19.3.2024 | Svátek má Josef


GLOSA: Povinná vakcinace

27.11.2021

Zakazování potratů je principiálně to samé jako nucení k očkování

Nedávno polští ústavní činitelé zakázali potraty. To politici činívají, jak s oblibou říkají, v zájmu ochrany nenarozeného dítěte (i když to v počátečních fázích rozhodně ještě nelze považovat za živé dítě, které si samo sebe uvědomuje). V naší společnosti toto rozhodnutí bylo široce odsuzováno a já s tímto odsouzením sympatizuji. Žena je totiž živá bytost, ne pochodující inkubátor, se svým tělem se narodila, bylo jí přírodou dáno, je její, a proto má právo s ním nakládat dle svého. S tímto právem je tak zodpovědná za svůj život.

S tím, předpokládám, většina souhlasí. Teď ale použijme hesla, kterými se ospravedlňuje povinné očkování, které je narušením onoho zmíněného principu vlastnění svého těla. Řekněme, že žena přeci nemůže rozhodovat jen tak o svém těle, protože má zodpovědnost k tomuto nenarozenému životu - nemá zodpovědnost jen sama za sebe. A když bude mít svobodu o sobě rozhodovat, tak tím vlastně bude zároveň i zabíjet.

Vím, že mezi těmi, kdo propagují povinné očkování, je mnoho těch, které znechutil polský zákaz potratů. Na tomto je však zjevné, že v principu jsou tyto dvě věci tím samým. Tento zákaz potratů je důsledkem dehumanizace, tzn. že již nepovažujeme ženu za člověka. Je to stejné, jako by si je stát svými zákony někde přišpendlil a nutil k plození dětí, což je ohavné. V naší společnosti je velká skupina lidí, která chce opět v něčem té druhé skupině lidí vzít vládu nad jejich těly, a to se stejným ospravedlněním, jakým je ospravedlněn zákaz potratu - nemůžeš mít svobodnou vůli, protože tím můžeš zabíjet. S ospravedlněním, které obsahuje dehumanizaci, které zároveň fakticky ničí svobodu a je výsledkem nenávisti ke svobodě.

Jestli si i po tomto zjištění někdo myslí, že nařízení povinného očkování lze takto ospravedlnit, pak musí souhlasit s tím, ženy v Polsku nejsou lidé, ale inkubátory. Což razantně odmítám. Na závěr chci dodat citát jednoho britského spisovatele science fiction, Iana Watsona: „Pokud vás někdo musí přesvědčovat, napomínat, tlačit, lhát, lákat na pobídky, nutit, zastrašovat, odhalovat, obviňovat, vyhrožovat, trestat a kriminalizovat… Pokud je toto všechno považováno za nezbytné k získání vašeho souhlasu – můžete si být naprosto jisti, že to, co se propaguje, není pro vaše dobro.“

Autor je politický filozof

Mikoláš Chromík