27.9.2020 | Svátek má Jonáš


UDÁLOSTI: Paparazzo

17.3.2012

Dějiny lidstva mají mj. tu vlastnost, že ústí do přítomnosti. Čím více se jí blíží, tím víc se mění badatel z nudného šmudly s klotovými rukávy a s nosem zabořeným do zaprášených foliantů v agilního chlapíka vyzbrojeného kvalitní technikou, který šmejdí kolem celebrit a snaží se postihnout jejich slabé stránky.

A tak se Petr Zídek, v posledním magazínu LN Pátek z 9. března zaměřil na choť nynějšího premiéra Radku Nečasovou. Zatím se mu podařilo zjistit jeden znepokojující a pobuřující detail, totiž nedostatek jakýchkoli znepokojujících a pobuřujících detailů. Neví se, kde se pasní Nečasová narodila, jak se jmenovala za svobodna, co dělají její rodiče a zda má nějaké sourozence. Chybějí údaje o jejích dobročinných aktivitách a její fotografie zdaleka nedosahují kvality těch, jimiž ozdobily předvolební kalendář své strany aktivistky Věcí veřejných. Odtud vyvozuje pan Zídek závěr, že paní Nečasová nechce s manželem sdílet jeho svět. Odpověď proč prý musíme přenechat budoucím historikům.

Tak především, před závorku je třeba vytknout toto: premiér je veřejný činitel a je legitimní žádat na něm informace o jeho minulosti i přítomnosti. Jeho manželka žádný veřejný činitel není a má právo veřejně činná nebýt a své soukromí si chránit jako kdokoli jiný. Pokud na tomto právu úporně trvá, dává zároveň najevo jakousi bezbrannost, což přitahuje různé predátory. Vyvozovat, že nesdílí s mužem jeho svět, je trochu moc.

Jako oběť honitby není přitažlivá kvůli sobě, ale kvůli svému manželovi. Chuť roste tím víc, čím méně se toho o něm kompromitujícího ví a čím víc lovci z toho či onoho důvodu nesedí.

A pokud jde o přenechání budoucím historikům, není pan Zídek zase až tak velký altruista: na závěr článku vyzývá čtenáře, aby posílali informace, které by dokázaly zaplnit "bílá místa" v životě paní Nečasové na uvedenou e-mailovou adresu. Je to něco jako pokus o organizaci jakési amatérské ABL. Jsem sám, komu to připadá nechutné?

LN, 15.3.2012

Další události komentovány na www.bohumildolezal.cz
Publikováno s laskavým svolením autora.Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.