17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Buchta 28.11.2020 8:44

Video je nyní možné najít 28.11.2020 na https://www.youtube.com/watch?v=JdUHn8yfEAE, je ve francouzštině a je možné nastavit automatický překlad titulků. Totéž platí i o diskuzní pořad k tomuto dokumentu https://www.youtube.com/watch?v=WvFjT_fgFZU.

M. Grundmann 17.11.2020 20:00

Státní Radio France Internationale oznámilo omylem smrt britské královny a řady dalších osobností. To je typický francouzský folklór.

M. Mařák 17.11.2020 20:04

Mne z francouzského folkóru zaujal song Yop la Boum!, který si údajně oblíbili i němečtí vojáci v okupované Paříži. Je to jedno z prvních Oi! na světě, řekl bych.

https://www.youtube.com/watch?v=4Y2xfRFOILU

M. Mařák 17.11.2020 18:27

Stala se někde v matrixu chyba, nebo je ta chřipková diktatura národního státu jen jedna velká mazlavě trapná šaškárna?

https://www.lidovky.cz/svet/svedsko-se-svou-odlisnou-strategii-ma-6225-umrti-s-koronavirem-je-to-mene-nez-v-cesku.A201117_155655_ln_zahranici_lihav

P. Moravčík 17.11.2020 19:00

Musíte trošičku počkať;-)

M. Grundmann 17.11.2020 14:48

Tento článek bude většině českých čtenářů, kteří neznají současnou Francii, pravděpodobně naprosto nesrozumitelný. Ve Francii došlo k tomu, že radikální progresivisté v podstatě převzali kontrolu celé země. Až na okrajovou Národní frontu Marine Le Penové progresivisté ideově ovládli celé politické spektrum ve Francii. Progresivisté rovněž ovládli veřejná média, kulturní sféru a téměř celé školství. Výsledkem je, že francouzské elity mohou veřejně prohlašovat věci, za které by je v Čechách (zatím) asi chtěli zavřít do blázince. Českým čtenářům je přístup k těmto nesmyslným názorům účinně blokován jazykovou bariérou, soudný člověk nemající speciální vztah ke Francii nebude ztrácet čas překladem těchto absurdit.

Důsledkem je úplný ztráta důvěry a respektu řádových Francouzů vůči vlastním elitám a šíření různých nesmyslných fám ve francouzském jazyce. Bohužel, i tyto nesmyslné fámy jsou pořád rozumnější než běžné názory veřejně vyslovené francouzskými intelektuály. Zblbnutí francouzských elit dosáhlo takového stádia a rozsahu, že nemám tušení, jak by se Francie mohla z této situace dostat. Neznám v historii případ takové intelektuální dekadence celého dříve vyspělého národa.

J. Gutvirth 17.11.2020 19:29

On Sartre byl taky pěkné hova*o. Rudí Khmerové jeho synové. Ona Francie má takovou pěknou tradici blbnout až na samu mez. Hašek by se radoval - to by byl materi:-)álek.

M. Mařák 17.11.2020 19:35

Abych se přiznal, s upřímnou hrdostí musím napsat, že touha po svobodě Čechů, Moravanů a Slezanů dostává v dnešní době přece jen méně zabrat než jinde. Ještě větší podivíni jsou třeba takoví Francouzi. Se na to podívejme. Ti dokonce popravili svého krále a kvůli touze po svobodě rozpoutali revoluci, zbourali Bastilu a místo ní tam udělali náměstí a obložili ho dlažebními kostkami. Při tom všem revolučním nadšení ještě Jakobíni stihli vymyslet a propracovat ideologii nacionalismu, tedy centralizovaného státu postaveného na etnickém principu. Ale to je již jiná historie. No a jejich potomci jsou tento rok již v chřipkové diktatuře národního státu podruhé zavření v domácím vězení a oproti brutálnější jarní periodě mohou tentokrát jít s vyplněnou bumážkou od zaměstnavatele do práce a s další vyplněnou atestací si mohou nakoupit jednou denně něco k jídlu.

Na to by ani Orwell se Stalinem nepřišli, takový úspěch, toto...

M. Grundmann 17.11.2020 19:41

Mám k Francii osobní vztah, dlouhá léta jsem tam žil a mohl jsem přímo na místě pozorovat celonárodní blbnutí. Kdo tam nežil, nedokáže si to představit. Země plná uvědomělých svazáků a komunistů jako v Čechách v roce 1950. Bylo by to k smíchu, kdyby to nemělo tragické důsledky.

