EVROPA: Referendum, nebo referendum?
Jsem osobně pro test stavu společnosti a jejího poměru k členství EU referendem a byl bych býval rád, kdyby proběhlo. Myslím si sice, že výsledek by nakonec byl těsně pro to, abychom v EU zůstali, ale test by to byl užitečný. Jednak by kampaň ukázala, kdo je kdo a jakou argumentaci má pro ten či onen výsledek, a jednak by to posílilo demokracii v této zemi. Blábol, soustavně opakovaný o tom, že naše společnost nedozrála pro přímou demokracii v tak zásadní otázce, je blábolem především proto, že když jsme byli dobří coby užiteční idioti účastnit se referenda pro vstup či nevstup do EU, pak bychom si zasloužili po tom všem, co nám předvádí za šílenosti byrokracie EU a naši politici zde přičinlivě spolupracující na devastaci našich životů a omezování našich svobod, abychom si to mohli střihnout ještě jednou. Tentokrát mnohem poučenější a zkušenější.
Střízlivě ale docházím k závěru, že referendum není nutné. EU se totiž rozpadá sama a ten proces drolení se postupně zrychluje. Je tomu tak díky pilné práci všeho toho politického odpadu reprezentujícího jednotlivé země v EK a v EP (čest výjimkám) a především toho šíleného aparátu, který se zabarikádoval ve svých tvrzích a deptá členské státy a jejich národy ve jménu světového pokroku a lepších zítřků. Jako bychom to neznali z dob hlubokého míru, kdy ještě zuřila studená válka, kdy se také poroučelo větru a dešti a pak jsme se všichni divili. Drahé referendum za této situace by bylo vyhazováním peněz. Švýcaři dobře vědí, proč nechtějí do Unie, a nedávné unijní vydírání Švýcarska ve věci nové smlouvy bylo důkazem, s kým máme v Bruselu do činění. Jsou to holomci, jinak se to nedá nazvat. To, co nedokázali proletáři, tj. spojit se, dokázali eurofilové a eurozávisláci za dvě poslední desetiletí a nepoleví, dokud se to všechno pěkně nepodělá na hromadu. Tento proces probíhá a bude se postupně zrychlovat.
Jedno referendum ale smysl má, a sice referendum o tom, jestli naše země má být součástí Green Dealu či nikoli a odmítnout ty jidášské peníze, které zčásti ale budeme navíc dlouhá léta splácet. Tenhle šílený plán, který svým nekompromisním postojem na ochranu českého průmyslu schválil náš jurodivý premiér s tváří boha Januse, není nic, co bychom si měli nechat líbit. Mávat papírem jako Chamberlain a volat přivezl jsem vám mír a 180 miliard korun je divadlo pro blbce.
Takové referendum bychom měli vyžadovat, protože naše děti a děti našich dětí ponesou tíhu té byznysové zhovadilosti, na které si nahrabou zase jen ti, co se na lobbování za tyto šílenosti podílejí, a zbohatnou ještě více. Než k němu ale dojde, nebo než by k němu mohlo dojít, bude to trvat. Ale takové referendum nabízejí tyto volby. Je dobré volit ty partaje, které mají v programu odpor proti tomuto nesmyslnému nereálnému plánu, který není postaven na současném stavu poznání, současných technologiích a promyšleném přístupu krok po kroku tak, jak věda a technika budou v oboru nových technologií postupovat. Volme ty partaje, které ctí, že léčí lékaři, mosty stavějí inženýři, dráty propojují odborníci v oboru elektrotechniky, a odmítají, aby o vývoji průmyslu a technologií rozhodovali moderním humanitním vzděláním postižení idioti a ignoranti. Nevolme ty, kteří považují Green Deal v lepším případě za něco, co musíme sežrat i s chlupy, a v horším případě ty, co těm zhovadilostem věří. Všichni dohromady jsou totiž škůdci, kterým na nás absolutně nezáleží.
Na závěr douška: Ono žádnému politiku po volbách na nás nebude už zase záležet, ale můžeme doufat, že při jejich zabydlování v pašalících nám ze stolu spadne aspoň nějaký ten užitečný drobek.
A takhle my tady žijeme.