5.12.2022 | Svátek má Jitka


Více hrdosti

3.3.2017

Tak tohle je opravdu trapné. Visegrádská čtyřka pokorně požádala Evropskou komisi, aby mezinárodní potravinářské firmy přestaly dodávat na Východ předražené méněcenné potraviny. Možná, že komise supliku vezme v potaz a vymyslí nějaké další normy a příkazy a nařídí řetězcům, aby na Východ dodávaly kvalitu vyšší. Nebo spíš na tu supliku nebude reagovat, stejně si kvalitní potraviny nezasloužíme, protože nechceme přijímat Somálce.

Tohle je už naprosté selhání státnosti. Máte zástupy kontrolorů, máme dozor nad obchodem a nad kvalitou potravin. Když nám Poláci pošlou šmízo, hned jsou toho plné noviny. Stačilo by zveřejnit názvy těch produktů, kterých se to týká a bylo by pak na zákazníkovi, jestli si chce takový výrobek koupit nebo jestli ho odmítne. To je velmi jednoduché a dá se to zařídit během týdnů. Máme zkušebny všeho možného, potraviny nevyjímaje. Výsledky je možné předat tisku. Takhle si ti čtyři mudrcové představují reformu unie při zachování rovnosti všech členů? Sama rovnost všech členů není nic, co by se dalo zachovat. Ta prostě žádná není.

Tu reformu můžeme zahájit sami – když budeme mít víc hrdosti.

Konečně trest

Že bylo řezání hlav beztrestné? To se změnilo a zasloužil se o to Evropský parlament. Řezání hlav je mu hodně proti srsti a ztratil trpělivost a zasáhl.

Zbavil Marine Le Penovou poslanecké imunity, protože zveřejnila videozáznamy vražd na Twitteru. To je první krok, může následovat další, Le Penová může vyfasovat tři roky vězení.

Tak tohle je druhá stránka lhaní: trest za pravdu. V tom jsme žili pětačtyřicet let plus šest let německé okupace. Západoevropané si na to musí zvykat a zatím se jim to dobře daří.

Aston Ondřej Neff