23.9.2021 | Svátek má Berta


GLOSA: Strašení

13.2.2009

Už jsem se o tom tuším kdysi zmínil. O zvláštní touze médií podávat i obyčejný výkyv jako pohromu. Co jiného je konstatování, že úrokové sazby jsou nejnižší od roku 2001? To se máme všichni podělat? A pisálci nedají pokoj a nedají.

Ekonomika se zlepší nejdřív za rok, čtu nejen v MfD (6. 2. 2009). Centrální banka "poprvé" přiznala, že přijde pokles. Už týdny slyšíme o tom, jak bídně se světová i lokální ekonomika mají, i od našich expertů a bankéřů, a teď mladofrontovní junák objeví, že "poprvé".

A ta hrůza, naposledy byla u nás recese v roce 1998. Vzpomene si na to někdo? Neučili nás do omrzení o cyklech, které ekonomika prodělává, o střídajících se obdobích tučných a hubených? Tak proč kolem toho k sakru dělají takový humbuk???

Další věta z článku je naprosto děsivá: máme nejnižší úrokové sazby za, hádejte! Za poslední… no? Za poslední čtyři roky!!! Katastrofa, černý pátek, okna v pankráckých mrakodrapech jsou beznadějně vyprodána... Počet nezaměstnaných je největší za posledních 5, 7, 9 let. Takže už bylo i hůř, ne?Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.