M. Mařák 17.11.2020 19:51

Já oproti Vám Francouze moc neznám, neboť žiji v Alsasku. Smradlavému městu (Paříž) se vyhýbám, jih mne moc nezajímá (je tam moc horko) a vlastně se mně ještě hodně líbí Bretaň, ale tamější obyvatelé také nejsou moc velcí Francouzi.

L. Kubeš 17.11.2020 13:42

Podle Mařáka je tedy nejsvobodnější evropskou zemí Bělorusko....

Netušil jsem, že pacienti z uzavřených psychiatrických oddělení mohou volně publikovat na Neviditelném psu ;-D

P. Moravčík 17.11.2020 12:56

Vysvetlite mi jedno, pán Mařák:

Prečo ste vložil už do nadpisu narážku na diktatúru národného štátu, keď "plán chřipkových alarmistů a zelené rakoviny lidstva" je tvorený Európskou komisiou a násilne nanucovaný národným vládam?

Š. Hašek 17.11.2020 13:02

Protože to je "všeznalý Evropan", pane Moravčíku! Domnívá se, pobytem někde tam, se mu "změnily i české geny". Za modernější.

Pardon, chtěl jsem napsat "radující se štrasbruselák".

Mám známou, má syna někde jako pisálka ve štrasbrusele ...... ta už i bramboračku vaří po belgicku.

M. Mařák 17.11.2020 19:17

Podle mých informací se naopak během první chřipkové vlny předsedkyně Evropské komise marně snažila chránit poslední zbytky občanských svobod (např. nezavírat vnitřní hranice Schengenu) a byla národními diktátory málem utlučena palicemi.

Na Slovensku dokonce došlo k fízlování občanů za pomocí telefonů a to zcela v rozporu s unijním právním řádem a dosavadní judikaturou, jednalo se o mnohem horší zásah do svobody občanů než co si dovolil Orbán v Maďarsku. U nás od toho hamáček po počáteční touze ustoupil, asi mu to někdo vysvětlil.

Stejným způsobem se EK a poslanci Evropského parlamentu vyslovují i k současné druhé chřipkové vlně a snaží se, aby diktatury národních států byly co nejméně brutální.

M. Mařák 17.11.2020 19:18

, než co i dovolil.....Hamáček.....

R. Tichý 17.11.2020 12:23

Pane Maraku. Jste prilis inteligentni na to, abyste infantilne urazel, i Trump. Pres prvni vetu jsem tedy neprosel.

Š. Hašek 17.11.2020 10:10

Ano.

Má to prvky diktatury, hysterie, paniky. Možná zkušební verze 1.1.

Pokud bude povinná vakcinace, bude muset být zavedena totalita. Též dojde k podvodům (logicky), to potvrzení z očkování bude mít určitě zajímavou tržní hodnotu. Nepovede se to.

Od května se pohybujeme v řízeném/řítivém průs...u. Společensko hospodářském. Do května jsme získávali zkušenosti, to beru.

Zkráceno.

F. De Winter 17.11.2020 9:39

Ono to s tím vystrašením lidí nebude zas tak horké, jak ukazuje výzkum společnosti Medián zveřejněný v Českém rozhlase.

Lidé v průzkumu volají po tom, aby se opatření rozvolnila již před Vánocemi. O rozvolnění stojí 74 procent občanů do 29 let. Z hlediska politických preferencí jde nejčastěji o voliče Pirátů a SPD. Naopak proti rozvolňování se staví voliči starší 60 let. Z hlediska politických preferencí jde o voliče hnutí ANO Andreje Babiše.

Není bez zajímavosti, že po rozvolnění opatření volají lidé, kteří zároveň tvrdí, že by se nenechali očkovat novou vakcínou proti nemoci covid-19.

Podle agentury Median je společnost v otázce očkování rozdělena téměř půl na půl. Přesněji řečeno, 48 lidí ze sta by se nenechalo očkovat, 45 by se očkovat nechalo a 7 zatím neví.

„Očkování by odmítli zejména voliči SPD (76 %) a dále nadpoloviční většina voličů ODS (56 %), lidé věku 18-44 let (56 %),“ upozornil rozhlas.

Exkluzivní průzkum pro MF Dnes společnosti STEM/MARK ukázal, že ochota nechat se očkovat může být v populaci ještě nižší. O očkování stojí především lidí, kteří nemoc covid-19 sami prodělali nebo znají někoho ze svého okolí, kdo ji prodělal a zemřel. Celých 10 procent oslovených zná někoho, kdo nemoci covid-19 podlehl. Tito lidé o očkování stojí. Ostatní občané již méně.

