26.9.2023 | Svátek má Andrea


BLÍZKÝ VÝCHOD: Dokonale vylhaná mapa

29.7.2014

Objevuje se už druhý rok, znovu a znovu. Každý, kdo si ve své malosti chce do Izraele kopnout, ji zná. Část z takových jedinců ji ráda aktivně používá. Jde ovšem jen o manipulaci a trapnou lež.

Loss of land 1

Mapa zobrazuje Izrael, Západní břeh Jordánu a Gazu v průběhu cca 100 let. Má dokladovat, jak Izraelité bezostyšně ukradli úplně všechno, a také má dokladovat, co kdo měl v různých obdobích. Vypadá takto.

Vezměme si ovšem jeden dílek obrázku po druhém.

loss1

Jak vidíte, na prvním obrázku v roce 1897, ba ani v roce 1917 zřejmě na onom území nežije ani jeden Žid a zdá se, že celé území je doslova narváno Palestinci. Opak je pravdou. Území patřilo v těchto letech Osmanské říši, žilo zde dost Židů ve městech, částečně i mimo města a kromě toho i Arabové, vesměs obdělávající půdu tureckých majitelů. V roce 1917 už byla její část od Turků vykoupena židovskými osídlenci. Ovšem naprostá většina území byla liduprázdná, pouštního a bažinného charakteru. Palestinci jako národ neexistovali, tímto slovem se označovali obyvatelé tohoto území, lhostejno jakého původu.

loss2

Na druhém obrázku z roku 1946 je území stále narváno „Palestinci“ a objevuje se pár ostrůvků, na kterých údajně (a zřejmě jen tam) žijí Židé. Ve skutečnosti jsou ona zelená políčka území, která Židé vykoupili od jejich vlastníků v průběhu uplynulých padesáti let. Kromě toho jich mnoho žije ve městech, která však zelená nejsou. Zbytek území byl sporadicky osídlen Araby, kteří stejně jako Židé přišli do oblasti v posledních padesáti letech. Zbytek půdy (většina) neměl de iure vlastníka. „Palestinci“ stále neexistují.

loss3

Tento obrázek ukazuje, jaký byl plán nedávno vzniklé OSN na řešení dvou států. Zelené oblasti v podstatě zohledňují nejhustší osídlení židovskou populací a také území, o která Arabi neměli zájem (Negevská poušť). I přes popisek u žlutého kolečka je nutné říci, že „Palestinci“ stále neexistují.

loss4

Tento obrázek je opět ukázkou bohorovné manipulace. Alespoň však pravdivě zmiňuje útok okolních arabských států po vyhlášení nezávislosti Izraele. Nu ale k obsahu – nejedná se o popis osídlení, ale o stav hranic Izraele po zmíněné válce. Zahájilo ji pět států - a ty ji také prohrály. A to i přes značnou pomoc Britů, kteří oblast historické Palestiny po první světové válce spravovali. A dodejme také, že i přes účast ještě nedávno nacistických vojáků (často SS) na straně Arabů. Na mapě ovšem chybí žluté označení arabského osídlení v rámci Izraele, což je s podivem, protože jinde se to žlutou vždy hemžilo. V Izraeli tvoří arabské obyvatelstvo cca 20 %. Žluté oblasti jsou ovšem zbaveny zelených políček židovských osad, které zde byly a odkud museli Židé uprchnout. Kromě toho nejsou žlutá území palestinská, ale patří Jordánskému království, resp. Egyptu a samozřejmě nejsou osídlená tak intenzivně, což ostatně platí i o straně zelené. „Palestinci“ stále neexistují.

loss5

Vzhledem k tomu, že autor mapy jaksi nepřipojil v Šestidenní válce obsazené Golanské výšiny, je mapa stále stejná. Zelená Židé (všude, jak jinak), žlutá „Palestinci“, nyní nikoliv jordánští občané, ale Arabové pod kontrolou Izraele (a opět úplně všude). „Palestinci“ už začínají být pomalu známí, Jásir Arafat se totiž rozhodl, že ad hoc vytvoření „Palestinského národa“ (sice bez jakýchkoliv historických souvislostí a navzdory realitě) mu může pomoci v získávání podpory a prostředků od hloupých cizinců. „Palestince“ masivně podporuje SSSR a jeho satelity, stupňuje se teror ze strany Arafatovy OOP.

loss6

Současnost (2012) je opět zobrazena víc než zajímavě. Všimněme si, že na území Izraele žádní „Palestinci“ neexistují (ve skutečnosti nyní cca 1,5 milionu). Na území Západního břehu se objevilo mnoho zelené, což označuje fakticky nikoliv Židy osídlené oblasti, ale místa pod správou armády Izraele. Skutečné lokality, na kterých se nacházejí židovské osady (nazývané „nelegální“, protože i když byly postavené na legálně zakoupené půdě, „Palestinci“ s nimi nesouhlasí). Žluté oblasti pak jsou pod správou tzv. Palestinské autonomní vlády a opět zdaleka nezobrazují skutečně osídlené území. Fakticky ovšem pod správou hnutí Fatáh (Západní břeh) a Hamás (Gaza). Překvapivý je zelený kousek na jihozápadě Gazy. Podle toho by tam měli být Izraelci, kteří ale na celém území Gazy už devět let nežijí. Nu a „Palestinci“ jsou uznávaní po celém světě, i když asi málokdo přesně ví, kde se vzali a proč že si mají zasloužit ono uznáni.

Jakubroth.blog.idnes.cz