20.9.2021 | Svátek má Oleg


GLOSA: Školy budou opět covidovými obětními beránky

3.8.2021

Evidentně jsou totiž snadným terčem a cílem případných kontrol. A tak zatímco se naše země pomalu rozvolňuje, pro školy jsou vydána další nesmyslná opatření, která jim budou od září komplikovat situaci.

Ředitelům je doporučeno, aby omezili slučování tříd, přesuny tříd, střídání učeben, hromadné školní akce, sdílení pomůcek i prostor.

Jenže to v praxi nejde. Řada škol - zvláště středních - má výuku na míchání kolektivů založenou s ohledem na společné předměty a semináře.

Další doporučení se týkají osobní hygieny a tekoucí pitné vody. Ředitelé ale nehodlají překopávat trubky.

Kromě toho by mělo zůstat zachováno také pro imunitní systém zajisté „velmi zdravé“ nošení roušek ve společných prostorách, tedy třeba na chodbách či v šatnách. K čemu? Po vyučování i před ním spolu stejně děti budou trávit čas bez roušek.

Doufejme jen, že k podobným nesmyslům nepřibude i tlak na hromadné očkování dětí...

Převzato z profilu.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.