15.4.2021 | Svátek má Anastázie


CHTIP: Židovský humor 60

13.3.2021

Izák byl věčný smíšek a miloval kanadské vtipy. Proto asi dal svému synovi jméno Jehova, aby se mohl na svatbě vysmát jeho svědkovi.

Pacientka říká doktoru Silbersteinovi:
„Pane doktore, pamatujete si, co jste mi poradil na moje deprese?“
„Samozřejmě, předepsal jsem vám sex.“
„A mohl byste teď mému manželovi vysvětlit, že nejsem kurva, ale že se léčím?“

Židovský chlapec z Oděsy se rozhodl oženit s dívkou z Jakutska. Rodiče se zhrozili, ale nedalo se nic dělat, museli uspořádat svatbu.
Při svatební hostině je u stolu hrobové ticho. Otec nevěsty vstane a řekne, že celý život pásl soby, našetřil sto tisíc dolarů a peníze věnuje mladým. Pak povstane matka nevěsty a řekne, že celý svůj život šila z jeleních kůží kabáty, našetřila padesát tisíc dolarů a také je dá mladým, ať žijí šťastně.
„Víš, že ta dívka nevypadá zle?“ zašeptá matka ženicha manželovi. „A můžeme tvrdit, že je to Japonka.“

Když se zavřely dveře a přeplněný výtah se vydal do přízemí, Rivka si všimla, že si Mojše mlsně prohlíží dívenku v krátké sukýnce. Vůbec z ní nemohl spustit oči. Když výtah zastavil v přízemí a dveře se začaly otevírat, dívka se náhle otočila k Mojšemu, vlepila mu pohlavek a řekla nahlas:
„Co si to dovolujete? To vás naučí, štípat mě do zadku!“
Zkoprnělý Mojše neřekl ani slovo, a ani Rivka to nekomentovala, když se vydali přes parkoviště ke svému autu. Když nastoupili do vozu, Mojše se otočil k Rivce a řekl:
„Drahá, ani jsem se té dívky nedotkl.“
„Já vím,“ řekla Rivka s úsměvem. „To jsem byla já!“

Rabín potká manželský pár a ptá se jich, kolik mají dětí.
Rivka mu odvětí: „Bohužel, zatím nás Pán žádným nepožehnal!“
Rabín tedy říká: „Dovolte mi tedy, abych zapsal vaše jména na lísteček a vložil ho do Zdi nářků a vyprosil tak pro vás požehnání.“
O pět let později potká Rivku znovu a ptá se jí, jak se má její rodina.
„Děkuji rabi, dobře,“ říká Rivka. „Pán nám požehnal, máme deset dětí, dvakrát se nám narodila dvojčata a dvakrát trojčata.“
„Ale to je fantastické,“ říká rabín, „velmi bych rád poblahopřál i vašemu manželovi. Kde je?“
„Je v Izraeli,“ odvětí Rivka.
„A co tam dělá?“ ptá se rabín.
„Hledá ten lísteček, který jste vložil do Zdi nářků!“

Notář oznamuje paní Steinové, že její zesnulý muž zanechal závěť.
„Závěť?“ diví se Steinová. „Ten nebich nechal závěť? Chci ji vidět!“
Notář tedy závěť rozlepí a začne číst: „Moje první vůle…“

Je horký letní den a rabín Landau kráčí se svými žáky na pláž v Miami Beach, když potkají krásnou mladou dívku v plavkách. Rabín Landau okamžitě upozorňuje:
„Nedívejte se, chlapci, odvracejte zrak.“
Jak se blíží k pláži, prochází kolem nich stále více dívek v plavkách a pokaždé rabín Landau řekne svým žákům:
„Nedívejte se, odvracejte oči.“
Pak najednou procházejí kolem nádherné dívky s dokonalou postavou v těch nejtitěrnějších bikinách. Rabín z ní nedokáže odtrhnout oči. Žáci jsou velmi zmateni, a tak se ptají:
„Rabbi, stále jste nám říkal, abychom se nedívali na dívky v plavkách, ale když jsme potkali dívku v bikinách, díval jste na ni a ani jste nám neřekl, abychom se na ni nedívali. Jak to? Jsme zmateni. Můžeme se dívat na dívky, nebo ne?“
„To záleží na té dívce, chlapci moji,“ odpoví rabín Landau s úsměvem. „Tahle dívka byla 100% košer, protože milchedik (ukazuje na její horní část bikin) je velmi zřetelně oddělena od fleishedik (ukazuje na její spodní část bikin).“

Prezident Antonín Novotný si předvolal Goldsteina, který býval před Vítězným únorem ředitelem Živnobanky. „Takže, všechny podklady jste dostal ze sekretariátu, čas na prostudování jste taky měl, a tak teď nám povězte, jak to podle vaší analýzy vypadá s ekonomickou situací v Československu.“
Goldstein mlčí jako ryba.
„No tak, přece, nějaký názor jste si udělat musel.“
„Soudruzi,“ povídá pomalu Goldstein, „názor jsem si udělal – a přísahám, ze mu nevěřím!“

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autora

 

***************************** 

(Minulá dodávka chtipů od Chechtavýho tygra zde.)Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.