8.2.2023 | Svátek má Milada


ŠAMANOVO DOUPĚ: Teroristický piknik u izraelské ambasády

19.5.2021

V pátek 14. května, v den, kdy v roce 1948 podle gregoriánského kalendáře vznikl stát Izrael, se po třetí hodině odpolední před izraelským velvyslanectvím v letenské Badeniho ulici konal piknik. Tak on to nebyl ani tak piknik, jako demonstrace. Vlastně hned dvě: Demonstrace a protidemonstrace. Demonstrace, kterou svolali příznivci teroristické organizace Hamás*. A protidemonstrace, kterou svolali příznivci izraelského státu. Ale probíhalo to na trávě, takže piknik skoro. Ale nesedělo se na ní, bylo po dešti a před deštěm. Ani se nekonzumovala chutná jídla, leč se hlasitě vykřikovala hesla. A mávalo se rozličnými vlajkami a rozličnými transparenty.

Zblblé dítě

Chodník přímo před budovou byl uzavřen a stála tam řídká policejní řada. V okolí parkovalo několik policejních aut. Strategickou polohu na trávníku přímo proti budově zabralo nejdříve NATO. Přesněji pán, mávající touto vlajkou, který přišel včas. Což bylo velmi důležito, neb houfec asi pěti mladých dam, z nichž jediná měla v panujícím poprchávání počasí deštník, se před ním choulil na chodníku. Bílý deštník nesl vkusný vzor arabských šál, na okraji byl pak označen nápisem „Palestina“ a vlajkou palestinské samosprávy. Jenže za chvíli se ukázalo, že příznivci palestinského teroru se už na chodník nevejdou. To už se kolem NATO shromáždil větší počet lidí, zahalených v izraelské vlajky. A protože vše probíhalo pod bdělým okem policie, museli se propalestinci a Palestinci a arabští teroristé přesunout na trávník vedle. Takže museli být šejdrem, mimo přímý dohled a doslech velvyslanectví. Jeden příznivec Izraele si přinesl americkou vlajku, doufejme, že novému panu US prezidentovi Joe Bidenovi vydrží dech na alespoň pár týdnů, aby mohla Amerika blokovat v Radě bezpečnosti nebezpečné antisemitské rezoluce. Tedy než se v Demokratické straně vzpamatuje neurvalá levice.

Teroristický piknik 2
Teroristický piknik 3

V protiizraelské demonstraci se pohyboval jeden palestinský manekýn, který se nechával fotit v různých pozicích a s různými hesly. Třeba: „BDS není válka“. No a ani ne sexuální úchylka, nepleťte si to s BDSM. Na dalším transparentíku jest vysvětleno: „BDS, kampaň bojkotu stažení investic a uvalení sankcí“. Tanto kampaň euroamerické zblblé levice byla původně zaměřena proti výrobkům a firmám, investujícím na „Západním břehu“ (třeba proti firmě, která postavila jeruzalémskou tramvajovou trať) a nese své plody i přímo v Izraeli. Z jeho mezinárodně neuznaného území se stahují izraelské firmy - a ubozí Palestinci, kteří v nich pracovali, se stávají nezaměstnanými. (Ach, ti zlí Židi!) No ale později se tento bojkot začal vztahovat na celý izraelský stát. A to nejen ekonomický, ale i kulturní, sportovní, politický i akademický bojkot. BDS je tak zkratka jedné dávné písničky: „Nekupujte u Židů cukr, kafe, mouku, zabili nám Anežku, modrookou holku“. BDS je opakováním bojkotů, které zaváděli nacisté po roce 1933 a Arabská liga po roce 1945. A bojkot propaguje i 30 z asi stovky evropských „lidskoprávních“ organizací, a to i pomocí dotací z EU. Normální lidi považují hnutí BDS za antisemitské. Je to i oficiální názor USA a Německa.

Teroristický piknik 7

Velký bílý transparent hlásal anglicky: „Stop zabíjení v Palestině, konec okupace.“ Nu - nezabíjejte a nebudete zabíjeni. Zvláštní je, že nejdříve byly Západní břeh a a Gaza okupovány Jordánskem a Egyptem - a to od roku 1948 až do roku 1967. Tedy téměř dvacet let - aniž by komukoli tato okupace vadila. Přitom právě vinou této okupace byli vytvořeni ubozí Palestinci. Skutečně ubozí, protože je Arabové zavřeli do táborů a nedali jim možnost splynout s arabským národem. Ne, pasy jim nevydali, ani nedali občanství. Aby měli hřebíček pod své protiizraelské kladívko. (Jako by sudetští Němci byli svými soukmenovci ještě v roce 1964 drženi v koncentrácích...)

Teroristický piknik 8

Také jsem slyšel z toho davu, že prý Židé kradou Palestincům vodu. To se musím divit, protože izraelský stát naopak vodu na území pod palestinskou samosprávou dodává (dodává ji i do Jordánska). Snad proto se palestinští Arabové na svém území neobtěžovali s vrtáním artézských studní... Také se ozýval protest proti omezování dodávek elektřiny do pásma Gazy. To už se musím opravdu smát. Výpadky elektřiny v pásmu Gazy jsou způsobeny tím, že rakety teroristů z pásmy Gazy padají i na pásmo Gazy, zabíjejí přitom nevinné lidi a podařilo se jim také zasáhnout rozvodnou síť, kterou do pásma Gazy posílají hnusní Izraelité elektřinu... (A Gazané za ni neplatí.)

