19.3.2024 | Svátek má Josef


ŠAMANOVO DOUPĚ: Šestá válka ruská

21.4.2021

Punské války byly tři, současná válka, kterou proti nám Rusko vede, je už alespoň šestá. Počítejme:

Autor fota: spolek Zastavme velezradu

I. (1818) Boj československých legionářů proti útokům proradných bolševiků na Transsibiřské magistrále.

II. (1929) Po vnitrostranickém puči, kdy se vedení KSČ zmocnil Klement Gottwald, se naši komunisté stali agenty Kominterny, tedy Moskvy. Rusové tehdy jejich rukama skrytě bojovali proti celistvosti a samostatnosti ČSR. V parlamentu naši komunisté dokonce nejdříve požadovali „právo na sebeurčení pro utlačovanou německou národní menšinu“.

III. ruská válka proti Československu začala sovětskými piklemi ještě během II. světové (1945). Jedním z jejích důsledků bylo zabrání území Podkarpatské Rusi „spojeneckým“ SSSR a unesení 13.575 čs. občanů do ruských táborů smrti. (V letech 1918 - 1956 prošlo gulagy celkem asi 30 tisíc našich občanů, z toho polovina byla zahubena krutou prací, mrazem, hladem a neexistencí lékařské péče.) Do roku 1991 nám navíc Rusové ukradli - jako „válečnou kořist“ na spojenci - přes sto tisíc tun uranu.

IV. válka (1968) začala černou propagandou proti našemu státu, provokacemi, podvrhováním falešných důkazů, pokračovala hrozbou silou a vyústila v ozbrojené přepadení. V noci na 21. srpna 1968 vtrhly do naší země „spřátelené“ armády o síle 200-500 tisíc vojáků, 6.300 tanků a 800 letadel. Převážně šlo o příslušníky Sovětské armády. Čs. armáda se bránila pouze pasivní resistencí. Přesto do 31. 12. 1968 bylo střelbou a při dopravních nehodách, zaviněnými okupačními vojsky usmrceno celkem 108 občanů Československa. Do konce roku 1989 to pak bylo celkem 402 civilistů, nejvíce při autonehodách. Mezi ztráty se dá počítat i 100.000 lidí, kteří emigrovali jen do konce roku 1969. Dalších 140–250 tisíc emigrantů do listopadu 1989 přičítám politice kolaborantské komunistické vlády.

V. ruská válka se začala rozbíhat po nástupu Vladimira Vladimiroviče Putina k moci (1999), a to v rámci Putinovy doktriny, která je stručně definována sloganem „Rusko si musí vydobýt zpět moc, kterou mělo za carského i komunistického impéria“. V rámci této doktríny Rusové oprášili bratrské styky s českými komunisty, kteří zůstali věrnými spojenci ruského imperialismu. První mediální výstřely této války padly na konci prvních let jednadvacátého století v bitvě o „americký radar“. Tehdy se z Kremlu ozval mocný hlas: „Pokud na nás zamíříte své rakety, zamíříme my ty své na vás.“ Bitvu o ten radar (a americké vojáky, trvale umístěné na našem území) Putin tenkrát vyhrál. Ale přesto tu svou hrozbu silou splnil a roku 2012 ty rakety přesunul na území Kaliningradu - a zamířil na nás!

No a teď aktuálně vyšlo najevo, že se proti nám vede už VI. válka ruská (2014), ve které padli naši dva občané a byly způsobeny škody v hodnotě asi jedné miliardy korun.

Oproti Punům v jejich souboji s Římem máme několik výhod: Jsme členy hospodářsko-politického celku, jakým je EU. (Smích v sále.) Jsme členy vojenského sdružení NATO. (Zamyšlení v sále.) Mezi Prahou a Moskvou se neprostírá volné moře, ale leží troje hranice. (Ulehčení v sále. Falešné.)

Oproti Punům máme několik zásadních nevýhod.

