24.9.2021 | Svátek má Jaromír


GLOSA: AIDS a hrozba

2.3.2007

Od roku 1985 do 2006 bylo u nás registrováno 920 lidí nakažených AIDS, 209 onemocnělo a 129 zemřelo. 60 % nakažených jsou homosexuálové, 6 % tvoří narkomani. Co z toho plyne?

Aniž bych hodlal navádět k sexuální bezstarostnosti, musím chtě nechtě konstatovat, že AIDS je statisticky vzato nevýznamná epizoda v našem životě. Každoročně na našich silnicích zahyne víc lidí, než se za skoro 22 let nakazilo!

Dělat osvětu proti takové "hrozbě" je opravdu těžké. Na nemoci spojené s alkoholem umírá ročně na 4 tisíce lidí, v důsledku kouření asi 18 tisíc Chřipkou každoročně onemocní přes milion lidí, z toho přes tisíc umírá.

Průměrně umírá na AIDS jen 6 lidí ročně, tj. pouhých 14 % nakažených! Ukažte mi jinou nemoc s takovou statistikou... Nic na tom nemění skutečnost, že podle odhadů je nakažených 5x víc. I ti se posléze přesunou mezi nemocné a umírající.

Co si počít s tímto fantem? Uvědomit si, jak často podléháme mediální sugesci a jak iracionálně se vůči nebezpečí ve svém okolí chováme.

To to zase schytám...

Gentlemanův deníčekKdyž holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.