5.12.2021 | Svátek má Jitka


GLOSA: Jenom pro srovnání

16.1.2020

Izraelská média přinesla v pondělí 13. ledna zprávu o tom, že v Jordánsku byl odsouzen izraelský občan, který do země pronikl ilegálně a navíc u něj policie našla marihuanové cigarety.

Jmenuje se Konstantiv Kotov (podle jiného přepisu Constantine Qutob) a není to žádné neviňátko. (Pěstování konopí.) Nicméně stalo se. Nezákonné překročení hranice přiznal, pokud jde o marihuanu, tvrdil, že v Izraeli užívat marihuanu lze, což není pravda. „Lékařskou marihuanu“ užívat lze v případě specifických nemocí, pro „rekreační“ užívání je povoleno „menší než malé množství“, jinak jsou uživatelé pokutováni.

O to ale v daném okamžiku nejde. Všimněme si výše trestu a porovnejme s případem Naamy Issacharové.

KONSTANTIN KOTOV ... souzen v Jordánsku ... skutek: ilegální překročení hranice a marihuanové cigarety ... trest: 4 měsíce vězení (vzhledem k tomu, že v době odsouzení měl za sebou 75 dní vazby, čeká ho pouze zbytek do oněch čtyř měsíců).

NAAMA ISSACHAROVÁ ... souzena v Rusku ... skutek: v odbaveném zavazadle, k němuž při přestupu na moskevském letišti neměla přístup, nalezeno 9,6 gramu konopí, aniž by bylo dokázáno, že o něm věděla ... trest: 7 a půl roku vězení.

Závěr si udělá jistě každý sám.

Perlička na závěr: Kotov podle dostupných jordánských informací chtěl požádat v Ammánu na ruském velvyslanectví o azyl. Vzhledem k děsivému příběhu Naamy Issacharové lze bez urážky říci, že jeho úmysl rozhodně nesvědčí o nějaké závratně vysoké inteligenci.

Nicméně, na rozdíl od Naamy má štěstí. Nebyl chycen a souzen v Rusku.

Konstantiv Kotov

Konstantin Kotov u jordánského soudu (uvnitř klece).

Stejskal.estranky.czAdvantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍK S ELEKTREM V MODERNÍ VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 21 000 - 24 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.