Nejvyššího velitele ozbrojených sil pana prezidenta Miloše Zemana, jenž se kasá nadstandardními vztahy se starým kágébákem V.V. Putinem, velitelem (mj.) ruských tajných služeb, které na našem území provedly zákeřný pumový útok. Prezidenta, kterému ke zvolení dopomohly osoby s přímým kontaktem na ruské firmy a peníze. Prezidenta, který soustavně znevažuje české tajné služby. Prezidenta, který je ve své činnosti (i nečinnosti) natolik proruský, že si v části české společnosti vysloužil označení „vlivový agent Ruska“. Vysloužil - a zasloužil. To, že si pan prezident vyhradil na reakci k ruskému útoku celý týden znamená co? Že čeká na text projevu, až mu ho z Moskvy pošlou?

Máme trestně stíhaného předsedu vlády Andreje Babiše v mamutím střetu zájmů, bývalého agenta StB, jenž svého syna přesunul na Rusy okupované území Krymu (únos?), aby zabránil jeho svědectví. Pan premiér tento teroristický válečný čin Ruské federace zlehčuje tvrzením, že šlo o (nepřijatelný) „útok na zboží, které patřilo bulharskému zbrojaři“. Nikoliv o „státní teroristický čin“. Jakože když dají ruští vojáci (příslušníci vojenské tajné služby GRU) ilegálně operující na našem území do toho „zboží“, které má vybuchnout až v Bulharsku a jen nezamýšleně vybouchne už v našem muničním skladu, tak se už nejedná o terorismus. Toto zlehčující tvrzení pan premiér opakoval (než ho začal zlehčovat) možná kvůli tomu, aby si příliš nezarúbal cestičku k Hradu a Zemanově podpoře svého povolebního pokračování v premiérství.

Pokud v té době bude prezidentem Miloš Zeman. Což jestiť otázkou pouze teoretickou. Totiž, jestli se sněmovna dobéře ústavní žaloby na pana prezidenta kvůlivá jeho možné velezradě a Ústavní soud se včas dobéře nálezu. Kdo se vsadí, že se nedobéře a zůstane to viset už ve Sněmovně? To spíše pan prezident dříve opustí svůj trůn ze zdravotních důvodů.

Avšak pozor, slyšme v této souvislosti varování z klávesnice pana hradního ovčáčka, podle něhož - v souvislosti s blížícími se volbami - „hlasovat pro opozici znamená hlasovat pro válku.“

E? Válku vede už dávno Rusko proti nám, troubo!

Další nepunskou nevýhodou je, že zde máme sice poměrně nepočetnou, ale na některých územích (Karlovy Vary, Jihozápadní město) jasně postřehnutelnou ruskou menšinu. Výhodou je, že z polovičky nejde o Rusy, ale o rusky mluvící občany postsovětských republik. Další výhodou je, že mezi zbylými Rusy je minimálně polovina, která právě kvůli Putinovi z Ruska utekla. Není proto třeba rusky mluvící dětičky vyháněti z českých pískovišť a ruské dámy vykazovati z našich národních pivnic a barů!

Mnohem nebezpečnější jsou zrádci přímo ve Sněmovně. Kromě pasivně kolaborující SPD tu máme otevřeně kolaborující KSČ(M). Jejíž poslanci jezdí provokativně na území okupovaná ruskými ozbrojenými silami a poskytují protistátní rozhovory ruským státně fejkovým médiím.

V této souvislosti je podivuhodné vyjádření komunistického místopředsedy Sněmovny, pana předsedy KSČ(M) Vojtěcha Filipa, který vypovězení ruských diplomatů (agentů ruských tajných služeb s diplomatickým krytím) nepovažuje za „správné“. Prej jsme to nejdříve měli „projednat“ s Rusy. A měli bychom být obezřetní. Rusko by nám mohlo pohrozit „energetickou zbraní“!!!

Tak nevím, jestli soudruh Filip (jedovarský rodák, ideologický referent školského výboru SSM, od 28 let člen KSČ, ideologický spolupracovník StB), jestli Filip varuje - nebo vyhrožuje?

