29.11.2021 | Svátek má Zina


GLOSA: Dítě courající po nocích

4.4.2013

Zoufalý bratranec zavražděné by měl ve vazbě především vychladnout

I já jsem se zděšením a hnusem sledoval TV Nova, která si na tom případu opravdu zgustla. A dobře mi z toho nebylo. Hlavně z té tragédie, ale i z toho, jak je detailně rozpitvávána.

Kdysi jsem četl, že jedna americká televizní stanice měla velký etický problém s natočením pokusu o sebevraždu. Ten člověk prostě do té stanice zavolal a sdělil, že tam a tam v tolik a tolik hodin spáchá sebevraždu, a oni tam opravdu poslali štáb, aby to natočil. Nevím, jak to dopadlo, a možná to líčím nepřesně, ale kromě lovení senzací a honby za sledovaností by ale snad měla platit i jiná kritéria.

Nejvíc mě ale zaráží to, že se nikdo nepozastavil nad nízkým věkem té holčiny, oběti oné odporné vraždy. Nebylo jí snad ještě ani patnáct a už přespávala "u kamaráda" a vytloukala diskotéky. Nevím, nevím. Byl kdysi takový případ, opilé dítě nabouralo do auta a při střetu přeletělo přes střechu zadním oknem do kufru. Ano u jednoho modelu Octavie to je možné, jezdil jsem s takovým.

To, co se pak stalo, bylo jen o trochu málo odporné než ten příběh s Petrou a onen hoch měl také větší štěstí. Řidič, když doma zjistil, koho má v kufru, tak ho odvezl do lesa zemřít a byl po zásluze potrestán. Co mě ale překvapilo, byl postoj veřejnosti k požadavku firmy, která to auto vlastnila, aby hoch, tehdy již dospělý, škodu na voze, kterou zcela nepochybně zavinil, uhradil.

Rodiče spustili hysterické plačky, že nemají peníze (nikdo je nemáme), ale vůbec nechtěli slyšet na argumentaci, že oni jsou těmi viníky, když své ještě ne patnáctileté dítě nechají vychlastávat po hospodách. Ale po rodičích zavražděné Petry ani vidu, ani slechu. Moc se nedivím, také by se mi špatně vysvětlovalo, že nechám své dítě courat po nocích tak, aby ho někdo zavraždil.

A k tomu bratranci? Viděl jsem to jeho vystoupení a nemyslím, že by někomu mělo přímo nahnat strach o život. Na druhé straně ale jeden z pachatelů, který se na vraždě přímo nepodílel, je vyšetřován na svobodě. A to poslední, co si policie v tomto případě může přát, je, aby kromě vraždy došlo třeba ještě k lynči s následkem smrti.

Takže šoupnout rozvášněného mladíka do chládku bylo asi to nejrozumnější, co policie mohla udělat. A jestli se z toho vyvrbí obžaloba a následně soud? Moc pochybuji a bude to tak nejlepší pro všechny zúčastněné.

Převzato z blogu autora s jeho souhlasemKonec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.