2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


USA: Kimberling bez policistů…

21.9.2021

Kimberling nemá žádného policistu. Všichni rezignovali. Ve městě nemá kdo vymáhat městské předpisy. Kimberling je město ve Stone County, stát Missouri, s 2.600 obyvateli. Dne 23. srpna rezignoval policejní velitel Craig Alexander a po něm postupně všichni policisté. Dnes je městečko zcela bez policejní ochrany.

Důvodem je nepřiměřený nátlak na jejich práci v souvislosti s všeobecným nařčením z policejní brutality, kterému neušla ani tato malá, původně šestičlenná policejní jednotka na malém městě. Dalším důvodem jsou nízké platy. Velitel Alexander požadoval mzdy navýšit a když městská rada odmítla, podal výpověď.

Starosta města Kimberling, Bob Fritz z Demokratické strany, výpovědím policistů nerozumí a je celkovou situací zklamán.

V celém Stone County žije asi 40 tisíc obyvatel a chybí zde stabilně okolo stovky policistů. Stavy se po loňských černošských nepokojích nedaří naplňovat a např. z Metropolitní policie v New Yorku odešlo na dva a půl tisíce policistů, přičemž už předtím jich dva tisíce chyběly.

Se špatnou bezpečnostní situací zapříčiněnou nedostatkem policistů v ulicích se potýká většina amerických měst. Třeba v oregonském Portlandu odešlo za poslední osm měsíců na 150 policistů a ve washingtonském Seattlu skoro tři stovky. Tito zkušení důstojníci sboru chybí.

Nezájem Američanů o práci policisty je dán obecným snížením prestiže jejich práce, a proto se nedaří stavy doplňovat nováčky. Američané nechtějí poklekávat před zločinci a poslouchat politické soudy o své „hluboce zakódované brutalitě“. Za svou nebezpečnou a záslužnou práci chtějí přiměřené mzdy a hlavně odpovídající společenské uznání.

Bezpečnost v amerických městech se příchodem Josepha Bidena podstatně snížila. Dosvědčují to data, která hovoří o jasném zvýšení míry kriminality v řádech desítek procent. Přibyl zejména počet vražd a jiných těžkých zločinů.

Zkušení policisté nejčastěji odcházejí k bezpečnostním agenturám, kde si i více vydělají.

Na obrázku vidíme bývalého policejního velitele v Kimberling Craiga Alexandera. Měl těch teoretických řečí o tom, jak zacházet s nebezpečnými zločinci, dost a přestoupil z policejního oddělení v Kimberlingu do nedalekého v Branson West. Tam mu svatosvatě slíbili klid na práci. V Kimberlingu sloužil od roku 2002 a neodcházelo se mu lehko…

Craig Alexander

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.