28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


POLITIKA: Pavel Bém se vrací?

30.4.2010

Zaznamenala jsem, že Pavel Bém projevil zájem opět kandidovat do pražského zastupitelstva. Chápu ho a obdivuji jej za to. Chápu to, že má na magistrátu spoustu nedodělané práce, kterou po něm asi jeho přátelé požadují, a možná jim další slíbil. Obdivuji ho za odvahu vylézt na veřejnost a oznámit, že má zájem dále v Praze působit po všem tom, o co se na pražské radnici zasloužil. To chce opravdu celého chlapa a silnou osobnost, možná i osobnosti dvě.

Pavlu Bémovi se evidentně na pražském magistrátu líbí a nic mu tady nechybí. Samozřejmě vyjma imunity, ale pro tu si jde na pražské kandidátce ODS do parlamentu. A protože mu vytouženou a možná i potřebnou imunitu zřejmě ve volbách v Praze dáme, vrátí se na magistrát posílen a imunní jako Limonádový Joe s lahví kolaloky a bude pevnou rukou šířit spravedlnost, bojovat s korupcí, prosazovat své zákony proti hazardu či taxikářským mafiím převlečen za cizince. A všichni, kteří si již zvykli, jak se v Praze „dělá byznys“, budou opět jako ve vatě, a nejen jako. A všichni, kteří si nezvykli a chtějí věci v Praze uspořádat jinak, budou mít červený nos na gumičku.

Co zbývá dodělat? Je toho opravdu hodně! Musí se dotunelovat Blanka a vybagrovat a zničit nejhezčí část Prahy 6 okolo Hradu, snad se nám Chalupa nepřipoutá řetězem v nějakém parku, který musíme vykácet. Musí se prorazit metro směrem k letišti, kde by to zvládl vlak nebo příměstská tramvaj, ale zbytečně laciněji. Musí se dál kašlat na rozsudek správního soudu a prosadit jižní variantu suchdolského obchvatu po městských pozemcích, protože asi je už mají již informovaní „podnikatelé“ zakoupené příliš dlouho a investované peníze leží ladem. Musí se privatizovat letiště a postavit další dráha pro noční čínské lety, které nikdo jinde v Evropě nechce, tak proč ty tísíce letadel nepřivítat v Praze. Taky se musí (do)privatizovat ta část Pražské informační služby, kterou již agentura Věcí veřejných ABL hodně postavila „na nohy“, a navíc jeden ze stranických kolegů pana primátora spolu s paní ředitelkou PIS potřebují z městského majetku udělat kongresové a rehabilitační centrum. A taky máme ještě hodně rezerv a zbytečných peněz v rozpočtu na IT a ty je také potřeba zapojit do projektů. Nemluvě o tom, že konečně bude třeba postavit novou čističku vody – a proč plýtvat evropskými penězi, když to můžeme udělat za své, opravit výstaviště – a proč za peníze těch, kteří ho zničili, když to můžeme udělat za peníze daňových poplatníků, s územním plánem se také ještě ledacos dá vykouzlit. A nezapomenout na Karlův most! Ten je třeba nemilosrdně dorazit!

Praha má tu výhodu, že nemá skoro žádné mandatorní výdaje. A ty, co má, umí zaškrtit, jako třeba střední školy nebo další městská zařízení. Jinak mají radní podstatnou část ze 40 miliard k dispozici k pasírování přes Dopravní podnik hl.m. Prahy a pro vlastní „projekty“. A kdo by to nebral, že, i s dluhy, bez kterých to opravdu nešlo, protože vážně nejsme v Praze dokonalí!

No a politicky? Vypadá to, že až kolega Hulínský dobojuje dosavadní vyčerpávající čtyřletý boj s korupcí, pravda, pro oko poučeného laika zcela nepostřehnutelný, a dokončí svou práci placeného člena několika „městských“ správních či dozorčích rad, navíc také zaštítěn poslaneckou imunitou, bude se moci bez obav věnovat přípravám další velké koalice v Praze. No a to by bezpochyby bez Pavla Béma nešlo.

Otázkou pro mne je, zda budou dříve parlamentní volby nebo policie dotáhne vyšetřování Opencard? Co myslíte, zaslouží si Pavel Bém za vše, co pro Prahu vykonal, poslaneckou imunitu a další čtyři roky klidu ve velké koalici na, jak se říká, pražském Magoši? Možná to náměstí Mariánské na Mafiánské opravdu přejmenujeme! Ale trochu záleží na tom, jak se rozhodneme ve volbách, v těch parlamentních i v těch podzimních komunálních. Já bych mu tu imunitu radši dala, co kdyby se Opencard opravdu vyšetřila….

Převzato z blogu autorky s jejím souhlasem.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.