se odehraje všechno důležité, co nás v příštích létech čeká. Věřil bych, že Zdechovský v čele vládní strany by mohl udělat pro Českou republiku hodně dobrého.

Jurečka? Ten se stane ve vládě Andreje Babiše ministrem zemědělství.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.