29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


EVROPA: Žádný superúřad pandemii nezabrání

21.9.2021

Pod palcovým titulkem „EU bude mít krizový zdravotní úřad HERA, má zabránit další pandemii“ přináší ČTK zprávu o vzniku úřadu, který bude stát údajně jednu miliardu eur ročně:

Brusel – Evropská unie bude mít od příštího roku nový úřad, který má evropský blok v reakci na covidovou pandemii lépe připravit na další krizové situace. Evropská komise dnes představila podrobnosti chystaného zdravotního úřadu označovaného zkratkou HERA, který bude mít za úkol uchránit unijní státy před opakováním těžkých dopadů koronavirové nákazy. Brusel chce na jeho fungování v příštích šesti letech vyčlenit miliardu eur (25,5 miliard korun) ročně.

Je to doslova šokující zpráva, která povede jen k dalšímu plýtvání finančních prostředků EU na „budoucí války“ s infekcemi. Je to podobně marný boj jako boj za záchranu klimatu - a pořádně drahý.

Pokud by to byla pravda a ročně by šlo na nový superúřad skutečně 25 miliard korun, byl by to další zásek do federalizace EU. Je možné, že originál praví miliarda euro na šest let, a byla by to tak ročně „jenom“ částka něco přes 4 miliardy korun a v ČTK to popletli. I tak je to strašně moc.

Zdravotnictví bylo a dosud je v kompetenci členských států EU. Vytvořením Hery by tak na unijní úrovni vzniklo evropské ministerstvo s mimořádnými pravomocemi. Záměrem, nepřiznaným, je samozřejmě omezení pravomocí členských států EU. Státy by mohly „zapomenout“ na využití jiných preparátů a léků než těch posvěcených Herou. A dalším, rovněž nepřiznaným cílem, je povinná vakcinace. V tom je nejdále Francie, a i když se Francouzi statečně brání, výhrůžky pro neočkované jsou zřetelné – přijdeš o plat, nebo o práci. A v závěsu za Francií je Itálie, která tak zvanou „bezinfekčnost“ bude od všech požadovat po 15.10.2021. To je zrůdné využití covidpasů, které byly propagovány jako „usnadnění cestování mezi státy“ a dnes jsou z nich pracovní knížky!

Covidové šílenství na celoevropské úrovni tak pokračuje. Protože koronavirus je podobně jako vir chřipky proměnlivý, nový úřad bude samozřejmě testovat a bude nás oblažovat tím, že po „deltě“ už je tu „epsilon“ atd., písmenek řecké abecedy je dost. Každá další mutace bude nebezpečná, hrozící, vždyť jinak by Hera ztratila své opodstatnění.

Vidím zde zřetelné souvislosti se „záchranou klimatu“. Nyní, když EU vzala záchranu klimatu na naléhaní Grety a dalších aktivistů konečně vážně, vznikl projekt Zelený úděl, který má Unii zbavit aut se spalovacími motory a průmysl se bude muset obejít bez uhlí. EU bude v čele „boje“ a budeme bojovat a strašit koncentracemi kysličníku uhličitého. Typickým příkladem je zvýšení koncentrace kysličníku uhličitého oproti počátku průmyslové revoluce o 42 %. Inu s procenty uměli skvěle zacházet bolševici, a tak u nich stoupla výroba klidně o 300 i 1000 procent ročně, protože carské Rusko bylo oproti Západu průmyslově zaostalé a vyrábělo málo. Protože v polovině 19. století byla koncentrace kysličníku uhličitého v ovzduší 280 ppm a dnes je asi 400 ppm, je to skutečně o 42 % více ze základu, který je nepatrný a nemůže mít na klima žádný vliv.

Je nejvyšší čas procitnout a plány Evropské komise na úřednické zvládnutí covidu na Evropské radě odmítnout. I to je důvod k tomu, abychom k vládě nepouštěli „progresivisty“ z Pirstan a Spolu – ti by Heru přivítali jednoznačně s nadšením, protože co z Bruselu jde, dobré je. O to víc, že Brusel jde po krku Andreji Babišovi jako po škůdci a to se dnešní opozici líbí.

Reakce Bruselu a Evropské komise na covid je v souladu se vším, s čím komise přichází. Je-li problém, zřídí se úřad a ten to „vyřeší“. S Herou se covidu nezbavíme tutově. Ale žádné nové případné pandemii Hera nezabrání. Viry se nařízeními eurokomise fakt neřídí.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czKouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...