7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

USA: Kimberling bez policistů…

Kimberling nemá žádného policistu. Všichni rezignovali. Ve městě nemá kdo vymáhat městské předpisy. Kimberling je město ve Stone County, stát Missouri, s 2.600 obyvateli. Dne 23. srpna rezignoval policejní velitel Craig Alexander a po něm postupně všichni policisté. Dnes je městečko zcela bez policejní ochrany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 21.9.2021 13:53

Lidi se chovají racionálně, když jsou ve stavu ohrožení - nedostatek jídla nebo oblečení v zimě, havárie...jakmile se lidstvu dobře daří, začne vymýšlet kraviny. Tu LGBTQ práva včetně změny pohlaví u dětí, budou-li si to přát, Alžbětko, stálý příjem i pro ty kteří dělat nechtějí, rušení policie....

mám takovou teorii, že člověk je v podstatě tvor praštěný, což se projevuje právě v dobách blahobytu. Začne mít roupy a vymýšlí blbiny! To je nepříjemné zjištění.

R. Brzák 21.9.2021 14:35

není tomu tak - racionalita je výsledkem naplno používaného rozumu, kterému ale v plném využití brání emoce (strach) - a ta je obvykle součástí nějakého ohrožení. Takže rozhodující je, zda v ohrožení (jakého člověk potkává v životě neustále celé spektrum druhů a stupňů intenzity) má dost času zastavit své instinktivní reakce a rozhlédne se kolem....aby svému rozumu dodal dost informací o širokých okolnostech dané situace.

Ale máte pravdu, že dokud nemá člověk zaplněny spodní stupně pyramidy potřeb - tedy "patro" potravy, vody, místa k přežití a pod, - méně podléhá obavám z klimatické katastrofy zvýšení stupně o jeden...

J. Jirka 21.9.2021 15:21

V dobách ohrožení hlupáci umírají první, zatímco v dobách blahobytu velí lidem stádní pud se o ně postarat. Jenže ve zvířecí smečce se hloupý samec nedostane k samici a hloupá samice se nedokáže postarat o mladé. V lidské smečce se tohle neděje a tak se hlupáci v době blahobytu přemnoží a ohrozí vlastní druh.

R. Brzák 21.9.2021 16:09

je to ještě horší - protože nejde o hlupáky, nýbrž lidi nezodpovědné, tudíž závislé (a logicky nesvobodné, ale to je na jinou debatu). A závislé lidi si pěstuje stát - protože přebírá za člověka odpovědnost v mnoha životních situacích, ale s tím jde ruku v ruce právě zvyšování závislosti člověka na těchto "službách"...v uvozovkách proto, že služby jsou něco, co si platíme dobrovolně, zatímco "služby" státu si platíme dobrovolně povinně... Je tomu tedy tak, že společnost lidí, jakmile bohatne a je uvyklá existenci státu, začíná více a více na stát spoléhat, jemu odevzdávat své peníze, moc nad svými životy i odpovědnost - a důsledkem je pak to, čemu Vy říkáte hloupnutí, ale ve skutečnosti je to pak společnost závisláků - ať už jsou vzdělaní a zcestovalí sebevíce...

V. Pavelka 21.9.2021 20:44

Tesat do kamene ,Jirka , To by měl Biden přednést v OSN! ;-D

J. Novák 22.9.2021 9:19

Bidena do TV nechtějí moc pouštět, protože mele kraviny čím dále více, tiskovka či přenos jsou okamžitě ukončeny jakýmkoliv "nevhodným, předem neschváleným dotazem" případně výpadkem vysílání. Stává se z toho běžná praxe.

V. Pavelka 21.9.2021 20:47

V USA se to začíná podobat Jihoafrické republice ,Zimbabve a dalších zemích kde Černoši převzali moc !8-o