21.10.2020 | Svátek má Brigita


ANO jde dolů

21.9.2020

Podle posledního průzkumu voličských preferencí ANO kleslo pod 30 procent. Stále silně vede nad Piráty na druhé pozici, ale už to není dvakrát. 

Má 27,5 procent a Piráti se blíží dvacetiprocentní hranici výsledkem 19,5 %. Třetí je ODS s 15 %, následovaná Okamurou s 8 %. Stan má 6,5 %, ČSSD 5,5 % a Topka sedí na hranici volitelnosti. Ostatní jsou podměreční a do parlamentu by se nedostali.

Znamená to ovšem, že opozice i bez SPD by dala dohromady parlamentní většinu a nejsilnější strana by podle zvyklostí měla příležitost sestavit vládu bez Babiše. To by byl ráj na zemi pod touhle vládou! ODS a Topka se deklarují jako pravice, ale zásadně se liší v postoji k Unii. ČSSD je agentura na rozdávání peněz a tahle vláda by ji asi moc ke kohoutku penězovodu nepouštěla, bylo by příliš mnoho zájemců. STAN budu volit ve Středočeském kraji, ale pokud jde o celostátní politiku, tak je o ní známo jen to, že se dovedně umí vézt na zádech jiné strany, něco jako čert a Káča. A Piráti? Ti se osvědčili v Praze, kde postavili nejhoršího starostu v dějinách města od té doby, kdy kněžna Libuše prorokovala slávu města velikého. Jenže přehlídla hřiba. Sestavení takové vlády by zadělalo na předčasné volby.

Vládu by ovšem sestavilo ANO plus Piráti, nebo ANO plus ODS. Ve světě, ve kterém Arabové navazuji diplomatické styky s Izraelem, není nic nemožného.

Aston Ondřej Neff


Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!
Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!

99 % přírodních ingrediencí a 1 % šetrných složek pro ochranu pokožky. To jsou dětské čisticí ubrousky Pampers® Coconut Pure™, které můžete...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.