Současný souboj mezi Izraelem a Gazou je značně asymetrický. Arabští teroristé míří svými raketami záměrně na civilní cíle, kdežto izraelská armáda (IDF) si vybírá cíle vojenské. A to ještě vypadá tak, že se nejdříve ozvou mobily místních obyvatel, kde jim IDF sdělí, že objekt, kde bydlí bude za hodinu bombardován, ať utečou. To, co jste viděli v této válce, jak izraelský důstojník telefonuje vrátnému v baráku, kde má sídlo Hamás, aby se zdekoval, tak to dělá IDF dlouhodobě, akorát teď u toho byli reportéři - a tento podivuhodný záběr zveřejnili. Čvrt hodiny před útokem bouchne ještě na ploché střeše objektu slabá nálož, aby ti, co tam dosud jsou, věděli, že jde do tuhého. No a pak to bouchne doopravdy a barák padá. Proč si myslíte, že je z toho tak mnoho skvělých televizních záběrů? Protože televizáci si najdou pěknou vyhlídku na ten barák, co má spadnout - vědí totiž dopředu, který to bude.

Teroristický piknik 10

Civilní oběti? O těch palestinských víme jen od teroristů. A mnoho z nich mají na svědomí sami teroristé. Nejde jen o tu spoustu palestinských raket, co dopadne ještě v Gaze. V minulé válce raket totiž hlídky Hamásu nepouštěly civilisty z těch označených objektů. Když se někdo přesto pokusil utéci, tak ho zastřelily.

A teď IDF zbourala barák, kde sídlila CNN, AP a Al-Džazíra. Ano je to zvěrstvo. Zvěrstvo, že v domě, kde krom antisemitské Al-Džazíry (nemíním vysílání v angličtině, ale arabský originál) sídlí i agentura AP a CNN mají své hnízdo i hamásníci. Buďto tam nalezli později - anebo se CNN přistěhovala k Hamásu.

Teroristický piknik 12

Pak se svým megafonem vystoupil pouliční umělec, který do tlampače rapoval o tom, jak ubozí Židé trpěli, a teď dělají to samé ubohým Palestincům.

Pro- a palestinských aktivistů mohlo být tak sto, normálních Čechů asi padesát. Viditelné policie bylo asi dvě stě kusů, ale byla přítomna i neviditelná. A někdo byl nejspíš i za rohem.

Obě skupiny oddělovaly dvě řady policajtů. Po asi čtvrthodině začalo fest pršet. Po asi půlhodině se z tlampačového vozu třikrát zopakovala výzva, abychom nikdo neporušovali hygienická opatření, a když to vypadalo na nějakou silnější výměnu názorů, tak do mezery mezi dvěma policejními řadami nastoupilo asi deset lehkooděnců: Policajti s helmami, ale bez štítů a obuchů. Čelem k příznivcům teroristů. (Stejně jako ty dvě řady policistů. No jo, česká policie ví, na koho si má dávat pozor.)

Teroristický piknik 14
Teroristický piknik 13

Po čtvrté hodině začalo docházet k erozi obou skupin. Mladé milovnice teroristů nejspíše mizely do kaváren, někteří normální Češi do synagog - nastával šabat.

Tato fejetonová fotoreportáž nemůže být vyvážená a objektivní, jako nemůže být vyvážená a objektivní zpráva o vraždě: Pět minut pro příbuzné zavražděného a pět minut pro „názor“ vraha?! S tou vraždou to nepřeháním, protože mladí terorističtí aktivisté slibovali svolavateli proizraelské demonstrace podříznutí hrdla. No a ještě asi dostane pokutu, protože protidemoška nebyla nahlášená.

Zato v nahlášené demošce měla děťátka na hlavách arabský nápis Al-Kassám. Jméno vojenských oddílů Hamásu, která ty rakety vypouští na Izrael a chce ho zničit a zahnat Židy do moře. Hamás je teroristická organizace (žádní aktivisté!!!). Za teroristickou ji označila i EU a OSN. Tak samozřejmě, že ty děti arabsky neumí. Možná arabsky neumí ani jejich hloupí rodiče. Ale svolavatel určitě ano. Kvůli těm nápisům na čelech zblblých dětí šlo o demonstraci vyloženě za Hamás. Čímž vysvětluji poznámku „*“ v úvodu.

Asi by magistrát neměl takové proteroristické demonstrace onomu svolavateli povolovat. Asi by si na ty rodiny proteroristických hlupáků, kteří učí své děti nenávisti a vychvalují teroristy, asi by si na ně měla posvítit sociálka!

Teroristický piknik 5

Psáno v Praze na tajném místě v pondělí 17. května 2021

Převzato z Šamanovy hospůdky U hřbitova.