21.9.2020 | Svátek má Matouš


POLITIKA: Valašské křepčení

8.12.2007

Základní instinkt Jany Bobošíkové

"Pokud o to KDU-ČSL požádá a Jiří Čunek to sám bude chtít, takový požadavek se těžko odmítá." Tak mluvil premiér Mirek Topolánek o možném návratu předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka do vládní funkce před středečním jednáním o nedůvěře jeho vládě. Sotva jeho kabinet důvěru ve sněmovně získal, vzkázal koaličním lidovcům, že jejich nátlaku na recyklaci předsedy Čunka nebude ustupovat.

A pak se patrně někde v zákulisí tiše pochechtával, jak pěkně ty lidovce „vypekl“. Vládu podpořili, rozpočet také, tak k čertu s nimi! Ne že by lidovci nebyli schopni téhož, ale do dnešních dnů se každý z mocných, který se dopustil podobné taškařice, alespoň snažil svou neserióznost nějak „mediálně opracovat“, protože přese všechnu prohnilost pořád ještě vnímal, že udělal něco nečestného a nesportovního. Od nynějška máme laťku nastavenu jinak – lež, úskok a nedodržování daného slova nám bylo servírováno jako něco naprosto běžného, s čím si není třeba ani hlavu lámat.

Možná se bude inspirovat i samotný Jiří Čunek a trochu si zjednoduší život. Když ho totiž nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká vyzvala, aby zveřejnil rozhodnutí o zastavení svého stíhání v korupční kauze, nejprve řekl, že tak učiní. Od té doby se ale vymlouval, že musí získat svolení lidí, kteří jsou v dokumentu jmenováni. Teď to nebude mít tak složité – proč pořád dokola vymýšlet nějaké výmluvy, když to přece vůbec není nutné. Na výmluvy se může vykašlat, protože nepokrytě a zcela zjevně nedržet veřejně dané slovo je nyní normou chování ústavního činitele posvěcené nejvyššími místy. Myslím, že do takové vlády se Jiří Čunek může klidně vrátit. I kdyby doma měl kostlivců plné almary. Této vládě v očích voličů totiž rozhodně neublíží víc, než její vlastní předseda. Patří k sobě. Jeden je za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. A navíc jim to s Topolánkem sluší.

A až se nám premiér před volbami zase navlékne do lidového kroje a začne křepčit kolem vatry s valaškou, tak jedno oko nezůstane suché. Smíchy.

Psáno pro deník Metro

poslankyně Evropského parlamentuAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.