18.9.2021 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

GLOSA: AIDS a hrozba

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Medák 2.3.2007 22:22

někde jsem čet´..

..že AIDS je tragédie pro jednotlivce ,ale dobrodiní pro lidstvo.

Proč?

k 2.3.2007 18:13

hospodský odborník

stačí si dát tři dvanáctky a rozumíme každému světovému problému - typicky česká vlastnost. Autor jaksi přehlédl, že jako západní slované (tedy taky poláci, slováci a lužičtí srbové) máme 10 x !!!! vyšší odolnost nakazit se HIV, než je světový průměr - tedy nikoliv zásluha všehoznalých psavců, ale genetická dispozice nás chrání od problému AIDS. ! Proto neodpovídá počet nakažených původním prognózám (narozdíl třeba od USA)

rwd 2.3.2007 20:23

Re: hospodský odborník

Kde jste na to prisel????

Ryšánek 2.3.2007 17:51

Kdo zná odpověď???

Homosexuálů je asi 4%  z populace a říká se, že to není nemoc, ale orientace. Dobře dejme tomu. Pedofilů je asi 1% z mužské populace, tzn. asi 0,5% z celkové populace. Je to nemoc nebo orientace??? A co nekrofilové??? A co Zoofilové??? Těch je ještě míň, ale ti všichni a mnozí další... Jsou nemocní nebo jsou to jen lidé s jinou orientací??? Já nevím, ale pokud se léčí pedofilové, nekrofilové a zoofilové nemohou se léčit i homosexuálové???>-

richard 2.3.2007 15:05

AIDS začal

v 80.letech hubit americké buzeranty, proto se okolo téhle nemoci strhnul tak fantastický povyk. A trvá doposud, souhlasím, autore s tím, že humbuk okolo AIDS je nadsazený, umělý a zbytečný. 

Ladislav 2.3.2007 14:47

autor nezna matematiku

a nechape co je to geometricka rada. I kdyz se cislo nakazenych muze zdat zanedbatelne jeho rust se nezastavil.

O.K. 2.3.2007 10:34

Souhlas s Mablungem

Pokud jde o AIDS, můžeme komunistům blahořečit.  V osmdesátých letech se jim neustálým omíláním hrozby AIDS podařilo vyvolat obecný pocit, že AIDS se týká každého. K tomu uzavřené hranice - lidi si zvykli chovat se odpovědně předtím, než se tu AIDS stačil uchytit. Nepochybně to BYLO mytí mozků, ale velmi užitečné mytí mozků. AIDS je zákeřný v tom, že se přenáší při sexu, tedy v situaci, kdy většina lidí moc nemyslí a co nemají vyloženě zadřené, to pomíjejí. Jak to dopadá, ukazuje již zmíněná Afrika nebo Ukrajina.

Podobné mytí mozků prováděl komunismus ohledně II. světové války. Celé dětství jsem měla pocity, že skončila teprve nedávno a byla to nejdůležitější historická událost všech dob. Řekla bych, že se tím podařilo udělat z drtivé většiny Čechů přesvědčené pacifisty. Možná až moc přesvědčené :-)

Ryšánek 2.3.2007 17:41

Re: Souhlas s Mablungem

Pacifisty udělala z Čechů už Rakousko-Uherská hydra tím, že Habsburkové používali církev ke svým politickým cílům a komunisti to jen dokončili. Jinak nemám výhrad.>-

jiri 2.3.2007 18:35

Re: Re: Souhlas s Mablungem

Jestli si ale jenom nepletete pacifismus s antiklerikalismem.....

Ryšánek 5.3.2007 11:37

Re: Re: Re: Souhlas s Mablungem

Máte pravdu, spletl jsem se. To je tím, že reaguju na více debat najednou. Na jednu odpovídám a už přemýtám o druhé a tak to dopadá. Pardon>-

-pp-) 2.3.2007 9:44

dobře to napsal a.s.pergill

Je to možná trochu podobné obavám z vlny nového typu chřipky - která jistě jednou přijde, protože zatím vždycky přišla a ten virus holt mutuje průběžně. No ale pokud nepřijde teďka hnedka v momentě, kdy o tom napsali v novinách, tak se dá říkat, že akorát někde v Asii umřel někdo, kdo dělal s kuřaty, a dělá se kolem toho humbuk.

Byg 2.3.2007 10:20

Re: dobře to napsal a.s.pergill

Když to někdo dělá s kuřaty, tak se může nakazit už úplně čímkoliv :-)).

rwd 2.3.2007 14:53

Re: dobře to napsal a.s.pergill

Neni to vubec podobne vlne noveho typu chripky. Protoze HIV tady je a ve sve soucasne podobe je zcela dostacujici k tomu, aby nakazil a zahubil. Neexistuje lecba, ktera by vas zbavila HIV, pokud uz si ho jednou opatrite, takze pokud nehcete s celkem velkou pravdepodobnosti nakonec zemrit, tak je jedina moznost si ho neopatrit. CR ma tu vyhodu, ze jednak mela dobrou startovni pozici - diky zel. opone technakazenych bylo v dobe velkeho svetoveho boomu par - a diky osvete, standardum a tomu, ze obyvatelstvo na osvetu da, se nekonal epidemicky nastup, zatim.