„Nevěřím vakcíně, která vznikne takhle narychlo. Za pár let možná, teď se rozhodně očkovat nenechám,“ vysvětlila svůj postoj k očkování Marie Tesařová z Olomouce. Potvrzuje tak i to, že očkování odmítají spíše ženy než muži.

I. Pávek 17.11.2020 9:46

Souhlas.

Š. Hašek 17.11.2020 10:10

Vidím to podobně.

P. Moravčík 17.11.2020 14:57

"Není bez zajímavosti, že po rozvolnění opatření volají lidé, kteří zároveň tvrdí, že by se nenechali očkovat novou vakcínou proti nemoci covid-19."

Podľa mňa logické. Asi sa tak nestrachujú.

P. Milan 17.11.2020 9:26

To je celkem obvyklé, že děje-li se něco významného, najde se spousta lidí a skupin, schopných a ochotných to využít ve svůj prospěch.

Takže i v případě pandemie se najdou ti, kdo ji využijí k omezování svobody a prosazování zeleného socialismu, i ti, kdo ji jako pan Mařák zkoušejí využít v boji proti současným státům, zvaným z nedostatku fantazie národními, v duchu boje za zatím nereálnou ideu nadnárodní Evropy.

J. Vlček 17.11.2020 11:29

R^

P. Zinga 17.11.2020 9:08

Pane Mařáku,

my se v mnohém neshodneme, ale v tomto určitě.

K. Salajka 17.11.2020 8:12

Hezky to bylo vidět ve volebním klání USA, kde pandémie pomohla "dobré věci" průjmem korespondečních hlasů na dosypání výsledku. Zvláštní bylo, že se vývoj vakcíny v USA opozdil proti Rusku. 3 dny po volbách vyložili na pulty vakcínu v USA ti samí lidé, kteří pár dní předtím vynadali Trumpovi, že jeho tvrzení o brzkém objevu vakcíny jsou nepodložená.

Film má jistě pravdu a díky za upozornění.

V. Klepetko 17.11.2020 8:07

Hmmm..

Někdy je pro člověka natolik těžké smířit se s tvrdou realitou, že místo toho uvěří různým léčitelům, prodavačům deště, celostním homeopatům a dalším prospektorům zlata z hlušiny bolesti a lidského utrpení... Krize - to jsou žně pro nejrůznější šamany a hochštaplery, daří se kartářkám, prodavačům léčivých matrací, přízraky komunismu vandrují od bídy k neštěstí a dobře se prodává i "Der Stürmer"...

Krize je sviňa! Vytesňuje z mozku drsnou realitu a místo toho do něj pumpuje různý sr.čky typu tříhodinové slátaniny "Hold Up". Snaží se nám ukrást naše karteziánské kritické myšlení a nahradit je iracionální vírou. Bere nám naši vnitřní svobodu a sebekázeň a místo toho nabízí otroctví vzpoury proti rouškám. Davy okradených Martinů Mařáků zoufale hledají viníka a on se vždy najde: Žid. Národní stát. Vrah s Vólstrítu...

Lidi, neblbněme! Ten virus je jen další nepříjemnost, jakých už na naší cestě holocénem bylo povícero, už Gilgameš si na to stěžoval... Teď tu máme tu koronu, takže budeme dočasně o něco chudší a méně svobodní, njn. nějak to ale přečkáme, tak jako už nejmíň stokrát. Martine, fakt si myslíš že je dobrý nápad kazit si to čekání na lepší časy sledováním informačního odpadu typu "Hold Up"?:-)

R. Vacek 17.11.2020 8:39

Pro někoho je snazší věřit nesmyslům o celosvětovém spiknutí. Pak má proti sobě nepřítele, kterého zná - Billa Gatese, výrobce očkování, proradného politika.

A i ví, jak se mu bránit - nenosit roušku, obcházet opatření, nenechat se očkovat.:-)

P. Milan 17.11.2020 9:27

Souhlas.

J. Ganaur 17.11.2020 12:32

Mě z důvěry v "oficální" medicínu vyléčilo to, že ze mne udělali grázlové v bílých pláštích vdovce!

V. Klepetko 17.11.2020 16:46

Vidíte, a já měl obdobnou zkušenost s grázly medicíny alternativní, přišel jsem tak o mámu.

Asi by to chtělo rozumnou kombinaci všech přístupů, kterým sami důvěřujeme: bez toho nezabírá nic....