24.9.2021 | Svátek má Jaromír


GLOSA: Politická legenda chápe Putina

24.9.2014

"Bez Ruska není v Evropě stability, a už vůbec ne proti Rusku," prohlásil - právě nyní, v časech vrcholící protiruské hysterie - jeden z nejschopnějších německých politiků, bývalý dlouholetý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher…

Genscher sice už nějaký čas není politicky aktivní, ale jeho názory mají svou váhu, minimálně proto, že se účastnil těch nejdůležitějších jednání po zhroucení komunismu v Sovětském svazu a spol., která formovala nové poměry v Evropě…

Genscher vyslovil vážné výhrady ke způsobu, jakým domácí (německé) sdělovací prostředky informují o konfliktu na Ukrajině, stejně jako o přijímaných protiruských sankcích:

"Mám své pochybnosti, že na konci řekneme, že to byl zvlášť úspěšný podnik…"

"Sankce jsou jako žebřík, vždy o stupeň výše, a najednou jste na konci. Pak stojíte před otázkou, zda znovu sešplháte dolů, anebo skočíte. Chtěl bych, abychom si to raději ušetřili."

Genscher také rozumí rozhořčení Putina nad rozmisťováním zbraňových systémů NATO u západních hranic Ruska, které je v přímém rozporu s původními dohodami – požaduje respekt pro Rusko:

"Rusko, přirozeně, také akceptovalo, že se státy, které se staly nezávislými, staly členy Evropské unie. Když pak ale, dodatečně ke členství v NATO, se už více nedodržuje něco, co se slíbilo, jako prohlášení NATO z roku 1997, které oznamuje, že se nezamýšlí stálé rozmístění v nových členských zemích, a poté by se tam měla stavět stanoviště raketové obrany, pak to znamená změnu."

To nedávné vyjádření pana Genschera je nutno brát velice, velice vážně. To už nejsou jen soukromé pocity nějakého blogera, chcete-li agenta Moskvy, ale světově významného politika, který byl při tom.

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Grafton Recruitment Praha
Večerní směny ve výrobě | 17:00 - 1:30 | SLATINA

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.