František 2.3.2007 19:34

Re: Re: dobře to napsal a.s.pergill

Dávno, než byl AIDS rozpoznán a definován, byl předpovězen jako jeden z nástrojů přírody proti přemnožení druhu. Jako primární bývá nasazována druhová nenávist a pokud to nestačí, přichází AIDS a podobné mechanismy. Nebude-li  zvládnutá populační exploze, musí si příroda poradit jak umí. Z těchto nástrojů likvidace je každý zaměřený na svůj specifický cíl. Je evidentní, že AIDS je cílený na tu část populace, pro které je sexuální zdrženlivost a etika nepřijatelná. Jsem zvědav, co příroda vymyslí na "košiláče". Na naše "topinky" už má herák a daří se jí.

Fafa 5.3.2007 3:46

Frantisku,

zatim to vypada, ze priroda "kosilace" vynechala. ;-P

Zda se, ze obrizka je velmi ucinnou prevenci HIV.

http://www3.niaid.nih.gov/news/newsreleases/2006/AMC12_06.htm

JAB 2.3.2007 8:51

Neschytáte

Jistě, ale vzniká zde problém, jak tedy třeba korektně upravit píseň Vrzly dveře vrzly v pantu, ... vtrhlo tam pět odlišně sexuálně orientovaných mužů ?

honzak 2.3.2007 9:44

Re: Neschytáte

je na spisovatelích a básnících, aby měli v zásobě rýmy nové, politicky i sexuálně korektní:-D

Byg 2.3.2007 10:19

Re: Neschytáte

...vtrhlo tam 5 gayů...

a příslušně upravit následující verše. :-D

kdokoli 2.3.2007 8:50

neschytáte

Stejné je to s úmrtími při dopravnímich nehodách - je jich méně než sebevražd. Rozdíl je, že o silničním provozu mluví každý a o depresích nikdo.

JAB 2.3.2007 8:44

Neschytáte

Ze statistiky plyne jen to, že za svého mládí jsme měli o starost méně. Ostatně se to vše nějak podezřele mění. Tehdy byla hlavní starost neotěhotnět a dnes je to přesně naopak. Otěhotnět, když o to stojíme zdá se dnes nesmírně složité. 

Pavla B. 2.3.2007 8:42

Kondom stojí pětikačku

a pokud nemá člověk stálého partnera, nýbrž jen příležitostný sex, rozhodně se vyplatí. Venericky přenosných infekcí je spousta, včetně např. žloutenky typu B, nemá cenu kolem toho mudrovat.

JAB 2.3.2007 8:47

Re: Kondom stojí pětikačku

No, ale pamatuji, že jich bývala plná Vltava a dnes nic.

honzak 2.3.2007 9:48

Re: Re: Kondom stojí pětikačku

BINGO!!! Od roku 1969 jsem vesloval a navíc od roku 1975 do 1980 2x denně chodil přes železniční most.  Jaro začalo, když se během tréninku objevilo alespoň 10 ks (Vyšehrad - most inteligence a zpět) a při chůzi přes most alespoň 4 ks za den.

Nezoufejme, zřejmě se prosazuje hormonální antikoncepce (tenkrát jen TUZEX a příbuzní venku).

Pavla B. 2.3.2007 10:13

Re: Re: Re: Kondom stojí pětikačku

Ekologická výchova taky dělá svoje. Můj syn, kterému je 16 let a kašle úplně na všechno kromě svých pochybných parťáků, kupodivu schraňuje vybité baterie a vyhazuje do chemického odpadu.

:-)

Byg 2.3.2007 10:18

Re: Re: Re: Kondom stojí pětikačku

No nejsem si jistý jestli hormonální antikoncepce někoho ochrání před venerickými chorobami hihi :-))

Arab 2.3.2007 8:13

Proč

se stále propagují buzeranti?Dnes už není skoro žádný film,nebo seriál bez buzerantů.

kéma 2.3.2007 8:35

Re: Proč

 Mám asi díru ve vědomostech. Podle vás je homosexuál = buzerant? Pro mne to již od dětství byl člověk, který onanoval v křoví, nebo veřejně. A pak také ten, co nás zbytečně buzeroval, neboli péroval, tedy používal dril. Homosexuálovi se pak hanlivě říkalo teplouš. Dnes je však osvícenější doba a ví se, že homosexuál má jen jinou orientaci za kterou nemůže a tak trochu jen vzdělanější člověk nemá nejmenší důvod mu nadávat. Jinak by se deklasoval na pitomé hovado!

jeník 2.3.2007 8:53

Re: Re: Proč

Připojuji se k definici buzeranta jako teplouše.

Medák 2.3.2007 22:00

Re: Re: Proč

To teda máš díru jak hrom.Homosexuál= teplouš,buzík,homouš,bukvice,hóša.

A nemusí to bejt zrovna hanlivý.Prostě jim lidi tak říkaj.

Byg 2.3.2007 10:16

Re: Proč

Je to pravda, skutečně ve filmech a seriálech je jich dost, rozhodně víc než 4% :-). Ale podle nové směrnice EU musí být v každém filmu, reklamě, na každém billboardu etc. rovnoměrné množství: cikánů, arabů, teploušů, leseb, židů, černochů, indiánů, asiatů, žen atd. Bílí muž tam být může a nemusí. Jestli vám někdy přišly propagační materiály microsoft, tak tam je vždy vyfocen buď Ind nebo Asiat. I když možná je to jen tím, kde se ty materiály hromadně tisknou :-)).