27.2.2020 | Svátek má Alexandr


GLOSA: Tak pokud by vás zajímalo…

28.8.2018

… jak vznikají ty masové nápory na španělský hraniční plot v Ceutě, páteční El País má vysvětlení: jsou detailně organizovány pašeráckou mafií.

Článek v anglickém vydání největšího španělského deníku čerpá ze zprávy španělského četnictva (Guardia Civil) a uvádí zajímavé detaily.

Mafie organizuje masové vlny „ztečí“ plotu a každý migrant, který se chce akce zúčastnit, musí za toto privilegium zaplatit 200 marockých dirhamů, což je na české peníze necelá pětistovka. Nezaplatíš, nejdeš.

Organizátoři vyberou den D a přesné místo, proškolí své klienty v tom, jakým způsobem mají útočit na španělské stráže (kameny, kyselina, vápno apod.), pak je dovezou k plotu a jde se do akce.

Melilla

Plot u Melilly pod útokem

Vždycky jsem při čtení zpráv z Ceuty přemýšlel, kde berou ti mladí muži při zteči svoji „munici“. Exkrementy bych ještě chápal, ale nehašené vápno a kyselina sírová se přeci neválejí na každém rohu. No, tak teď už to vím. Prostě je získají v rámci zážitkového balíčku all-inclusive za dvě stě dirhamů na hlavu.

*****************************

Hudební epilog

Převzato z Kechlibar.net se souhlasem autoraSOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě
SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě

Zúčastněte se 16. ročníku veletrhu Prodítě, který se koná na brněnském výstavišti od 5. do 8. března. Těšit se můžete nejen na nákupy potřeb pro děti za zvýhodněné ceny, ale také na bohatý doprovodný program pro maminky i dětičky.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.