A zase v této souvislosti se na mysl vkrádá otázka, proč právě nyní jsme se dozvěděli informaci, kterou musela mít vláda už dříve? A vtírá se spekulace, že se tak stalo proto, že ve Sněmovně vláda právě ztratila podporu ruské páté kolony KSČ(M) a už se nemusí ohlížet na něco, co není. Ale to je pouze spekulace, může jít i o souběh událostí.

Nevýhodou je pro nás i onen souběh událostí: Jen mírně se snižující čtvrtá vlna koronaviru, rozval na ministerstvu zahraničí, za které primárně může vítěz interpersonální války v ČSSD místopředseda vlády pan lodyha Jan Hamáček. Jaksi příhodně včas odstranil ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který zrovna nefandil proruské a pročínské politice a byl zavilý příznivec západní demokracie a spojenectví v NATO. Jaksi náhodně pan v sedle upevněný předseda ČSSD Hamáček bryskně vyslechl naléhání páně prezidentovo a hodlal se „ve své touze po zvýšení katastrofálních předvolebních preferencí vydat přímo do Putinovy tlamy, vyrvat z ní ten Sputnik, a to ani neví, že neví, kterej“. (Jak jsem byl napsal v pátek ještě před tou šílenou tiskovkou, na které se premiér Babiš postřehnutelně chvěl.)

No, my máme v rozvalu nejen zamini, ale i celou vládu. Pan premiér Babiš chce přímo řídit nejen stranu a vládu, ale líbilo by se mu mikromenežovat snad každého občana, včetně osob s trvalým pobytem na území Česka. ČSSD je v bratro- a sestro- vražedném boji. Vláda vloni přešla z pohodlného udržování do kovidové krize, ve které katastrofálně selhala.

Ještě ke všemu tu máme tupou opozici. Volební koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) chce po odstoupení KSČ(M) z provládní skryté koalice vyvolat hlasování o nedůvěře vládě a předčasné volby. V neděli se sešli s druhou opoziční koalou Piráti & Starostové, aby si o tom porokovali. Jo, předčasné volby v této rozvrkočené době považují za dobrý nápad. Hned poté, co bude schválen volební zákon. A vyjde v platnost. Předpoklad je nejdříve 1. května. Nejlíp bude rozpustit Sněmovnu. Volby pak musí proběhnout do 60 dnů. Pokud to půjde „dobře“, pak by mohly ideálně vyjít na 25./26. června. Aspoň se ušetří za volební výlohy v dlouhé kampani.

Jenže „prezident republiky Poslaneckou sněmovnu rozpustí, navrhne-li mu to Poslanecká sněmovna usnesením, s nímž vyslovila souhlas třípětinová většina všech poslanců“. (Článek 35, odst. (2) Ústavy ČR). No a to nemáte - a nebudete mít, vy lodyhy, takže jde jen o zdarmou předvolební šaškárnu. Jenže - co když to „dobře“ vyjde? Pak budete koukat jako tele Paroubek na vrata - když se mu v květnu 2009 (v době českého předsednictví EU) podařilo svrhnout Topolánkovu vládu. Pak se na základě předvolebních průzkumů označil za „presumptivního premiéra“. A v následujících červencových volbách příštího roku se ten vůl ještě před finálním součtem hlasů prohlásil za vítěze voleb...

A to, prosím, máme před sebou presumptivní pátou vlnu korony a rozhašené národní hospodářství i hospody.

Pamatujte, jak dopadli Punové - a kartážští oligarchové - prosím všechny dámy političky a pány politiky bez ohledu na povahu jejich střev. Oni nám ti Rusáci ještě zasolí!

Psáno a vyzýváno v Praze v úterý 20. dubna

Podrobnější přehled prvních pěti válek s Ruskem vyšel na Psu 2.5.2020: Ruská válka

Definice okruhů ruských imperiálních zájmů Putinova Ruska je uvedena v tomto dalším psím článku z 20.5.2020: Ruská válka pokračuje

Převzato z Šamanovy hospůdky U hřbitova.