23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Teroristický piknik u izraelské ambasády

V pátek 14. května, v den, kdy v roce 1948 podle gregoriánského kalendáře vznikl stát Izrael, se po třetí hodině odpolední před izraelským velvyslanectvím v letenské Badeniho ulici konal piknik.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 19.5.2021 13:18

Tak Palestinci Izraeli neplatí elektřinu? A tato informace je z čí hlavy? Izraelci drží palestinskou kasu, takže si můžou strhnout kdy chtějí kolik chtějí. A elektřinu, plyn i vodu do Gazy kontrolují, takže kdy se jim zamane ji můžou vypnout nebo utáhnout kohouty. Stejně jako jim kontrolují a rozhodují o všem - kdo může do Gazy přijet na návštěvu po souši i po moři, klidně můžou zavřít finskou poslankyni, aby si náhodou gazané nestěžovali, jak výborně se jim pod izraelskou kuratelou žije. Když chtějí po moři přijet do Gazy aktivisté, izraelské vojenské komando loď přepadne a devět aktivistů zastřelí... S vyšetřením případu mezinárodní komisí samozřejmě Izrael nesouhlasí, prý si to vyšetří sám. Jak to dopadlo, netřeba ani zmiňovat. Tož tak my si tady žijeme, teda hlavně ti lotři Palestinci, kterým se furt něco nelíbí! By si mohli Palestinci s Izraelci na půl roku vyměnit pozice, by jim židé předvedli, jak by se měli Palestinci za této situace správně chovat!

H. Lukešová 19.5.2021 13:42

Na okraj k incidentu v Gaze roku 2010...Izraelská blokáda Gazy je právní akt v souladu s mezinárodním právem. Blokáda existuje z důvodu, aby zabránila či alespoň omezila pašování zbraní určené pro teroristickou organizaci Hamas, který ohrožuje izraelské civilisty.

Egypt rovněž prosazuje podobnou blokádu na hranicích Gazy a Sinaje.

Flotila „Free Gaza Movement“ byla koalice skupin utvořená roku 2008 s účelem „prorazit obležení Gazy“. Tato skupina nejen že požadovala po Izraeli, aby se stáhl z veškerých „okupovaných území“ (po 5.6.1967), ale označovala i samotný vznik Izraele (14.5.1948) za „katastrofu“ , která údajně způsobila, že „drtivá většina Palestinců, byla násilně vystěhována z jejich vlasti“. Požadovala také právo všech „palestinských uprchlíků“ na území Státu Izrael. Organizace měla vazby na islamistická hnutí po celém světě.

„Míroví aktivisté“ neodsoudili teroristické aktivity Hamasu proti Izraeli, ani mučení vlastních lidí ze strany Hamasu.

„Míroví aktivisté“ nepožadovali sankce proti Hamasu, ani se nezasazovali o vydání uneseného izraelského vojáka Gilata Šalita z roku 2006 a dokonce nepožadovala od Hamasu informace o jeho zdravotním stavu.

Flotila, která úmyslně vyvolala konfrontaci s izraelským loďstvem na otevřeném moři, byla organizována teroristickým uskupením IHH, islámskou skupinou, která měla blízké vztahy s Hamasem a navíc veřejně podporovala Al Kaidu.

Flotila byla opakovaně upozorňována izraelskými námořními silami na to, že ji nebude povoleno vstoupit k pobřeží Gazy, ale podle instrukcí izraelských sil měla nejprve doplout do přístavu Asdod, kde měly být dodávky humanitární pomoci vyloženy a poslány kamiony do Gazy.

Mluvčí této flotily spolu s vedoucím představitelem Hamasu Ismailem Hanyehou uvedli, že cílem flotily bylo „prorazit blokádu“, poskytování humanitární pomoci Gazanům nebylo cílem této mise a Hamas nakonec odmítl přijmout zásoby.

H. Lukešová 19.5.2021 13:43

Členové IHH uvedli, že se jednalo o misi za účelem „islámského nájezdu a dobytí“ Gazy a plánovali buď dobýt Gazu nebo zemřít.

Izraelské síly zachytily teroristické aktivisty v mezinárodních vodách, což je opatření povolené podle mezinárodního práva.

Pět ze šesti lodí umožnilo izraelským silám vstoupit bez jakéhokoliv násilného odporu a jejich lodě bezpečně dorazily do Asdodu. Na těchto lodích nebyl nikdo zraněn.

Posléze, kdy Izraelské námořní síly vstoupily na šestou loď Mavi Marmara, byly divoce napadány muži, později identifikováni jako turečtí žoldáci, kteří zaútočili na vojáky holemi, tyčemi, noži a dalšími zbraněmi.

Členové izraelského komanda reagovali střelbou až poté, co je teroristé napadli noži, tyčemi a dokonce po nich zahájili bez varování palbu.

Později se ukázalo, že padesát cestujících na lodi Mavi Marmara mělo úzké spojení s globálními islámskými teroristickými organizacemi. Mezi těmito pasažéry byli muži, kteří se odmítli identifikovat a neměli u sebe žádné osobní doklady. Ovšem měli u sebe obálky s tisíci dolary, byli vybaveni neprůstřelnými vestami, brýlemi pro noční vidění a plynovými maskami.

Po incidentu s touto flotilou Egypt zablokoval dodávky humanitární pomoci, která měla procházet jeho hranicemi a znemožnil vstup skupině arabských lékařů do Gazy.

I další loď se pokoušela se pokoušela prorazit blokádu, ale uposlechla výzvu izraelských vojáků a byla bezpečně nasměrována do Asdodu, kde byl její náklad vyložen a poslán do Gazy.

