1.8.2021 | Svátek má Oskar


GLOSA: Budeme škatulkovat i děti?!

20.7.2021

Pár slov k návrhu oddělit netestované žáky od testovaných

Co je to probůh za nesmysl?

Děti, které při nástupu do školy nebudou testovány, nejen že se budou muset velkou část dne „dusit“ v respirátoru, ale navíc by dle doporučení, s nímž přišel ministr zdravotnictví, měly mít také oddělené místo v jídelně a speciální toalety.

Tohle už je vážně za hranou, a je jedno, zda je to „jen“ doporučení ze strany hlavy resortu zdravotnictví, nebo nařízení.

- Budeme dělit společnost v případě dospělých na očkované a neočkované, a v případě dětí na testované a netestované s tím, že druhá skupina bude vždy nějakým způsobem znevýhodňována?
- Budeme si brát jako rukojmí ty nejmenší?
- Budeme je vyčleňovat z kolektivu vrstevníků a nechávat za trest někde v rohu tak, aby si na ně každý ukazoval prstem?
- Chce je snad vedení naší země psychicky zničit?
- Nebo už je tohle předvoj nátlaku, aby byly očkovány i děti a tím měly zajištěnu vstupenku do „normálního“ života?
- Dochází hlavounům nahoře, že je toto řešení navíc v drtivé většině škol z hlediska prostorových možností prakticky neproveditelné?

Převzato z profilu.LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.