27.5.2022 | Svátek má Valdemar


FRANCIE: Hold-Up, chřipková diktatura národního státu

17.11.2020

Náš Doník již nemá šanci a definitivně skončil, nastupuje nová tvář Ameriky, nová blankytně modrá naděje Joe-blue-wave-Biden-něco-jako-J-Dean-cosi-Aleluja, svět je spasen. Ale to je již vlastně stará a prachem zaprášená zpráva, která v dnešním uspěchaném světě těžko někoho zajímá.

biden-trump

Ve francouzském mediálním prostoru před pár dny vypukla nová bomba, jež je spojená s chřipkovou diktaturou národního státu a svobodu omezující činností národních politiků. Dokumentární film „Hold-Up“ o plánu chřipkových alarmistů a zelené rakoviny lidstva na novou pokrokovou verzi kapitalismu a globálního systému světového pořádku vyvolal obrovskou vlnu reakcí na všech oficiálních mediálních frontách, ač je zatím vesměs všude cenzurován a jedná se vlastně o čistý underground.

Během pandemie covid-19 jsme mohli za instrumentace a velké podpory nejrůznějších médií pozorovat výměnu protikladných názorů mezi doktory, různými odborníky, profesory, politiky a jinými experty. Vědecká obec byla zdiskreditována také, a to například během aféry Lancet. Vědecká rada, která má řídit obranu proti pandemii, je za pomoci mnoha důkazů otevřeně nařčena z nedostatku kompetence a arogance. A co my v tom všem? Co si máme myslet? Jak vyhodnotit všechny tyto informace? Komu máme věřit?

To jsou otázky, na které se pokouší odpovědět dokument Hold-Up a během setkání se zdravotnickým personálem, výzkumnými pracovníky, odborníky a právníky se snaží nabídnout jiné vysvětlení celé té bezprecedentní krize, přičemž odsuzuje hromadu vládních opatření, která jsou ve své většině považována za neúčinná,“ píší autoři dokumentu na stránkách projektu.

Hold-Up

Takřka tříhodinový film byl natočen za pomoci crowfundingu (dobrovolné individuální financování na platformě Ulule a další sbírka financí aktuálně probíhá na Tipeee). Po dokončení byl na základě smlouvy distribuován za poplatek necelých pěti € na platformě Vimeo, kde byla po několika dnech jeho distribuce zastavena, stejně jako bylo vysílání zrušeno na serveru Dailymotion a komunikační kampaň cenzurovaná na Facebook. Film je nyní ve francouzské verzi k dispozici zadarmo na stránkách produkce Tprod a to zprostředkovaně díky platformě Odysee. Dočtete se tam i další potřebné informace o natáčení filmu a o současném dění kolem jeho vysílání.

Ve filmu je během dvou třetin ukázáno a různými odborníky argumentačně vysvětleno chaotické řešení celé krize kolem pandemie covid-19 ve Francii i jinde, jsou předloženy názory a protinázory vědců, lékařů, politiků a známých osobností na téma oné chřipky a na nutnost a opodstatněnost vládou přijatých opatření, aby se v jeho závěru dospělo k hypotéze, že virus byl uměle vytvořen v laboratoři a jeho následné rozšíření je zároveň s klima-alarmismem využito světovými elitami ze Světového ekonomického fóra a podobně k tzv. Global Reset, tedy jakémusi restartu kapitalismu na novém pokrokovém modelu, jak jsem již psal výše. V tom má film společné rysy s jinými dokumenty o tzv. konspiračních teoriích, nicméně intenzita a velikost naprosto bezprecedentní kontraofenzívy v celém mediálním francouzském prostoru je natolik překvapivá, že vás snad musí napadnout myšlenka, že se film trefil do černého. „Když někoho vystrašíte k smrti, můžete si s ním dělat, co chcete,“ říká jeden z protagonistů v dokumentu a mne napadá jen to, že pravdivost onoho výroku je takřka absolutní.

Díky YouTube se můžete podívat na propagační šot, ve kterém je vidět, jak film asi vypadá a jakým způsobem autoři dokumentu pracovali. Ukázka se zabývá tím, že v krátkosti popisuje onu profesionálně vedenou kampaň a obchod se strachem, jenž vede k naprosto bezprecedentnímu omezení občanských svobod v celé Evropě snad kromě Švédska a Běloruska, k „uvěznění“ zdravého obyvatelstva v domácím vězení a k jeho dominantním státním ujařmení náhubky, k vyhlášení zákazu vycházení a k naprostému zabrždění mnoha ekonomických odvětví, no a ve svém možném důsledku k pozvolné likvidaci Západu a jeho ekonomiky.

Je ve francouzštině, na anglické verzi filmu i propagačních materiálů se ještě pracuje, nicméně si můžete vpravo dole v parametrech kliknout na titulky, najít si automatický překlad, kliknout na něj a vybrat si češtinu. Umělá inteligence to pak přeloží za vás. Sice občas zmateně a nepřesně, ale smysl sdělení si podle mne zhruba domyslíte. Předpokládám, že se jedná o natolik explozivní materiál, že se brzy objeví v našem mediálním prostoru i jeho do češtiny přeložená verze. Pokud se vám to nepodaří, můžete to zkusit s počítačem přímo na YouTube odkazu.

Převzato z blogu autora s jeho souhlasemAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!