Izrael dodává ročně více než 15,000 tun humanitární pomoci do Gazy. A přesto bohužel i do současné doby Hamas vyhledává konfrontaci s Izraelem, odpaluje rakety, snaží se usmrtit nejen co nejvíce Izraelců, ale ničí i okolní životní prostředí.

P. Milan 19.5.2021 16:23

Jarouška komouška nepředěláte. Jednou se na VUMLu něco naučil, tak to musí být pravda.

I. Schlägel 19.5.2021 14:27

Vy jste hodně mimo. Více už to ani nejde.

J. Farda 19.5.2021 15:44

Soudruh Kolman jako správný soudruh informačně odkojený marxistickoleninistickým internacionalismem určitě nemá nic proti židům, ale sionismus, Izrael a Židy nesnáší ... prostě chucpe gój! :-/

J. Jurax 20.5.2021 0:09

Devět aktivistů zastřelí, když si ti zfanatizovaní blbci jistí si svou beztrestností zaútočí na komando železnými tyčemi. Dobře jim tak.

Koneckonců Izraelci ten blockade runner mohli bez rizika pohodlné rozstřílet na dálku a bylo by po kontrabandu. I aktivistech.

Aktivisté mohli v klídku přijet oficiální cestou. Ovšem přes celní kontrolu, a to se blbě pašují zbraně.

R. Tichý 19.5.2021 12:48

Hezky napsano.

Vsechny proteroristicke demonstranty zacit vysetrovat za podporu terorismu, pripadne vyhostit. Takto zblble Cechy nechat sledovat, pripadne nechat vyhodit z prace.

K. Křivan 19.5.2021 10:28

Bylo tam levičáků jako sr...k.

Levice zničila 20.století. Udělala z něj mlýnek na maso. Lenin, Stalin, Trocký, ... Hitler, Goebbels, Goering, Himmler, Heydrich, ... Chruščov, Berija, Brežněv, ... Mao, Polpot, ...Gottwald, Hnusák, Jakeš, ..... Ulbricht, Honnecker, .... ty tři tečky znamenají „a spousta dalších“. Všechno levičáci, které nikdo včas nezabil. Proto stálo 20. století tolik milionů mrtvých. Protože se levičáci včas neodstraňovali. Jen ten Heydrich. Myslete na to až potkáte levičáka.

V. Novák 19.5.2021 9:41

Demonstrace se nepovolují, ale ohlašují, to byste už mohl (z těch 30 let) vědět. Je možné je rozpustit, pokud porušují ohlášené podmínky.

A kdo dřív s hlášením přijde, ten mele.

F. Navrátil 19.5.2021 9:12

Berme zatím jako pozitivum, že pirátská Praha nevyvěsila na radnici Palestinkou vlajku.

V. Kuhaj 19.5.2021 9:36

!R^ bohužel máte pravdu

M. Hanko 19.5.2021 7:02

Já jsem nemohl uvěřit tomu, že Palestinci Izraeli za dodanou elektřinu neplatí. Ale jo, je to tak! :O

https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_in_the_State_of_Palestine

V roce 2019 jejich dluh za elektřinu činil přes půl miliardy dolarů (!!!), tj. přes 11 miliard Kč!

J. Lukavsky 19.5.2021 7:11

No Vy jste se snad zbláznil. Jak můžou Palestínci platit za elektriku? Vždyť by neměli na raketky! Neměla by tu elektriku platit automaticky EU? Na ty rakety už přispívá, tak proč ne na elektriku? Jsou to Vańku paradoxy! J.L. end

V. Kuhaj 19.5.2021 9:38

Kdo má děti ví, že přesně takhle si doma vychováte rozmazleného sobeckého spratka; všechno mu dát, nic za to nechtít, do zblbnutí se ho zastávat i když spáchá svinstvo a svádět to na jiné. Přesně tohle dělá EU z Palestiny. Ani jsem nevěděl, že tomu Židi napomáhají tím, že jim dávají zadarmo elektřinu...

R. Langer 19.5.2021 8:09

Ale to je přece dávno známá věc, na kterou ovšem proterorističtí bruselouši rádi zapomínají... ;-)

H. Lukešová 19.5.2021 8:11

Palestinští Arabové jsou většinově lidé líní, věnující se pouze terorismu, nejsou schopni vytvořit žádné dobré pozitivní hodnoty, mají jen zlou duši Amáleka, vášnivě nenávidějí vše izraelské a židovské, žijí z milodarů celého světa, sami by se nikdy nebyli schopni uživit, ale na terorismus je užije, pálí rakety, posílají ohnivé draky a balóny, aby ničili Židům úrodu na polích a v Judeji a Samaří útočí proti židovským sousedům.

V. Kuhaj 19.5.2021 9:40

Koukal jsem, že v Praze se věnují směnárnám. Pak mi kdosi potvrdil, že tak jako Vietnamci ovládli tržnice a Číňani restaurace, tak zmákli muslimové naše směnárny. Na to bych je viděl - nic neumí, tak si sednou na prachy.

D. Zítko 19.5.2021 7:02

Doufejme, že byl přítomen i někdo z BIS a vyfotil si naše podporovatele teroristů a možná i teroristy budoucí.

J. Jaroš 19.5.2021 8:44

Třeba poté prohlásí před volbami ve kterých budou kandidovat že to byla mladická nerozvážnost.

F. Navrátil 19.5.2021 9:14

Kdepak, ta nahání ruské špióny a opravuje dějiny národního obrození.

L. Šimon 19.5.2021 9:41

To asi těžko, ti mají plno starostí jak ještě měco protiruského najít po 7 letech ve Vrběticích.